07.05.2024 13:05:19

Výtvarná soutěž - "Černý Petr"

Koncem měsíce dubna bylo rušno i v hodinách výtvarné výchovy na vyšším stupni. Židovská obec Brno a centrum židovské kultury ŠTETL ve spolupráci se Základní uměleckou školou Brno vyhlásili výtvarnou soutěž na dotvoření chybějící karty k sérii hry Černý Petr, kterou z koncentračního tábora Terezín přivezl přeživší holocaustu Petr Haimann.

Z mnoha zajímavých výtvarných námětů bylo nakonec vybráno sedm nejvíce originálních návrhů, které budou reprezentovat naši školu v této soutěži.  Výsledky soutěže budou známy koncem měsíce května. Budeme držet palce!!

03.05.2024 08:38:58

Křeslo pro vzácného hosta 2024

V měsíci dubnu jsme v družině uspořádali první ročník talkshow „Křeslo pro vzácného hosta“. Prvním hostem byl pan ředitel, který přijal naše pozvání. Nejdříve jsme v jednotlivých odděleních dali hlavy dohromady a sepsali otázky, na které by se děti rády pana ředitele zeptaly. Otázek se nakonec sešlo dost. Děti zajímalo například, jak pan ředitel přišel na to, že chce být ředitelem, co se stane s dětmi, které hodně zlobí, jestli bylo těžké stát se panem ředitelem, o čem se učitelé baví na poradě, zda bude ve školním areálu bazén, nebo i to, jestli pan ředitel posiluje a jestli má rád sladké.

První ročník této talkshow se moc vydařil. Děkujeme panu řediteli, že přijal naše pozvání a také Jolance, která celé povídání skvěle moderovala. :-)

03.04.2024 13:21:57

Jarní tvoření v Domově svaté Kateřiny

Před Velikonocemi navštívily děti ze školní družiny Domov svaté Kateřiny, kde si pro nás připravili velikonoční tvoření. Děti s pomocí babiček zdobily skleněné nádoby ubrouskovou technikou. Výtvory, které se jim moc povedly, si děti mohly odnést domů a udělat radost někomu jinému. Všichni jsme si u práce popovídali, zasmáli a někteří dokonce i zazpívali. Prožili jsme krásné odpoledne a s dobrou náladou se rozloučili. Těšíme se na příští shledání :-)

16.04.2024 14:03:03

Výtvarná soutěž - Den vody

V březnu jsme v družině uspořádali výtvarnou soutěž ke světovému dni vody, který je 22. 3. Kromě toho, že jsme se v jednotlivých odděleních věnovali přípravě a vytváření jsme si také řekli, proč je voda pro nás důležitá a jak ji můžeme šetřit.

Nejdříve proběhla třídní kola, ze kterých vzešli z každého oddělení tři vítězové. Následně proběhlo hlasování, kterého se účastnili děti, učitelé, zkrátka, kdo šel kolem. Obrázky byly moc krásné, mnohdy bylo opravdu těžké se rozhodnout.  Nakonec jsme mohli společně vyhodnotit vítěze a ocenit také ty, kteří se soutěže zúčastnili. Vítězům gratulujeme a děkujeme všem, kteří se svými výtvory zapojili.

1. kategorie (1. třídy)

1. místo: Julie Poledníková,  2. místo: Karolína Martincová,  3. místo: Sabina Stočková

2. kategorie (2. třídy)

1. místo: Tina Jiříková, 2. místo: Beáta Kotíková, Štěpán Kubín, Amélie Návratová,  3. místo: Ema Grufíková

3. kategorie (3. a 4. třídy)

1. místo: Eliška Hluchníková, 2. místo: Jolana Maňková, 3. místo: Natálie Abrahamčíková

02.05.2024 14:25:20

Den Země 2024

V pátek 19.4. 2024 proběhl na naší škole Den Země (fotogalerie zde). Den Země je akce, která má podpořit ochranu životního prostředí. S využitím programu Recyklohraní a ve spolupráci s obcí jsme se zaměřili především na třídění odpadů, recyklaci bateríí ale i poznávání české přírody.

Kateřina Bachroníková