Aktuálně

01.11.2023 14:20:29

Mistroství Hlučínska ve florbalu 2023

Koncem října se tradičně školní týmy chlapců utkávají o titul Mistra Hlučínska ve florbalu. Tento ročník měl pořadové číslo 13. V letošním ročníku se přihlásilo 14 družstev, které reprezentovaly své obce (města). Nejdříve se utvořili základní skupiny, ze kterých postupovaly dva týmy do velkého finále, kde začal tuhý boj o velký putovní pohár MISTRA HLUČÍNSKA a samozřejmě také o medailové příčky.

Ve finále byly nalosovány dvě skupiny, ze kterých postupovaly vždy dva týmy. Naši kluci během cesty do finále neztratili ani bod, vyhráli 6 utkání se skóre 28:2.  V posledním finálovém zápase je čekal soupeř, kterého již jednoznačně porazili ve skupině - Kobeřice. Kluci se naštěstí dokázali zkoncentrovat, soupeře nepodcenili, potvrdili roli favorita a potřetí za sebou získali titul mistra Hlučínska. Kluky musím opravdu pochválit, tento ročník byl jednoznačný, v sedmi zápasech kluci dokázali vsítit 32 gólu a inkasovat pouze dva.

V turnaji podporujeme hru bez agresivity, vulgarity, podvádění či zesměšňování. Děkuji všem trenérům a učitelům, kteří žáky připravují v duchu fair-play. Dle předvedených výkonů jednotlivých týmů lze vypozorovat hodiny poctivého tréninku. Jsem rád, že turnaj si mezi školami vybudoval velkou oblibu a tradici, kladné reakce ze strany účastníků nás nesmírně těší. Takže za rok na shledanou. Fotky zde.

01.11.2023 08:26:25

To dám - školení první pomoci pro 9. ročník

V pátek 20. 10. naši nejstarší žáci absolvovali školení první pomoci, které nám zprostředkovala zdravotní škola (SZŠ a VOŠZ Ostrava).  Školení první pomoci je důležitou součástí vzdělávání a přípravy na možné situace.  Jo to soubor jednoduchých a účinných opatření, které mohou zachránit to nejcennější, tedy lidský život, případně výrazně zmírnit následky úrazu nebo nemoci. Proto je velmi důležité být na tyto situace připraven a dokázat zachovat chladnou hlavu a poskytnout pomoc.

Zaměřili jsme zejména na praktickou část, kde se žáci naučili základní principy a postupy první pomoci. Budeme si přát, aby nacvičené dovednosti nemuseli žáci použít, ale pokud ano, tak věřím že stejně jako název programu „To dají!“

Fotky zde.

19.10.2023 10:37:42

Návštěva základních škol Škofljica a Lavrica ve Slovinsku: pohled do slovinského vzdělávacího systému

Jako dvě učitelky jsme přijely s cílem poznat slovinský vzdělávací systém a získat inspiraci pro naši vlastní práci.

První zastávkou naší cesty byla Základní škola Škofljica (fotogalerie zde), která se nachází v malebné obci obklopené zelenými lesy a kopci. Při vstupu nás přivítala příjemná atmosféra a přátelský personál. Pan ředitel Roman Brunšek nás vřele přivítal a provedl nás celou školou. Technologické vybavení tříd nám ukázalo, jak je moderní technologie efektivně zapojena do výuky, což podporuje aktivní a interaktivní učení.

Následně jsme navštívily Základní školu Lavrica. Tato škola kladla důraz na komunitní vzdělávání a rozvoj občanské odpovědnosti. Žáci se také zapojují do různých projektů, které podporují udržitelnost.

Naše návštěva těchto škol byla nejen inspirativní, ale také otevřela naše oči vůči různým možnostem a přístupům k vzdělávání. Zpět domů si odnášíme cenné poznatky, které budeme moci využít ve své vlastní práci. 

Lenka Nováková, Andrea Pavlíková

 

17.10.2023 14:14:22

Florbal Holky - Liga sportu škol na Hlučínsku

Další soutěží ligy sportu byla v úterý 17. 10. dívčí turnaje ve florbalu, který se odehrál v Bolaticích. Do tohoto turnaje se nám přihlásilo 10 družstev. Po rozdělení do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým, se do play off dostaly první čtyři týmy ze skupin a následně se hrálo vyřazovacím způsobem.

Náš tým byl velmi dobře naladěn a po pár trénincích si holky věřily. Skupinovou fázi jsme ukončili se třemi výhrami, jednou remízou a celkovým skóre 20:11, což znamenalo 1. místo ve skupině. Nicméně teprve v play off začíná pořádná hra. Ve čtvrtfinále jsme přešli přes 4. tým souběžně hrané skupiny Šilheřovice jednoznačně 12:0. V semifinále náš čekalo derby se Štěpánkovicemi, ale ani tam holky nezaváhaly a vyprovodily soupeřky jasně 7:0.

Ve finále nás čekal Hlučín Rovniny, holky na soupeřky vlítly velmi aktivně a po minutě vedli 2:0 a v polovině utkání 5:1, nicméně zřejmě už se viděly s velkým pohárem a tak trošku polevily až na stav 5:4. Holky s přehledem zvládly konec zápasu (7:4) a mohla propuknout veliká radost! Tak jsme historicky prvním vítězem dívčího turnaje o Mistryně Hlučínska.

Holky hrály, jak nejlépe dovedly, od první do poslední vteřiny. Po celý zápas udržely dobrou náladu a měly radost ze hry. Takže již třetí velký putovní pohár v rámci Ligy sportu našel svého vítěze. Děkujeme za pochvaly od soupeřek za skvělou organizaci a s jistotou mohu říci, že se již těším na příští ročník!

Fotografie zde.

16.10.2023 07:24:22

Den strašidel