Dnes je pondělí 18.12.2017 a svátek má Miloslav.

06.12.2017 21:28:32

Adventní jarmark

Když rodiče žáků zavítají do školy, je to vždy velká událost pro všechny děti. Proto si žáci přichystali pro rodiče překvapení. Na malém školním jarmarku si společně vychutnali atmosféru nadcházejícího advetního období, kde si nakoupili dárky a na chvíli se zastavili v tomto krásném období. Výtěžek z charitativního prodeje bude věnován potřebným.

Všem děkujeme za podporu této krásné události.

06.12.2017 21:00:50

Prima pokusy

Škola musí být prima! Pro žáky pátých ročníků dnes v posledním listopadovém dni určitě byla. Do školy přijela firma Prima pokusy a žáci zhlédli zábavně vzdělávací program z oblasti fyziky, chemie, matematiky a přírodopisu. Děti si formou praktických ukázek rozšířili obzor z těchto přírodních věd. A tak hromadu sněhu mohli žáci vidět nejen za oknem, ale i jeho umělou barevnou podobu přímo ve třídě. Ruce si mohli ochladit na chladivém sáčku, který si sami vyrobili běžnými potravinovými dochucovadly. Koho by napadlo barvit papír a vytvářet kouzelné zimní vzory s pomocí holicí pěny a barviček? A mnoho dalších nápadů na pokusy a netradiční kreativní tvoření si dnes naši malí chemici odnesli.

Tak hodně úspěchů při dalším objevování a tvoření!

Foto zde:

06.12.2017 20:52:18

Švihadlový král 2017

Dnes 6. 12. 2017 se na nižším stupni naší školy konala náročná soutěž Švihadlový král. Soutěže se zúčastnilo 22 borců, kteří předvedli úžasné výkony. K podání nejlepšího výkonu je hlasitou podporou povzbuzovali spolužáci. Nejlépe se v mladší kategorii dařilo Amálii Kubincové, Natálii Bělákové a Maximu Zmarzlákovi. V kategorii žáků 4. a 5. tříd si pro vítězství doskákali žáci Adéla Býmová, Magdaléna Pavlíková a Matěj Šoltys.

Foto zde:

06.12.2017 20:31:28

Florbal smíšených družstev

Podzimní období se ve škole nese pravidelně v duchu florbalových turnajů všech kategorií. Jak jste se již mohli dočíst v jiných článcích, letos je naše škola opravdu velmi úspěšná. Koncem listopadu nastoupilo naše tentokráte smíšené družstvo dívek a chlapců - v zápase na hřišti musí vždy být dvě dívky a dva chlapci. Náš tým v turnaji nepoznal hořkost porážky a vybojoval tedy první místo a postup do okresního kola turnaje. Výsledek okresního kola se dozvíte již za pár dní na tomto místě.

03.12.2017 16:12:04

Podzim ve školní družině

Podzim ve školní družině probíhal tak jako v minulých letech v tradičních, ale i netradičních činnostech. Děti pozorovaly barvy měnící se přírody a tuto skutečnost pak převáděly hlavně do výtvarných a pracovních činností.

Tak si například vyzkoušely různé techniky se zapouštěním barvy, batikování výkresů, zhotovení efektu ručně vyrobeného papíru, práci s enkaustickou žehličkou nebo tisk s pomocí bramborových tiskátek.

Barvy podzimu se nacházely téměř všude-třeba i při oblíbeném cvičení s barevným padákem. K těm netradičním, ale přesto zajímavým činnostem, patřilo malování a zdobení neglazurovaných talířů nebo pexesový turnaj, jehož zvláštností byly karty, které si děti zhotovily samy-tentokrát  v podobě evropských vlajek.

Podzimní témata se objevila také v zábavných kvízech a tajenkách, které si žáci vytvářeli a vymýšleli samostatně. Neménně zajímavou činností bylo modelování slunečnic z opravdového marcipánu a touto sladkou tečkou jsme podzimní období ukončili.