24.04.2012 10:50:56

SOUSTŘEDĚNÍ PŘED 1. SV. PŘIJÍMÁNÍM – 3. ROČNÍKY

V pátek 27. 4.  odpoledne odjedou žáci 3. tříd, kteří navštěvují náboženství, do Kunčic pod Ondřejníkem, kde spolu prožijí víkendové soustředění před 1. sv. přijímáním. V neděli po obědě si rodiče odvezou děti domů.

19.04.2012 14:17:57

Ukázky spalování paliv

Ve čtrtek 19. 4. proběhly v areálu základní školy ukázky spalování paliv, které pro žáky (od 16:00 hodin také pro veřejnost) předvedli zástupci výzkumného energetického centra při VŠB-TU Ostrava. Tento program byl veden zábavnou formou a žáci se při něm dozvěděli mnoho zajímavých informací. Doufejme, že některé z nich se jim vybaví, než vhodí cokoli do kamen.

Průběh si můžete prohlédnout zde.

16.04.2012 09:29:09

Erorebus

Od září loňského roku se žáci 7. třídy, 8. a 9. tříd opět zapojili do zeměpisné soutěže Eurorebus. Nejlepší týmy i jednotlivci se probojovali do krajského kola, které se konalo 15. dubna v Opavě.

Nejlepší umístění - 1. místo v kategorii jednotlivců získal a do celostátního kola v Praze postupuje Patrik Kozel (9. B) - velká gratulace!  Patrik zabojoval i se svým třídním týmem (Matěj Stuchlík a Ondřej Duda) a nakonec skončili na krásném 8. místě.

Spolu s Patrikem pojedou naši školu reprezentovat do Prahy ještě další 2 žákyně z kategorie jednotlivců - Michaela Kovarová (9. B) a Ivana Šimečková (7.tř.). Obě se umístily na 5. místě, každá v jiné kategorii.

Postup do Prahy těsně utekl z pozice 6. místa, už bohužel ne postupového, Monice Šafarčíkové (8. A) a týmu 7. třídy ve složení Jiří Šefčík, Ivana Boczková a Ivana Šimečková. To bylo velké zklamání. V první desítce, ale bohužel také bez postupu do Prahy, se dále ještě umístili Kateřina Šefčíková (9. B), 8. místo a Kamil Michalík (8. A), 10. místo.

Přejeme hodně úspěchů v Praze, držíme palce !

16.04.2012 07:27:27

16.04.2012 07:26:58

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Ve dnech 17. 4. - 18. 4. 2012 se uskuteční sběr starého papíru v areálu ZŠ.

Papír bude možno navážet do kontejnerů po oba dny od 13:oo - 18:oo hodin.

Naše škola je stále zapojena do recyklačního programu RECYKLOHRANÍ. Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů a zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií.

Žáci mohou do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (např. starý mobil, kalkulačku, elektrohračku, počítačové vybavení, drobné kuchyňské elektrospotřebiče a baterie).

Podle množství odevzdaného elektroodpadu získá škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky a hry.

Více informací o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohraní.cz

Děkujeme všem, kteří již tento projekt podpořili.