Dnes je pondělí 23.10.2017 a svátek má Teodor.

13.10.2017 10:45:06

Nejlepší v okresu ve stolním tenisu

Ve čtvrtek 12. října jsme se vypravili na okresní kolo turnaje ve stolním tenisu, které se odehrálo v herně v TJ Sokol Kateřinky. Bylo to klání pod záštitou Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) jehož členy jsme již řadu let. Protože k nám do školy dochází velmi nadějné stolní tenistky, jako například Barbora Straková ze 7.A, která se pravidelně prosazuje na přední místa v republikových soutěžích, Lucie Kramářová ze 6.A, která se mu věnuji již řadu let, nebo Natálie Bočková (6.A), která ideálně doplnila celé družstvo, jsme věřili v úspěch. Holky nezaváhaly v základní skupině a bez ztráty jediného setu postoupily do semifinále. V semifinále i finále pak pokračovalo jejich suverénní představení, kdy byla Bára bezchybná, Lucka svůj jediný trošku vyrovnanější zápas otočila ve svůj prospěch ze stavu 0:2 na 3:2 a Natálie ve čtyřhrách společně s Bárou také ani jednou nezaváhali a za celý turnaj jsme tedy neprohráli ani jedno utkání. Holkám nezbývá než poblahopřát k 1. místu v okrese, poděkovat za skvělou reprezentaci školy a popřát minimálně stejnou formu do krajského finále!

10.10.2017 10:30:11

Kroužek florbalu

Vážení rodiče, naše škola pořádá kroužek florbalu, který byl předem avizován na pátek. Po první schůzce se všemi zájemci budou termíny upraveny následovně:

6. - 9. třída pátek 14:20 - 15:15 (Martin Werner)
3. - 5. třída pátek 13:30 - 14:20 (Martin Werner )
1. - 2. třída úterý 13:10 - 14:00 (David Neuvald)

Díky počtu přihlášených žáků a obsazenosti sportovní haly již nejsme schopni termíny pozměnit a zůstanou tak až do konce školního roku. Do kroužku se lze přihlásit kdykoli během školního roku, nejlépe příchodem na trénink, případně emailem na adresu reditel@zsbolatice.cz.

09.10.2017 20:52:12

Bolatický skanzen uvítal 4.A

V září navštívili žáci 4.A Bolatický skanzen.
V rámci prohlídky byla pro děti připravena přednáška o hlučínském kroji, se kterým je seznámila paní Alžběta Stromská. Získané poznatky o kroji si děti mohly ověřit formou zábavného kvízu. Tímto paní Alžbětě moc děkujeme za poutavé vyprávění a těšíme se na další setkání.

Skanzen bolatice
Bára Lehnertová

Když jsme byli se třídou ve skanzenu na prohlídce, dozvěděli jsme se, že majitelé vlastnili: jednu stáj, malou světničku, pokoj (ložnici), místnost s nářadím a malinkatý pokoj pro služku.
Majitelé se jmenovali Burianovi. Měli pět dcer a jednoho syna, který umřel, když spadl pod vůz tažený koňmi. Paní Burianová založila folklórní soubor Burianky, který funguje dodnes. Dnes v Buriankách nosíme stejně jako kdysi polosváteční kroje. Už třetím rokem patřím k Buriankám i já. Naše současná vedoucí Alžběta Stromská za námi přišla do skanzenu, vysvětlit nám z čeho se skládá sváteční a polosváteční kroj.

Foto zde:

09.10.2017 13:27:12

8. ročník projektu „UČÍME SE POMÁHAT

U příležitosti Světového dne misií 22. 10. 2017 se na naší škole budou děti učit pomáhat potřebným, a to dětem v Jižní Americe - v Paraquayi. Děti pomáhají tím, co umí, vyrábí krásné věci v družinách nebo v keramice, v pracovních činnostech na vyšším stupni zdobí svíce, pečou cukroví... Prodej jejich výrobků bude v sobotu 21. října po večerní mši (asi v 19 hod.) a v neděli 22. října po mších (v 9.30 hod.; a v 15.15 hod.) v místním kostele za dobrovolný příspěvek. Během prodeje bude možnost prohlédnout si v kostele nástěnku s aktuálními informacemi přímo z Paraquaye, kde působí bolatická rodačka, sestra Barbora (Michaela Jurášková).

Fotogalerie zde.

08.10.2017 08:08:44

Soutěž ve sběru papíru - podzim 2017

Ve dnech 3. a 4. října proběhlo na naší škole 1. kolo soutěže tříd ve sběru starého papíru.
Přestože nám tentokrát nepřálo počasí, nasbírali žáci za velké pomoci rodičů 16 751 kg papíru.

Výsledky soutěže po 1. kole:
1. - 5. ročník
1. místo - 5. B
2. místo - 5. A
3. místo - 2. A

6. - 9. ročník
1. místo - 9. A
2. místo - 6. B
3. místo - 8. A

Děkujeme všem žákům a rodičům, kteří i přes nepřízeň počasí papír dovezli.

Těšíme se na jarní kolo soutěže. SmileSmileSmile