09.10.2012 09:35:38

VÝSLEDKY 1. KOLA SOUTĚŽE VE SBĚRU STARÉHO PAPÍRU

Ve dnech 2. a 3. října 2012 proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže tříd ve sběru starého papíru. Žáci a rodiče naváželi starý papír do připravených kontejnerů.

V 1. kole soutěže žáci nasbírali 13700 kg papíru.

Výsledky soutěže : 1. – 5. ročník

1. místo - 4.A

2. místo - 3.B

3. místo - 5.A

6. – 9. ročník

1. místo - 7.A

2. místo - 6.A

3. místo - 9.A

Po 2. kole soutěže, které se uskuteční v dubnu příštího roku, budou všichni sběrači odměněni a vítězné třídy budou mít den ředitelského volna na společnou třídní akci. Zbytek výtěžku bude využit na zakoupení pomůcek do výtvarné a tělesné výchovy.

V minulém školním roce jsme z výtěžku pořídili několik nových žíněnek.

Všem sběračům a rodičům za podporu této akce děkujeme.

08.10.2012 13:54:16

Soutěž Zdravé zuby

Ve školním roce 2011/2012 se žák 1. A Matěj Švolma (dnes již 2. A) zúčastnil soutěže Zdravé zuby a vyhrál  žvýkačky Orbit pro děti a slevový poukaz v hodnotě 1000 Kč od cestovní kanceláře EXIM tours.

Gratulujeme.

Fotografie poukazu zde.

08.10.2012 13:45:00

Beseda s Martinou Drijverovou

Naší školu navštívila 3. 10. spisovatelka Martina Drijverová. Přijela v rámci Týdne knihoven a představila dětem několik svých knih.

Dnes jsme byli v malé tělocvičně,  kde se nám představila spisovatelka Martina Drijverová.  Byla to taková starší paní a měla krásný hlas. Napsala už 64 knih a některé nám představila, povídala nám například o knize Zlobilky nebo o Síse Kyselé. Když to dovyprávěla, mohli jsme si zajít pro autogram. Moc se mi to líbilo, bylo to hezké a zajímavé.

Eliška Wránová, 4. B

Martina Drijverová je spisovatelka. Píše knihy pro děti. Začala psát, protože se jí překládané pohádky nelíbily. Rozhodla se, že napíše lepší. V průběhu let psala do dětských časopisů (ABC, Mateřídouška, Sedmička a Sluníčko). V poslední době se zajímá o divadlo. Beseda se mi líbila, odnesl jsem si i autogram.

Denis Kramář, 4. A

Fotografie z besedy najdete zde.

08.10.2012 08:41:24

Výměna 2012

Ve dnech 10. - 18. 9. 2012 se uskutečnila každoroční výměna žáků partnerských škol (naší, polské a německé). Tentokráte to bylo v německém Rendsburgu. Výměnu organizovala p. uč. Franková a p. uč Pašková.

Fotigrafie zde.

27.09.2012 21:00:31

Sběr starého papíru

Ve dnech 2. 10. - 3. 10. 2012 se uskuteční sběr starého papíru v areálu ZŠ.

Papír bude možno navážet do kontejnerů po oba dny od 13:oo do 18:oo hodin.

RECYKLOHRANÍ

Naše škola je i v letošním školním roce zapojena do recyklačního programu RECYKLOHRANÍ. Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů a zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií. Žáci mohou do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (např. starý mobil, kalkulačku, elektrohračku, počítačové vybavení, drobné kuchyňské elektrospotřebiče a baterie). Podle množství odevzdaného elektroodpadu získá škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry. Více informací o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohraní.cz