Dnes je čtvrtek 21.03.2019 a svátek má Radek.

12.03.2019 12:10:13

Lyžařský kurz

Také letos jsme s dětmi absolvovali týdenní výjezdní lyžařský kurz na Vaňkově kopci a to už po šesté. Jako vždy se předem objevily obavy, jestli bude sníh, jaké bude počasí a jak to děti zvládnou. Zvlášť, když jsme lyžovali až poslední únorový týden. Obavy se postupně rozplynuly, počasí bylo luxusní, sníh držel a děti byly perfektní. Všech 37 dětí (z toho 6 dětí z 1. třídy ZŠ) si lyžování užívaly od prvního dne. I ti, kteří na lyžích stáli úplně poprvé a z počátku byli víc na sněhu než na lyžích, se s tím poprali a většina z nich ke konci týdne jezdila na velkém kopci. Poděkování patří také instruktorům za jejich trpělivost, ochotu a pěkný přístup.V pátek se tradičně konaly závody, na které se mohli přijet podívat rodiče. Děti se na tento den velmi těšily, chtěly se před svými rodiči předvést a ukázat jim, jak jsou šikovné. I když nám během závodů chvílemi jemně mrholilo, nikomu to nevadilo a náladu nám to nepokazilo. A kdo nakonec v jednotlivých kategoriích vyhrál? Přece všichni. Nejenom ti, kteří byli nejrychlejší a stáli na stupních vítězů, ale hlavně všichni kteří to nevzdali, občas utřeli slzičku, zvedli se ze země a šli do toho znovu. A o to přece šlo.

Takže za rok zase na svahu?!

Fotky z lyžařského kurzu najdete zde.

08.03.2019 08:35:27

Provoz v době jarních prázdnin

Od pondělí 11. března bude provoz v MŠ z důvodu jarních prázdnin omezen. Přihlášené děti z medvídkové, koťátkové, štěňátkové a kuřátkové třídy budou docházet do kuřátkové třídy (1. budova, 2. patro) - tel. číslo 773 33 66 19. Děti z žabičkové, beruškové a sovičkové třídy budou docházet do žabičkové třídy (1. budova, 1. patro) - tel. číslo 773 33 66 20.

05.03.2019 16:16:08

EDISON

funguje pod záštitou MŠMT (Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy) a jeho cílem je především podpora vzdělávání na středních školách. Projekt probíhá v 7 městech České republiky (Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Zlín, Karviná).

Jak EDISON probíhá?

Z různých zemí světa přijíždí do školy skupina zahraničních vysokoškolských studentů.

Každý z nich přibližuje žákům zemi, ze které pochází.

Žáci mají možnost porovnat situaci v jiných zemích s Českou republikou.

Všechny aktivity probíhají v anglickém jazyce.

Na škole projekt probíhá po dobu jednoho týdne.

Tenhle projekt v obdobné formě probíhá v Rakousku, Maďarsku či Polsku.

Jaký je přínos pro žáky?

Použití cizího jazyka v běžných situacích.

Motivace v učení angličtiny.

Rozšíření všeobecného přehledu.

Uvědomění si rozdílů mezi národnostmi a kulturami.

Jedinečný zážitek ze setkání s různými národnostmi.

Získání odpovědí přímo od zdroje.

Nový pohled žáků, rodičů a okolí na činnost školy.

Jaký je přínos pro naši školu?

Především velká podpora výuky angličtiny.

Podpora jazykové vybavenosti pedagogického sboru.

Nový pohled žáků, rodičů a okolí na činnost školy.

Fotogalerie zde.

04.03.2019 13:05:26

Házená - dívky

V úterý 5.2. byl za naši školu vyslán tým dvanácti hráček házené, aby se zúčastnil okresního kola v házené.
Náš první zápas jsme poslaly do hry naše nejsilnější hráčky, což se nám vyplatilo. Po prvních minutách hry bylo vidět, že soupeřovy síly nejsou tak vyrovnané jako naše, jak se nám zdálo na začátku. Díky skvělé práci brankářky se nám podařilo udržet skóre na 6:0.
Vítězství nad týmy jsme si dokázaly udržet až do našeho předposledního zápasu. Velký podíl na našich výhrách má Bára Straková, která střílela do bran soupeřů jeden míč za druhým. Díky patří samozřejmě všem našim hráčkám, bez týmové spolupráce by se nám těžko dařilo vyhrávat.
Ani naše prohra posledního zápasu na našich výsledcích nic nezměnila. Z turnaje jsme odjížděly s pocitem štěstí a medailemi za první místo, které nám zajistily postup do krajského kola, 5.3. v Bruntále.

(Natálie Smitková - 8. A)

04.03.2019 13:05:07

Přehazovaná - okresní kolo

14. února jsme se zúčastnili okresního finále v přehazované. Bylo tam 7. týmů a byli jsme rozděleni na dvě skupiny. Soutěžili tam: Valérie Wehovská, Adéla Radošovská, Jonáš Sněhota, Tobiáš Plaček, Aneta Kocurová, Maxim Zmarzlák a Petr Kramář. Vyhráli jsme 3. místo.

Soutěž jsme si skvěle užili a těšíme se na další soutěže.

(Valérie Wehovská - 5. B)