15.12.2023 06:42:02

Vánoční přání

22.12.2023 10:12:02

Přírodovědná soutěž - Mendlovo gymnázium Opava

pátek 15. 12. 2023 se naše škola zúčastnila přírodovědné soutěže pořádanou Mendelovým gymnáziem. Tým, který zastupoval naší školu, se nazýval Kmínci. Tvořili ho žáci devátých tříd a to přesněji Nelly Kušnierová, Viktorie Ratajová a Štěpán Nevřela. Soutěžili v oblasti chemii, přírodopisu, zeměpisu a fyziky. V některých předmětech je čekala i praktická část v laboratořích. Našemu týmu se nejvíce dařilo v testu z chemie, kde využili své vědomosti a dovednosti a vybojovali druhé místo. Celkově se naše škola umístila na 23. místě. Žáci si soutěž užili, poznali novou školu a odnesli si spoustu zážitků a nových zkušeností.

Soutěžícím děkujeme za pěknou reprezentaci školy.

18.12.2023 13:43:21

Páťáci v Planetáriu Ostrava 2023

Dne 12. prosince 2023 jsme navštívili Planetárium v Ostravě.

Po příjezdu autobusem jsme posvačili a vrhli jsme se na program. Jako první jsme dostali pracovní list a rozdělili jsme se do skupin. Hledali jsme v Planetáriu odpovědi. Zjistili jsme spoustu informací.  Dále následovalo kino. Povídali jsme si o souhvězdích, planetách atd. Poté následoval film, v kterém byly zajímavé informace. Celý výlet s námi prožívali páťáci a také paní učitelky Eva Mlýnková, Iveta Herudková a Petra Hendrychová.

Valérie Fiedlerová, 5. B

Foto zde:

14.12.2023 15:23:37

Vánoční dílničky 2023

V letošním vánočním období se naše základní škola rozhodla překvapit a přinést něco nového: místo tradičních vánočních trhů jsme se rozhodli pro Vánoční dílničky. Při vstupu do školy hosty přivítala pestrá výstava betlémů různých druhů - dřevěných, papírových, keramických, z kartonu a textilu.  Uvnitř školy byl instalován nádherný  fotokoutek s vánoční tematikou, naproti pak občerstvení s nabídkou kávy, trubiček a muffinů a pro ty, kteří chtěli přinést kousek vánoc domů, byl připraven prodej hotových vánočních výrobků.

A nejen to! Ve třídách – dílničkách, si mohli rodiče i děti vytvořit vlastní vánoční dárky a ozdoby. Od zdobení perníčků, výroby svícnů a vánočních baněk po ozdobné drátkované kamínky s perličkami. Děti mohly vyrábět rybičky z pedigu, andílky ze dřeva, vánoční přáníčka a dokonce i dárkově balený toaletní papír. Ve školní družině se tvořila vánoční písnička: pěkně notu po notě a slovo po slově. A také se zdobily perníčky, tentokráte z kartonu.

Celá akce probíhala v příjemné vánoční atmosféře se světly svíček a vůní tradičních vánočních dobrot. Na závěr jsme rozsvítili stromeček a zazpívali si vánoční písničky. Škoda jen, že nebyl sníh jako minulý týden! Fotografie zde.

14.12.2023 14:09:20

ČEPS cup dívky

Dne 5. prosince 2023 se konalo okresní kolo florbalového  turnaje   ČEPS Cup na základní škole  Otická v Opavě. Všichni  jsme byli toho dne vzrušení, co nás čeká a cloumala námi nervozita. Cesta nebyla dlouhá  a nakonec jsme nalezli velkou halu hostící školy a 6 týmů připravených hrát. Jakmile jsme byli připraveni, čekal na nás náš první florbalový zápas. Zápasy se hrály ve stylu 3+ 1 a během hry jsme se střídali na hřišti. Nejprve jsme hráli s týmem ze školy Rovniny z Hlučína. Jakmile jsme prorazili soupeřovu obranu, tak se začaly objevovat první góly. Nehráli jsme ale ze všemi, náš tým patřil do skupiny A. Celkově jsme odehráli 4 zápasy. Některé týmy nás překvapili svou ostrou hrou a zapeklitou obranou jako například škola Šrámkova 4 z Opavy. A tak jsme se zápas po zápasu dostali do finále. Hlediště bylo zcela zaplněné a my jsme začali být více nervózní. To se odrazilo na hře. Padlo několik gólů, nejen do jejich brány, ale i do naší.. a tak jsme se dostali na skóre 4:3 v náš prospěch. Bylo to velmi těsné, ale limit 12 minut vypršel a my jsme si uvědomili, že jsme vítězi turnaje. Měli jsme obrovskou radost a díky turnaji jsme získali i herní zkušenosti. Už se těšíme na další zápasy co nás čekají v Ostravě.

Nela Gorgolová, 5.A