022 Šablony I Bolatice

Název a registrační číslo projektu:  „022 Šablony I Bolatice“ - „CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0001599“

Spolufinancováno z Evropské unie v rámci Operačního programu Výzkum, Vývoj a Vzdělávání (OP VVV).

Tento projekt je na naší škole realizován

od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2018

I když název projektu nám toho moc neprozradí, pro naši školu je velmi přínosný. V rámci této výzvy jsme získali částku bezmála 1,7 milionu korun.  Díky této podpoře jsme mohli na dobu dvou let zaměstnat tři odborné pracovníky, vybavit jednu speciální učebnu a nakoupit potřebné pomůcky a školení pro pedagogické pracovníky. Ve škole působí školní speciální pedagog a jeden školní asistent, v mateřské škole pak působí také jeden asistent. Za tyto prostředky jsme také vybudovali učebnu pro žáky vyžadující péči speciálního pedagoga. V odpoledních hodinách tam bude působit také psycholog.

V mateřské škole působí asistent  zejména u dětí, které mají zdravotní problémy. V mateřské škole jsou také prostředky vázány na vzdělávací aktivity vztahující se k inkluzi, přechodu dětí do základní školy a logopedické péči. Realizace projektu probíhá od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2018.