Mistrovství HLUČÍNSKA 2013

Dne 12. 11. 2013 se v hale základní školy konal 3. ročník turnaje s názvem "MISTROVSTVÍ HLUČÍNSKA VE FLORBALU" žáků a žákyň základních škol. Tento turnaj se uskutečnil díky grantovému programu na podporu aktivit v oblasti sportu, využití volného času a kultury v obci Bolatice.
Turnaje se zúčastnilo celkem osm základních škol, které reprezentovaly své obce (města) - Hlučín Rovniny, Dolní Benešov, Oldřišov, Píšť, Bohuslavice, Štěpánkovice, Kobeřice a domácí Bolatice. Družstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Ze základních skupin postoupila dvě nejlepší mužstva, která se utkala v semifinálových kláních. Ve skupině "A" tyto příčky obsadily týmy Píště a Kobeřic, které se šesti body za dvě výhry postoupili na úkor týmu z Hlučína, který uhrál rovněž šest bodů, ale vinnou horšího skoré do bojů o medaile nepostoupil. Ze skupiny "B" se do semifinále kvalifikovaly Bohuslavice se třemi výhrami a Oldřišov se dvěma výhrami. Titul ŠKOLNÍ MISTR HLUČÍNSKA 2013 vybojovalo družstvo Píště, které v dramatickém finále dokázalo zdolat 2:0 družstvo Kobeřit a stalo se tak v pořadí třetím vítězem této soutěže.
Konečné pořadí družstev:

1. Píšť
2. Kobeřice
3. Bohuslavice
4. Oldřišov,5. Hlučín, 6. Bolatice, 7. Dolní Benešov, 8. Štěpánkovice

Všech osm týmů si domů odvezlo poháry, diplomy a upomínkové předměty, první tři družstva také medaile a vítěz velký putovní pohár. Tento turnaj byl nejen sportovním kláním, ale zaměřoval se také na chování v duchu fair play. Rozhodli jsme se podpořit sport v jeho pravé podobě. Po celou dobu turnaje byly sledovány a hodnoceny projevy jednotlivých hráčů, trenérů nebo celých týmů. Ke sportování a turnaji patří čestný sportovní boj, umění přiznat prohru, vzdát hold soupeři a další. Podporována byla hra bez agresivity, podvádění a zesměšňování. Současně chceme již v zárodku zastavit jakékoliv projevy hrubosti a agresivity. Také byly připraveny červené unfair karty, které nebyly naštěstí třeba.
V neposlední řadě se udělovaly ceny pro nejlepšího brankáře, kterým se stal Jakub Kuděla z Bohuslavic, nejlepším hráčem byl zvolen Andreas Kolarčík z Kobeřit a nejlepším střelec s deseti zásahy do soupeřovy branky Tomáš Blahut z Píště.

Děkujeme obci Bolatice za poskytnutí finančních prostředků z grantu, panu Zdeňku Nevoralovi za spolupráci při zhotovení kompletního sortimentu cen, pohárů a upomínkových předmětů. Také bývalým žákům naší školy Jakubu Fusovi a Matěji Krettkovi za rozhodování zápasů a všem zúčastněným žákům a jejich učitelům za zdárný průběh turnaje. Kladné reakce ze strany účastníků nás velice těší, proto se již nyní těšíme na příští ročník turnaje - Florbalové mistrovství HLUČÍNSKA Bolatice 2014.