24.10.2022 12:48:45

Pythagoriáda 2022/2023

I v letošním školním roce se konal již 45. ročník matematické soutěže Pythagoriáda (prezenčně žáci psali 20. 10. 2022) . Účast v soutěži byla dobrovolná a v letošním školním roce se do ní přihlásilo 76 žáků vyššího stupně. Během hodiny měli za úkol vyřešit celkem 15 zapeklitých úloh a správným řešitelem se stal ten, kdo měl minimálně 9 úloh správně.

Úspěšní řešitelé, kteří postupují do dalího kola soutěže jsou:

Vodáková Kateřina ( 7. A) - 10 bodů

Scheffczik Theodor (7. B) - 9 bodů

Kozel Šimon (8. C) - 13 bodů

Vitásek Šimon (9. A) - 9 bodů

Úspěšným řešitelům přejeme hodně štěstí v dalším kole soutěže.:)

24.10.2022 12:34:38

Logická olympiáda 2022/2023

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Účast v soutěži je dobrovolaná a celkem se v Kategorií B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěžě zapojilo 26 368 řešitelů z celé ČR , z toho 3 596 z Moravskoslezského kraje. Začátkem října si tuto soutěž vyzkoušelo 15 žáků naší školy a mezi nejúspěšnější patřil Šimon Vitásek (9.A).

Všem soutěžícím děkujeme za snahu a přejeme hodně úspěchů při dalších soutěžích.

24.10.2022 11:07:00

Geošifra 2022/2023

Ve čtvrtek 13.10. se náš čtyřčlenný tým ve složení Šimon Kozel (8.C), Šimon Vitásek (9.A), Max Zmarzlák (8.C) a Jakub Peterek (8.C) vydal na stavebku do Opavy, kde jsme se zúčastnili geodetické soutěže Geošifra (viz. fotogalerie). Zde pro nás byly připravené zajímavé úkoly, které včetně nás řešilo 30 týmu. Úlohy nebyly jednoduché a chybičky se objevily. Naše umístění na 6. místě nás tedy velmi překvapilo a potěšilo .

Šimon Kozel

21.10.2022 12:26:09

Bridge Builder Game 2022/23

V úterý 18.10. jsme jeli reprezentovat naší školu v soutěži Bridge Builders Game na SPŠ v Opavě.

Již podle názvu jde o soutěž, ve které se staví mosty (viz. fotogalerie). Cílem soutěže bylo postavit nejlepší most v poměru váha mostu/maximální zatížení. Našemu týmu se vedlo poměrně dobře a práce se stavbou šla od ruky. Po zátěžové zkoušce jsme se nakonec umístili na pěkném 10. místě.

Šimon Kozel

21.10.2022 11:10:41

Fotbalový turnaj FAČR

Ve středu 19. října se na hřišti FK odehrál turnaj žáků II. stupně ve fotbalu pod záštitou FAČR. Úvodní los nám do skupiny přiřkl soupeře z Kravař, Ludgeřovic, Bohuslavic a Hradce nad Moravicí.

Na úvod jsme dokázali zvítězit nad ZŠ Ludgeřovice 1:0 a nad Hradcem přesvědčivě 4:0. Následně náš čekal souboj se soupeřem, který měl rovněž dvě výhry, a to Kravařemi. V tomto utkání jsme měli navrch, bohužel jsme převahu nevyjádřili gólem a utkání skončilo bezbrankovou remízou. V posledním utkání nás čekaly Bohuslavice, museli jsme vrhnout všechny síly do útoku, abychom měli co nejlepší skóre. Utkání jsme vyhráli 4:1 a měli naprosto stejné skoré (9:1) jako Kravaře. O vítězi turnaje tak rozhodly penalty. Šťastnější byl nakonec soupeř.

Konečné 2. místo je pěkné, našim školním reprezentantům patří zasloužená gratulace.

Pochvala patří také trenérovi Davidu Steffkovi, který vede tento tým od přípravky a turnaj pro školy organizoval.