Dnes je neděle 18.02.2018 a svátek má Gizela.

10.05.2012 17:37:21

Za pokladem piráta Černovouse

Dne 10. května se vybraní žáci druhých až čtvrtých tříd zúčastnili akce, která nesla název Za pokladem piráta Černovouse. Tato akce se konala v místní knihovně. Děti se v průběhu zábavného dopoledne naučily „knižní hymnu“, blíže se seznámily s knihami nakladatelství Thovt s jejichž pomocí,  pak našly ukrytý poklad. Děti samozřejmě neodešly s prázdnou. Na každého čekala odměna v podobě barevné pastelky a podle umístění obdrželi námořníci diplom, barevný plakát a omalovánku. Dětem se tato akce moc líbila a už teď se těší na další knižní dobrodružství.

B. Hluchníková

Fotografie zde.

04.05.2012 09:36:16

Netradiční výtvarné techniky ve školní družině

V posledních týdnech dubna se každá třída školní družiny seznámila s některou netradiční výtvarnou technikou.

Nejmladší oddělení pracovalo s keramickou hlínou. Děti se naučily materiál zpracovávat, po vypálení glazurovat a výsledkem byly jednoduché přívesky na krk. Fotky zde.

Děti středního oddělení batikovaly trička. Nejdříve se učily vázat vzory, pak připravovaly barvící lázeň, ve které se textilie barvily, a tak si každý vytvořil originální barevné oblečení s netradičními vzory. Fotky zde.

Nejstarší oddělení si do družiny nejdříve pozvalo maminku svého kamaráda, která jim předvedla techniku papírového pletení. Tato technika využívá odpadový papír a na závěr z něj vzniknou košíčky různých tvarů a velikostí. Fotky zde.

Tato akce umožnila dětem poznávat nové postupy v pracovních činnostech, seznámit se s dalšími prostory školy jako je keramická dílna, kuchyň a zároveň vykouzlila úsměv a radost nás všech z výsledků našeho snažení.

26.04.2012 10:51:44

Den mláďátek

V pátek 20.4. navštívili žáci 1.A a 1.B akci "Den mláďátek",která se uskutečnila na Školním statku v Opavě. V areálu jsme viděli několik druhů domácích zvířat a jejich mláďátek. Nejvíce se dětem líbila kůzlátka,housátka a jehňátka. Jedinou chybičkou tohoto výletu byla příliš vysoká návštěvnost v areálu statku.
                                                                                                        J.Halfarová , Š.Gargošová

Fotografie zde.

25.04.2012 12:03:45

DEN ZEMĚ

Ve čtvrtek 26. 4. bude na naší škole pořádán Den Země. Žáci v rámci výuky pomohou uklízet veřejné prostory a budou sadit nové stromky. Závěr této akce proběhne na hřišti FK Bolatice, kde jsou pro žáky připraveny různé atrakce. Škola nezajišťuje dozor nad žáky na hřišti, proto doporučujeme účast rodičů.

24.04.2012 12:00:51

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Ve dnech 17. a 18. dubna proběhlo na naší škole 2. kolo soutěže tříd ve sběru starého papíru.

Ve 2. kole soutěže žáci nasbírali 16 500 kg papíru.

Celkem žáci MŚ a ZŠ nasbírali v 1. a 2. kole soutěže 25 280 kg starého papíru.

Výsledky soutěže :

1. - 5. ročník

1. místo - 4. A
2. místo - 3. A
3. místo - 2. A

6. - 9. ročník

1. místo - 8. A
2. místo - 6. A
3. místo - 7. tř

Všichni sběrači budou za velkou snahu odměněni a vítězné třídy budou mít navíc den ředitelského volna na společnou třídní akci. Zbytek výtěžku bude využit na zakoupení pomůcek do výtvarné výchovy, tělesné výchovy.

Letos jsme díky výtěžkům ze sběrových akcí vybavili chodbu 6.- 9. ročníku čalouněnými lavicemi, po kterých žáci toužili již několik let.

Všem sběračům a rodičům za podporu této akce děkujeme a těšíme se na další spolupráci.