Dnes je sobota 21.09.2019 a svátek má Matouš.

Aktuálně

03.09.2019 14:53:04

Florbalový turnaj Prague Games 2019

Po loňském mimořádném úspěchu, kdy Tobiáš Plaček vybojoval v dresu 1.SFK Havířov zlaté medaile na největším mládežnickém turnaji měl letos klub FBC Letka početně silnější zastoupení - a opět to zacinkalo! V kunkurenci celkem 409 týmů ze 14ti zemí opět mimořádný úspěch.

V kategorii U12, skupině D nastoupili v havířovském dresu hned dvě bolatická želízka v ohni. Tobi Plaček a Matěj Šoltys se hned první den střetli se třemi soupeři. V prvních dvou vyrovnaných utkáních porazili švýcarský Zug United 6:3 a domácí FAT PIPE Florbal Chodov 5:3. Ve třetím utkání je potkala vpravdě florbalová exotika, kdy změřili síly s čínským klubem Jingwu. Ze hry i výsledků bylo patrné, že na dálném východě je ve srovnání s našimi borci před Číňany notný kus cesty. Skóre 23:3 i průběh utkání vyzněl jednoznačně. Nicméně gesto fair play, kdy hráči i s gólmanem polevili ve výkonu a umožnili soupeři vstřelit historicky první turnajový gól - a dva další nad plán - se setkalo s pozitivní odezvou v publiku i na hřišti.

Vítězství ve skupině v prvním kole přisoudilo havířovským ukrajinský celek FBC Skala. Výhra 18:0. Ve druhém kole pak čekal naše borce soupeř ze Slovenska - Tsunami Záhorská Bystrica, kterou však smetli jednoznačně 6:1. Přetěžký soupeř - pražský Tatran Střešovice - zkřížil plány našim borcům ve čtvrtfinále a zápas přinesl vítězství přes úpornou obranu až 4:3 na samostatné nájezdy. V semifinále proti Florbal Vsetín to už už vypadalo na konečnou, když naši hoši prohrávali 0:3 a posléze 1:4 do poločasu. Nicméně famózní obrat znamenal konečné vítězství v poměru 7:5 a postup do finále. V něm už trochu došly síly - fyzické i psychické - a tak se havířovští loučili s turnajem jednoznačnou prohrou 2:9 proti Bulldogs Brno, nicméně se stříbrem na krku!

Klukům děkujeme za skvělou reprezentaci školy i obce a přejeme mnoho zdaru v jejich sportovní kariéře.

----
30.08.2019 11:59:53


Nový školní rok začíná v pondělí 2. září.

Na první den postačí vzít pouze přezuvky.

Spustit video.

V pondělí nás čeká slavnostní zahájení školního roku  na školním hřišti (v případě deště ve sportovní hale), konec výuky bude kolem deváté hodiny.

 

V úterý budou děti 2. - 5. ročníků končit výuku v 11:40,

žáci 6. - 9. tříd pak ve 13:00.

 

Ve středu již bude výuka probíhat dle platného rozvrhu hodin.

 

 

----
29.08.2019 12:22:32

Výběr jídel - odhlášení obědů

Tyto úkony je možné provádět po přihlášení do stravovacího systému, který je určen pouze žákům ZŠ a jejich rodičům.

Tam se dostanete ze stránek školy, kde si najdete sekci jídelna a v levém sloupci zvolíte položku "VÝBĚR JÍDEL - ODHLÁŠENÍ"

Tento krok Vás přesměruje na náhled jídelního lístku a také na přihlašovací formulář (úplně vpravo). Do formuláře vepíšete přihlašovací jméno a heslo, které obdrží žáci a dostanete se do aplikace, kde je možné si zvolit druh jídla, případně oběd odhlásit. Podrobnější informace naleznete zde.

----
29.08.2019 12:17:48

Odhlašování stravy v době nemoci

Připomínáme všem rodičům, zákonným zástupcům žáka, že mají povinnost, pokud jejich dítě onemocní nebo má z jiného důvodu vícedenní absenci ve škole, odhlásit jim objednané obědy, a to na celou dobu trvání nepřítomnosti. Pouze první den nepřítomnosti žáka je možné oběd odebrat za dotovanou cenu.

Školní obědy jsou dotované státem (režijní výdaje, mzdové náklady…), a proto žák, které je nepřítomen ve škole, má nárok na zvýhodněnou cenu stravování pouze první den neplánované nemoci (lze si jej v jídelně vyzvednout a odnést v jídlonosiči).

Na dny následující , tj. od druhého dne nemoci, se dle platných předpisů (Vyhláška MŠMT č. 107/2005 o školním stravování, §4 odst.9 a §2 odst.7) již zvýhodnění nevztahuje. Tato informace, zákonná podmínka, je uvedena na přihlášce ke stravování, kterou každý zákonný zástupce žáka na začátku šk. roku podepsal.

Pokud Vaše dítě onemocní a Vy objednané obědy nezrušíte, jsme Vám, rodičům, nuceni objednané a neodhlášené obědy od druhého dne nemoci žáka i když fakticky nebyly odebrány, ale byly uvařeny, fakturovat plnou cenu oběda, tj.+31-Kč k ceně stravného.

Při kontrole školy ze strany stát. orgánů  by v opačném případě bylo konstatováno porušování legislativy školou včetně sankcí, pokut apod. Při kontrolách prováděných školou jsme v tomto smyslu zjistili pochybení, byly zaslány dopisy a vyžadovány příslušné částky. Abychom tomuto předešli, opět připomínáme rodičům povinnost odhlásit obědy při nemoci či jiné nepřítomnosti žáka ve škole.

Ballarinová Zdenka, vedoucí školní jídelny

----
28.08.2019 18:43:55

Informace k provozu ve školní družině 2O19/2O2O

Oznámení rodičům.

Provoz školní družiny ve školním roce 2O19/2O2O bude zahájen v úterý 3. září 2O19 s vyplněnou přihláškou, kterou děti obdrží ve svých třídách.

Ranní družina 6.3O hod.-7.45 hod. v 1. oddělení ŠD (spojovací chodba školy).

Odpolední provoz 11.4O hod.-16.OO hod.

Rozdělení dětí do jednotlivých oddělení bude umístěno od 2. září u prostředního vchodu školy (spojovací chodba) a veškeré informace k provozu obdrží všechny děti písemně.

Na spolupráci s Vámi se těší vychovatelky školní družiny.

----

Základní škola a Mateřská škola
BOLATICE, příspěvková organizace

Školní 540/9
747 23 Bolatice

Tel.: 553 655 252
Mobil: 6. -9. tř - 777 73 66 22, 1. - 5. tř 778 050 08

esf | EU | MŠMT | OP
made by VIP Design.cz | FunkčníEshopy.cz ©2011 | Powered by VIPS!