Dnes je pondělí 22.01.2018 a svátek má Slavomír.

08.11.2011 12:22:23

Výlov rybníka Nezmar

V rámci biologického praktika jsme 5.11. jeli do Dolního Benešova na výlov rybníka Nezmar. Počasí bylo nádherné
 a prostředí rybníka s podzimní atmosférou přímo pohádkové. Děti měli možnost na vlastní oči vidět kapry, sumce, úhoře, líny, jesetery a další sladkovodní ryby. Výlet splnil mé očekávání. Kamila Dominiková , učitelka

Výlet na Nezmar byl zábavný a hodně zajímavý. Moc se mi líbil velký sumec, obrovští kapři a hezké byly i rybky v akváriích. Procházka kolem rybníku byla nádherná, všude bylo plno listí a příroda nám ukázala, že je opravdu podzim. Podle mě to byl moc moc hezký výlet. Klára Fojtíková 6.B

Tento výlet se mi moc líbil. Nejvíce se mi líbil velký sumec a samozřejmě i ostatní rybky. Velká procházka kolem rybníku nám všem dala trochu zabrat, bylo poznat, že je podzim. Na zemi byly hromady listí. Byl to moc pěkný výlet. Nikol Gollová 6.B

V biologickém praktiku jsme jeli do D. Benešova na výlov.
Bylo už tam málo vody, ryby byly ve skupinkách u břehu. Na ukázku tam měli velká akvária s rybkami. Hladila jsem si sumce albína, byl velký a žlutý. Rybník jsme si obešli a pak jsme jeli autobusem domů. Moc se mi to líbilo. Valérie Kubná 6. B

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

07.11.2011 17:32:07

Výlet pátých tříd do hornického muzea

Ve čtvrtek 3.11. jsme s dětmi navštívili hornické muzeum v Ostravě. Jedná se o největší hornické muzeum v ČR, rozprostírá se na jihovýchodním úpatí vrchu Landek, který leží nad soutokem řek Odry a Ostravice. Prohlédli jsme si podzemní expozici skutečného historického dolu Anselm a expozici důlního záchranářství, která je největší svého druhu na světě. Domů jsme se vraceli s dobrou náladou a s pěknými zážitky.

Martina Kornelová

Fotky z výletu si můžete prohlédnout zde.

07.11.2011 17:19:05

Výlet 4.B do ostravské zoo

V pondělí 10. října jsme navštívili výukové centrum ostravské zoo, kde byla pro nás připravena přednáška pod názvem Zvířata naší přírody. Děti se zábavnou formou dozvěděli spoustu nových informací o zvířatech, které žijí v lese, na louce, ve vodě  a v blízkosti lidských obydlí. Jak se přednáška a celý výlet vydařil posuďte sami.

tř. uč. Hluchníková

Na výletě se mi moc líbilo. Nejdříve jsme byli ve výuce, kde jsme si mohli šáhnout na vycpaného ježka, různé ptáky, kůže a tak podobně. Po výuce jsme venku pořádně posvačili. Během jídla nás pozorovali pávi. Pak jsme se šli podívat na ostatní zvířata. V pavilonech jsme se vyfotili u pštrosa a měřili jsme se u žiraf. Cestou k východu ze zoo nás paní učitelka pustila na průlezky.

Veronika Motyková

Na výletě bylo moc hezky. Po příjezdu jsme si prohlédli pár zvířat. Pak nás čekal výukový program. Šahali jsme na vycpaná zvířata a měli jsme i živého hada kolem krku. Pak jsme se šli najíst a nakoupit si suvenýry z výletu.

Patrik Slivka

Fotografie z výletu si můžete prohlédnout zde.

07.11.2011 17:18:22

Podzim vešel mezi prvňáčky

V  1.A  i 1.B třídách probíhalo v době od 7.10. - 20.10. projektové vyučování tématicky zaměřené na podzim v přírodě. Cílem projektu bylo vedení a posílení kladného vztahu dětí k přírodě. Ve všech vyučovacích předmětech ( ČJ, M, Prv, HV, VV, PČ ) byly zařazeny formy, metody, prvky a činnosti spojené s tímto ročním obdobím. Děti měly mezi sebou soutěž ve sběru kaštanů, žaludů a šípků.

V průběhu projektu jsme s žáky navštívili také hájenku v Křeménkách, kde žáci předali všechny nasbírané plody myslivcům pro lesní zvěř. Měli jsme možnost vidět chovné bažanty i pávy a dozvěděli se o nich mnoho nového. Pan Burian provedl děti celým areálem i hájenkou, kde se dětem nejvíce líbil prostor s mysliveckými  trofejemi. V okolní přírodě žáci poznávali  jehličnaté a listnaté stromy a ostatní rostliny. I když prvňáčci svou školní kariéru teprve započali, prokázali v těchto dvou týdnech své znalosti, vědomosti, aktivitu a zručnost.

tř. uč. Jana Halfarová

tř. uč. Šárka Gargošová

Fotky z projektu si můžete prohlédnout zde.

07.11.2011 17:16:26

Turistický klub

Pochod na Albertovec se uskutečnil v sobotu dne 22.10. Děti si prohlédly stáj, krmily koně, byly překvapeny fotkou, na které byla jejich spolužačka Nela Stříbná, která jezdí voltiž. Dále si prohlédly a pohladily koně, který patří Báře a Klárce Kamrádovým. Počasí nám přálo a dětem se tato akce líbila. Na další společnou schůzku malých turistů se těší Markéta Wránová.

Fotky z pochodu si můžete prohlédnout zde.