Dnes je středa 12.12.2018 a svátek má Simona.

13.12.2012 09:10:09

Nové logo školy

Nové logo naší organizace vzniklo podle návrhu Terezy Holleschové (9.A), do finální grafické podoby logo upravili Gita Jechová a Luděk Nevoral. Za jejich práci jim patří velké díky.

06.12.2012 19:37:57

Švihadlový král 2012

Dnes 6. prosince se na nižším stupni uskutečnila tradiční soutěž Švihadlový král. Zástupci z každé třídy bojovali o to, který z nich má lepší výdrž a zvládne během časového limitu více přeskoků přes švihadlo.

Výsledky:

1. ročník: Filip Kremser

2. ročník: Barbora Straková

3. ročník: Filip Pagáč

4. ročník: Adéla Pavelková

5. ročník: Jakub Schiedek

Vítězům ještě jednou gratulujeme!

Na fotky se můžete podívat zde.

06.12.2012 11:40:49

Děti Dětem

Pod tímto názvem je každoročně pořádáno v Kulturním domě v Dolním Benešově setkání mentálně a zdravotně postižených dětí. Také žáci naší školy pravidelně přispívají ke zpestření této akce tím, že věnují zúčastněným dětem svoje hračky. V letošním roce se opět nasbírala spousta pěkných hraček, které byly na této akci dětem předány.

Další aktivitou žáků školy byla prodejní výstavka jejich výrobků v neděli 2. prosince v sále Kulturního domu Bolatice. Zajímavé a nápadité práce žáků vznikly pod vedením pedagogických pracovníků školy a přilákaly mnoho zájemců. Získané finanční prostředky budou zaslány k uhrazení školného pro chudého indického chlapce ROBINA, kterého podporujeme prostřednictvím charitativní akce „Adopce na dálku“ již sedmnáctý rok (více zde).

Vedení školy děkuje všem, kteří se na obou akcích podíleli svým aktivním přístupem nebo finančním příspěvkem.

06.12.2012 11:09:49

Mikuláš

Dnes 5. prosince nečekaly na děti u vchodu do šaten paní uklízečky, ale čerti. I z některých žáků se staly nadpřirozené bytosti, takže jste mohli ve škole potkat mnoho andílků a čertíků, kteří vyhlíželi Mikuláše.

Fotografie k nahlédnutí zde.

05.12.2012 13:30:58

Advent 2012

KDE JSOU DVA NEBO TŘI SHROMÁŽDĚNI VE JMÉNU
MÉM, TAM JSEM JÁ UPROSTŘED NICH (Mt 18,20)

RORÁTY úterý-pátek v 6.30 ráno.

Na ranních mších, bude jich celkem dvanáct, vždy od úterý do pátku, postupně probereme
apoštoly, o adventních nedělích se dozvíme něco o čtyřech evangelistech. Po mši svaté budou
mít děti společnou snídani ve školní jídelně. Mše svatá bude opět probíhat při svíčkách, děti
půjdou každé ráno průvodem zezadu kostela, svíčky dostanou v kostele.

Nový církevní rok bude kromě Roku víry, který už vyhlásil Svatý otec, také rokem
Eucharistie - v rámci přípravy na výročí příchodu Cyrila a Metoděje na naše území.
Apoštolové se s Ježíšem scházeli u jednoho stolu. I my se dnes jako církev shromažďujeme
kolem jednoho stolu, kolem oltáře, kde je centrem Eucharistie.
Evangelisté byli ti, kteří Ježíše zvěstovali dále. Byli svědky, stejně jako i my máme svědčit o
Bohu a jeho působení v našem životě.
Proto chceme letos tyto „patrony našeho adventu" lépe poznat.

Vyhodnocení rorátů bude o poslední rorátní mši svaté v pátek 21. 12. 2012.