Florbalové mistrovství HLUČÍNSKA

Dne 16. 11. 2011 se v hale základní školy uskutečnil 1. ročník turnaje s názvem "MISTROVSTVÍ HLUČÍNSKA VE  FLORBALE" žáků a žákyň základních škol .  Tento turnaj se uskutečnil díky grantovému programu na podporu aktivit v oblasti sportu, využití volného času a kultury v obci Bolatice. .

Tohoto turnaje se zúčastnilo osm mužstev, Hlučín-hoši, Dolní Benešov, Bolatice jr., Bohuslavice, Štěpánkovice, Hlučín-dívky, Kobeřice a Bolatice. Tato družstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech.

Ze skupin postoupily první dvě mužstva, která se utkala v semifinálových kláních. Ve skupině "A"  tyto příčky obsadily týmy z Dolního Benešova  a Bohuslavic, ze skupiny "B"pak domácí Bolatice a Štěpánkovice. Historicky první titul žákovského MISTRA HLUČÍNSKA si odvezlo družstvo z Dolního Benešova, které v dramatickém finále dokázalo zdolat 4:3 družstvo Bolatic.

Všech osm týmů si domů odvezlo poháry, první tři družstva také medaile. Mimo celkové umístění se také vyhlašoval nejlepší brankář(ka), kterou se stala Michaela Konečná z hlučínského týmu dívek a nejlepší hráč , kterým byl zvolen Filip Kocur z Bohuslavic.

Všichni účastníci turnaje si měli možnost během turnaje prohloubit znalosti florbalových pravidel, také se seznámit s pravidly fair play a jejich uplatnění ve sportu i v běžném životě.

Děkujeme obci Bolatice za poskytnutí finančních prostředků z grantu, panu Romanu Vehovskému za pomoc při rozhodování zápasů a všem zúčastněným za zdárný průběh turnaje.  Doufáme, že tento první ročník bude základem pro další pokračování turnaje...

Vedoucím projektu je David Neuvald

Výsledky a hodnocení projektu zde.

Fotografie zde.