24.05.2012 11:42:27

Fotbal

Ve dnech 4. a 10. 5. 2012 se uskutečnila okrsková kola v minikopané MC Donalds cup žáků 2.–3. tříd a 4.-5. tříd. Obě družstva se na fotbalovém hřišti v Dolním Benešově utkala s dvěmi soupeři. Mladší z nich byli úspěšnější, proto jim náležel postup do okresního finále pořádaného v pátek dne 11.5. 2012 na hřišti ZŠ Opava – Kylešovice. Za krásného slunečného počasí se zde setkalo osm nejlepších družstev. Naše ZŠ skupinu bez ztráty bodu vyhrála a posunula se do semifinále, ve kterém se základní školou Edvarda Beneše prohráli a ztratili tak možnost hrát finále. Zápas o 3.-4. místo se ZŠ Hlučín byl vyrovnaný. Síly docházely, ale i přesto jsme uhráli remízu 5:5. Následovaly penalty, které skončily opět remízou 2:2. Poslední zástupci z obou družstev na sebe vzali velký úkol – kdo dá, vyhrál… bohužel… nevyšlo to. Proto jsme si, ale s velkým potleskem a ctí odvezli „bramborovou“ medaili – 4. místo.

Moc děkuji všem hráčům i trenérům.

Fotbalu zdar!                                                                          P. Ballarinová

10.05.2012 17:37:21

Za pokladem piráta Černovouse

Dne 10. května se vybraní žáci druhých až čtvrtých tříd zúčastnili akce, která nesla název Za pokladem piráta Černovouse. Tato akce se konala v místní knihovně. Děti se v průběhu zábavného dopoledne naučily „knižní hymnu“, blíže se seznámily s knihami nakladatelství Thovt s jejichž pomocí,  pak našly ukrytý poklad. Děti samozřejmě neodešly s prázdnou. Na každého čekala odměna v podobě barevné pastelky a podle umístění obdrželi námořníci diplom, barevný plakát a omalovánku. Dětem se tato akce moc líbila a už teď se těší na další knižní dobrodružství.

B. Hluchníková

26.04.2012 10:51:44

Den mláďátek

V pátek 20.4. navštívili žáci 1.A a 1.B akci "Den mláďátek",která se uskutečnila na Školním statku v Opavě. V areálu jsme viděli několik druhů domácích zvířat a jejich mláďátek. Nejvíce se dětem líbila kůzlátka,housátka a jehňátka. Jedinou chybičkou tohoto výletu byla příliš vysoká návštěvnost v areálu statku.
                                                                                                        J.Halfarová , Š.Gargošová

25.04.2012 12:03:45

DEN ZEMĚ

Ve čtvrtek 26. 4. bude na naší škole pořádán Den Země. Žáci v rámci výuky pomohou uklízet veřejné prostory a budou sadit nové stromky. Závěr této akce proběhne na hřišti FK Bolatice, kde jsou pro žáky připraveny různé atrakce. Škola nezajišťuje dozor nad žáky na hřišti, proto doporučujeme účast rodičů.

24.04.2012 12:00:51

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Ve dnech 17. a 18. dubna proběhlo na naší škole 2. kolo soutěže tříd ve sběru starého papíru.

Ve 2. kole soutěže žáci nasbírali 16 500 kg papíru.

Celkem žáci MŚ a ZŠ nasbírali v 1. a 2. kole soutěže 25 280 kg starého papíru.

Výsledky soutěže :

1. - 5. ročník

1. místo - 4. A
2. místo - 3. A
3. místo - 2. A

6. - 9. ročník

1. místo - 8. A
2. místo - 6. A
3. místo - 7. tř

Všichni sběrači budou za velkou snahu odměněni a vítězné třídy budou mít navíc den ředitelského volna na společnou třídní akci. Zbytek výtěžku bude využit na zakoupení pomůcek do výtvarné výchovy, tělesné výchovy.

Letos jsme díky výtěžkům ze sběrových akcí vybavili chodbu 6.- 9. ročníku čalouněnými lavicemi, po kterých žáci toužili již několik let.

Všem sběračům a rodičům za podporu této akce děkujeme a těšíme se na další spolupráci.