Dnes je neděle 07.06.2020 a svátek má Iveta a Slavoj.

05.06.2020 12:30:55

Květen u štěňátek

Přestože mateřská škola byla z důvodu pandemie uzavřena, snažily jsme se zpříjemnit vám i vašim dětem volné dny zábavnými avšak zcela dobrovolnými aktivitami .

Byly jsme moc rády, že i přes všechny nesnáze, jste s námi jako rodiče, spolupracovali a napsali jste nám spoustu pěkných mailů a navíc poslali i krásné fotky Vašich dětí a jejich výtvorů.

Velmi nás potěšilo, že většina z vás se s námi zapojila do báječného, společného  kuchařského projektu a tím mohla vzniknout krásná  kniha plná výborných receptů a hezkých fotografií, kterou u „Štěňátek" určitě uchováme ve třídě jako hezkou památku na Vaše šikovné děti .

Vám zúčastněným rodičům a prarodičům byla zaslána v elektronické podobě a jsme rády, že Vám udělala radost jako nám. Tímto Vám ještě jednou oficiálně děkujeme za pěknou spolupráci.

Nyní se opět pomalu scházíme i když  v omezeném počtu v naší třídě a snažíme se zapojit děti do obvyklých edukačních aktivit.

Povídali jsme si o našem krásném „barevném světě", učili jsme se poznávat barvičky formou skupinových a poznávacích her, malovali jsme a procvičovali stříhání, lepení  a zdokonalovali práci s výtvarným náčiním. Také jsme se dozvěděli nové poznatky o domácích zvířátkách a jejich mláďatech, užily jsme si na pískovišti pěkné počasí, které nás vylákalo ven ke společným hrám a soutěžím.

Fotky štěňátkové třídy najdete zde.

05.06.2020 12:29:33

Květen u koťátek

Po delší době jsme se sešli zase ve školce - i když jenom v úzkém kruhu 8 dětí. Bylo vidět, že se děti do kolektivu těšily, protože žádné slzičky se na KOŤÁTKÁCH nekonaly. Po dobu, co jsme se neviděli, děti trochu povyrostly, jsou samostatnější v sebeobsluze (tím děkujeme rodičům za procvičování doma). Během těch čtrnácti dnů jsme zopakovali hranou formou poznatky o přírodě, zvířátkách, procvičovali jsme základní barvičky - žlutou, červenou, modrou a zelenou. Využívali jsme pěkného počasí ke hrám na zahradě MŠ, na pískovišti; hráli jsme míčové hry, skákali panáka; jezdili na odrážedlech a pozorovali žáby.

Fotky koťátkové třídy najdete zde.

04.06.2020 12:56:32

Květen u kuřátek

V druhé polovině května jsme se mohli s některými dětmi opět sejít ve školce. Zkontrolovali jsme si splněné vypracované úkoly, které jsme zasílali emailem.  Na začátku jsme si povídali o momentální situaci koronaviru, kdy děti plnily různé úkoly s ,,viruskama". V dalších dnech jsme se věnovali povolání. Děti zatloukávaly hřebíčky do podkovy, učily se správně šroubovat a vyzkoušely si práci kosmetičky. V netradiční knoflíkový den využívaly  knoflíky různých barev a tvarů pro zajímavé aktivity. Ke konci měsíce nás provázelo téma ,,Kuřátko v neznámém světě", kde jsme se věnovali hodně pokusům, povídali jsme si o České republice a udělali si na třídě Indiánský den. Děti si za odměnu odnesly domů indiánskou čelenku a náhrdelník vlastní výroby.

Fotky kuřátkové třídy najdete zde.

01.06.2020 12:43:31

Květen u žabiček