02.06.2022 15:09:34

Oslava Dne dětí

Po dvou letech plných mimořádných ochranných opatření se volnočasové aktivity vrálily k normálu a žáci nižšího stupně si mohli vychutnat oslavy jejich svátku. Ve smíšených družstvech tradičně vyrazili na cestu z Bolatic do Borové. Na jednotlivých stanovištích plnili zábavné úkoly, navzájem si pomáhali a podporovali se. Odměnou byly dětem společné strávené okamžiky u her a soutěží, ale také malá sladkost za jejich výkony.

27.05.2022 14:06:07

Výlet 5.A do Prahy 20.5.2022

V pátek 20.května jsme jeli s naší třídou 5.A na výlet do Prahy. Celý výlet zorganizovala naše paní učitelka Lucie Migotová. Do Prahy s námi jela i paní učitelka Šárka Gargošová. Ráno začalo budíčkem 3:50 a srazem na autobusové zastávce v 4:25. Jeli jsme autobusem do Opavy a následně Regiojetem do Prahy. V Praze jsme vystoupili na Hlavním nádraží. Naše první zastávka byla na Václavském náměstí. Poté jsme navštívili pasáž Lucernu, kde jsme viděli obráceného koně, na kterém seděl  sv.Václav. Pak jsme jeli metrem na Pražský hrad. Zastihli jsme střídání stráží. Prohlédli jsme si chrám sv.Víta, Starý královský palác, Zlatou uličku, Karlův most a Staroměstské náměstí. Celou prohlídku jsme zakončili pohledem na Orloj. Volnočasovou aktivitu jsme využili k návštěvě Mc Donald´s. Pak už nás čekala cesta na vlakové nádraží. Regiojet měl 90 minut zpoždění, během kterého jsme potkali Přemka Forejta. Celý výlet jsme ukončili 23:30 na Svinově v Ostravě, kde si nás vyzvedli rodiče. Výlet se mi moc líbil.

Erik Lamla

Výlet do Prahy byl naprosto úžasný. Navštívili jsme různé památky, např. Pražský hrad, chrám sv.Víta, Karlův most. Jeli jsme vlakem, autobusem, metrem a tramvají. Nejvíce jsem si užila Karlův most. Nejhorší ale bylo devadesáti minutové zpoždění. Naštěstí se na nádraží objevil Přemek Forejt. Po 90 minutách jsme nastoupili do vlaku s šťastně dojeli domů.

Natálie Krömerová

V pátek jsme se vydali na školní výlet do Prahy. Sice jsme musely brzo vstávat, ale za ten zážitek to stálo. Jak jsme dojeli do Prahy, tak nás na Václavském náměstí čekala paní průvodkyně.
Byli jsme v Lucerně, potom jsme jeli také metrem, potom jsme šli do Pražského hradu, na nádvoří jsme viděli výměnu hradní stráže, chrám sv. Víta, Starý královský palác, potom jsme šli Zlatou uličkou, kde byly různé suvenýry. Dále jsme šli na Karlův most, na Staroměstské náměstí a pak na Orloj. Po té jsme měli asi hodinu volný čas. Na nádraží jsme zjistili, že vlak má nějaké zpoždění. Asi po hodině zpoždění jsme tam uviděli Přemka Forejta. Nakonec jsme měli zpoždění 90 minut, potom rychle na vlak a hurá domů.

Eva Wawrzinková

Foto z výletu:

26.05.2022 17:54:39

Olympiáda dětí a mládeže Slaný 2022

Opět po čtyřech letech jsme přijali pozvání naší partnerské školy ve Slaném, vytvořili olympijskou výpravu, která vyrazila reprezentovat naší školu a obec. Olympiáda dětí a mládeže ve Slaném věrně kopíruje charakter klasických olympijských her, jak je známe z televizních obrazovek. V královském městě proběhlo zapálení olympijského ohně za přítomnosti známých sportovců, nebo vztyčení olympijské vlajky. Závodníci startovali pod slibem sportování v duchu fair play. Mladé sportovce poctili svou návštěvou první den slavnosti šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek, člen zlatého hokejového týmu na olympiádě v Naganu Libor Procházka a dále atleti Jiří Mužík, Petr Svoboda a Štěpán Janáček.

Hned po slavnostním zahájení odstartovali první soutěže a to přímo na Masarykově náměstí. Nejdříve probíhala soutěž ve šplhu na laně, kde jsme získali medaile v obou kategoriích, pak přišel na řadu hlavní „tahák" a to biatlonová smíšená štafeta. Naše družstvo nastoupilo do semifinále a svým časem postoupili do pátečního finále. Po soutěži ve šplhu a letním biatlonu jsme na velkoplošné obrazovce koukli na utkání našich hokejistů na MS.

V pátek bylo pořádně rušno na všech stadionech, kde se sportovci utkali v atletickém čtyřboji, fotbalu, streetballu. Všechna klání probíhala až do odpoledních hodin, poté jsme se sešli na náměstí, kde nás čekalo finále biatlonu (letní verze). Bylo to velké drama, do posledního úseku vybíhal náš reprezentant s velkou ztrátou. Parádním výkonem dovedl náš tým na první místo a odstartoval obrovskou radost celé výpravy.

Naši sportovci byli celkově nejúspěšnější výpravou. Téměř ve všech disciplínách jsme vybojovali nějaký cenný kov. Důležitější však je, že jsme mohli prožít téměř autentické olympijské hry, se všemi jejich symboly a hlavní myšlenkou. Žáci vzorně reprezentovali naši školu ať už přímo na hřišti, nebo svým chováním mimo ně. Navzájem si fandili a podporovali, na což jsem hrdý a za to vše také naší olympijské výpravě děkuji.

Nechci zde jmenovat jednotlivé úspěšné sportovce, protože jsme prohrávali i vyhrávali jako jeden tým!

Fotogalerie pouze naší výpravy zde.

Všechny fotky z olympiády (770 fotek) zde.

24.05.2022 10:52:43

Soutěž Mladý zdravotník

Český červený kříž organizuje soutěže Mladých zdravotníků ve všech okresech České republiky. Tato soutěž byla po dvouleté covidové přestávce v tomto roce opět zorganizována a naše škola tuto příležitost ráda využila. Soutěž probíhala v areálu kolem řeky Opavy v pátek 13.5. 2022.
Zájem žáků z osmých tříd byl obrovský, za školu bylo možno vyslat pouze 2 týmy po 5 lidech.
A v čem družstva vlastně soutěží?
•    Praktické provedení první pomoci
•    Doprava postižených
•    Obvazová technika
A jaké máme výsledky?  SKVĚLÉ !!!!!!!!!)
1. DRUŽSTVO – třída 8.A – M. Pašková, B. Lehnertová, V. Kiszková, A. Pospěchová, M. Pavlíková,  K. Hanzlíková – 4. místo
2. DRUŽSTVO – třída 8.B – T. Papuga, V. Potyšová, A. Nevoralová, A. Radošovská, T. Pytlíková, E. Kolarčíková - 10. místo

Děkujeme za krásnou reprezentaci školy. :)

24.05.2022 11:30:33

Soutěž Mladých chovatelů

Naše žákyně Aneta Kocurová ze třídy 8.B se ve středu 18.5. v Opavě zúčastnila chovatelské soutěže a obsadila 1. místo a postup do celostátního kola.

Gratulujeme za skvělé umístění a držíme palce v celostátním kole. :)