Dnes je úterý 25.09.2018 a svátek má Zlata.

31.10.2012 17:13:12

Beseda s hasiči

Pro žáky druhých tříd se uskutečnila beseda s profesionálními pracovníky požárního záchranného sboru.
Děti se hravou a zábavnou formou dozvěděly o prevenci předcházení požárů a také jak mají postupovat při nahlášení požáru. Byly poučeny o nebezpečí, které jim hrozí při požárech.

Fotografie jsou zde.

31.10.2012 17:06:00

Páté třídy v Arboretu

V úterý ráno jsme jeli s naší třídou do Arboreta. Když jsme přijeli, tak nás přivítal průvodce a provedl nás celým parkem. Bylo tam spoustu překrásných stromů a keřů. Také tam rostly stromy, kterým na podzim zčervenají listy.  V odlehlé části zahrady se nacházel zoo koutek, kde pobíhaly kozy. Králíci po nás pokukovali z klecí. Na dvorku se procházeli ptáci hrabaví. Poté, co jsme si prohlídli celý park, vydali jsme se do skleníku. Tam nás upoutaly cizokrajné rostliny a kaktusy. Jeden kaktus dosahoval výšky asi tří a půl metru. Výlet byl velmi zajímavý, škoda jen, že nám mrholilo.

Fotografie jsou zde.

I. Hankeová, 5.B

31.10.2012 17:00:14

Návštěva pátých tříd v Hornickém muzeu

Dne 18. října jsme jeli do Hornického muzea v Petřkovicích. Cestou jsme viděli obří vrtací techniku, která se kdysi používala. Mohli jsme si prohlédnout řetízkovou šatnu a svézt se v hornickém vláčku. Poté jsme se šli podívat na vybavení Báňské záchranné služby a viděli jsme i nafilmovaný výjezd. Pak jsme sjeli výtahem do hloubky 622 cm a pan průvodce nám ukázal vrtací a hornickou techniku. Každý si mohl vzít kousek uhlí. Prohlédli jsme si šachty František a Albert a vyfárali jsme na povrch.

Fotografie zde.

Š. Plaskura, 5.A

30.10.2012 12:19:16

Den strašidel

29.10.2012 12:22:36

Učíme se pomáhat III.

Už třetím rokem se děti připravovaly na misijní neděli, která letos připadla na 21. 10. 2012. Jak? Učily se pomáhat svou prací, tím co umí a dokážou. V náboženství jsme zdobily svíce voskem, v pracovních činnostech pekly cukroví, v družinách vyráběly přáníčka, svícínky a ozdoby, čtvrťáci v náboženství vyrobili plakát, který nás informoval o misiích obecně. Vyráběly to pro ty, kteří se rozhodli přispět na misie pro naši rodačku sestru Barboru (Míšu Juráškovou), která je v Paraguayi. Ti, kteří přispěli, si za to mohli odnést také něco na památku nebo na zub. Děti pomáhaly své výrobky prodat po všech nedělních mších svatých v našem kostele.

Podařilo se nám vybrat 21 530,- Kč.

Všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomohli, patří velký dík.

Fotografie zde.