Dnes je sobota 22.02.2020 a svátek má Petr.

10.02.2020 12:49:32

Návštěva Mendelova gymnázia

Ve čtvrtek 30.1. 2020 děti z kuřátkové, štěňátkové a žabičkové třídy navštívily Mendelovo gymnázium v Opavě, kde nám studenti z 2.ročníku pod vedením Mgr.Zdeňky Hanzlíkové zahráli chemickou pohádku "Jak si Honza zasloužil princeznu". Honza musel splnit tři těžké úkoly, aby mohl dostat princeznu za ženu. Děti mohly zhlédnout  obří bublající pastu,  barevně měnící se vodu, hořící-nehořící kapesník a  spoustu dalších kouzelných efektů. Studenti byli moc šikovní a u děti určitě sklidili velký obdiv a úspěch.

10.02.2020 12:49:13

Měsíc leden u žabiček

Na počátku měsíce jsme s dětmi navštívili místní kostel a děti se nechaly vyfotit u místního betlému.

I přesto, že nám zimní počasí nepřálo a sněhu jsme se doposud nedočkali, děti si i tak mohly vyzkoušet spousty zimních soutěží při sportovním dni v naší třídě. Děti se musely nejen vypořádat s jízdou na bobech, ale i s přenášením ledu přes obtížné překážky. Odměnou jim byly diplomy a lákavé balíčky, ve kterých každé dítě našlo něco sladkého i něco na památku.

Leden se stal i měsícem pokusů a to převážně s ledem, kdy děti měly možnost používat led v mnoha podobách a ze všeho nejvíce děti zaujalo malování ledem na velkou plochu.

V druhé polovině ledna jsme naši pozornost zaměřili na školu. Děti navštívily první třídu a blíže se seznámily s prostředím školy a i ve školce dostaly své první deníčky, do kterých pečlivě sbíraly známky za své znalosti a dovednosti. Veškerá snaha děti vyvrcholila ukázkovou hodinou pro rodiče, kdy měly možnost ukázat vše, co se již v Mš naučily a hlavně, každé dítě dostalo své první vysvědčení a pochvalu za celotýdenní snahu.

Fotky žabičkové třídy najdete zde.

10.02.2020 12:22:57

Leden na beruškách

Zimní měsíc leden přivítal děti Beruškové třídy teplejším počasím, bez sněhu. My jsme si však své pokusy s ledem a sněhem přenesli do třídy. Vyráběli a pozorovali jsme ledové sopky, tvořili ledové bonbónky, malovali a hráli jsme si se sněhem - holící pěnou.
Začátkem měsíce jsme navštívili školu a naše kamarády v 1. třídě, kteří nám pod vedením p. uč. v. Šafarčíkové předvedli velmi krásnou ukázkovou hodinu. Odpoledne se pak na nás přišli do MŠ podívat rodiče,abychom jim ukázali, jak se na školu připravujeme my.
Radovali jsme se také z pravidelných návštěv tělocvičny ZŠ , ve které plníme úkoly Sokolského projektu " Cvičíme se zvířátky."

Na fotky beruškové třídy se můžete podívat zde.

10.02.2020 12:19:07

Leden u štěňátek

V měsíci  lednu jsme navštívili bolatický kostel a podívali jsme se na tradiční pěkný betlém.

Tvořili jsme krásné výtvarné práce se zimní tématikou i když na sníh jsme si bohužel letos  jen hráli.

Tématicky  jsme se taktéž věnovali pohádkám, hráli jsme si společné dramatizace, pohybové i soutěživé hry, učili jsme se procvičovat ručku a taktéž jsme se naučili nové písně a básně s pohybem.

Na konci měsíce, jsme jeli na zajímavé představení do Mendl. gymnázia v Opavě, kde si pro nás studenti připravili velmi nápaditou „chemickou pohádkou". Dětem se představení velm líbilo.

Fotky štěňátkové třídy najdete zde.

09.02.2020 21:34:07

Pythagoriáda 2019/2020 - školní kolo

Ve dnech 27. -29. ledna proběhlo na naší škole školní kolo Pythagoriády. Jedná se o matematickou soutěž pro žáky pátých až osmých tříd. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 106 žáků naší školy. Každý z nich řešil po dobu 60 minut 15 zapeklitých úloh (pro jednotlivé ročníky byly úlohy jiné), které ověřily jejich logické myšlení. Úspěšným řešitelem se stal každý, kdo správně vyřešil minimálně 10 úloh správně.

Úspěšní řešitelé školního kola:

Kozel Šimon ( 5. C) - 15 bodů
Pavlík Jirka (6. A) - 10 bodů
Vitásek Daniel ( 7. B) - 10 bodů
Scheffczik Václav ( 8. B) -14 bodů
Šteffková Vendula ( 8. B) - 11 bodů

Úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme hodně štěstí při dalších matematických soutěžích.

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081