Dnes je neděle 26.01.2020 a svátek má Zora.

24.05.2012 11:42:27

Fotbal

Ve dnech 4. a 10. 5. 2012 se uskutečnila okrsková kola v minikopané MC Donalds cup žáků 2.–3. tříd a 4.-5. tříd. Obě družstva se na fotbalovém hřišti v Dolním Benešově utkala s dvěmi soupeři. Mladší z nich byli úspěšnější, proto jim náležel postup do okresního finále pořádaného v pátek dne 11.5. 2012 na hřišti ZŠ Opava – Kylešovice. Za krásného slunečného počasí se zde setkalo osm nejlepších družstev. Naše ZŠ skupinu bez ztráty bodu vyhrála a posunula se do semifinále, ve kterém se základní školou Edvarda Beneše prohráli a ztratili tak možnost hrát finále. Zápas o 3.-4. místo se ZŠ Hlučín byl vyrovnaný. Síly docházely, ale i přesto jsme uhráli remízu 5:5. Následovaly penalty, které skončily opět remízou 2:2. Poslední zástupci z obou družstev na sebe vzali velký úkol – kdo dá, vyhrál… bohužel… nevyšlo to. Proto jsme si, ale s velkým potleskem a ctí odvezli „bramborovou“ medaili – 4. místo.

Moc děkuji všem hráčům i trenérům.

Fotbalu zdar!                                                                          P. Ballarinová

10.05.2012 17:37:21

Za pokladem piráta Černovouse

Dne 10. května se vybraní žáci druhých až čtvrtých tříd zúčastnili akce, která nesla název Za pokladem piráta Černovouse. Tato akce se konala v místní knihovně. Děti se v průběhu zábavného dopoledne naučily „knižní hymnu“, blíže se seznámily s knihami nakladatelství Thovt s jejichž pomocí,  pak našly ukrytý poklad. Děti samozřejmě neodešly s prázdnou. Na každého čekala odměna v podobě barevné pastelky a podle umístění obdrželi námořníci diplom, barevný plakát a omalovánku. Dětem se tato akce moc líbila a už teď se těší na další knižní dobrodružství.

B. Hluchníková

04.05.2012 09:36:16

Netradiční výtvarné techniky ve školní družině

V posledních týdnech dubna se každá třída školní družiny seznámila s některou netradiční výtvarnou technikou.

Nejmladší oddělení pracovalo s keramickou hlínou. Děti se naučily materiál zpracovávat, po vypálení glazurovat a výsledkem byly jednoduché přívesky na krk. Fotky zde.

Děti středního oddělení batikovaly trička. Nejdříve se učily vázat vzory, pak připravovaly barvící lázeň, ve které se textilie barvily, a tak si každý vytvořil originální barevné oblečení s netradičními vzory. Fotky zde.

Nejstarší oddělení si do družiny nejdříve pozvalo maminku svého kamaráda, která jim předvedla techniku papírového pletení. Tato technika využívá odpadový papír a na závěr z něj vzniknou košíčky různých tvarů a velikostí. Fotky zde.

Tato akce umožnila dětem poznávat nové postupy v pracovních činnostech, seznámit se s dalšími prostory školy jako je keramická dílna, kuchyň a zároveň vykouzlila úsměv a radost nás všech z výsledků našeho snažení.

26.04.2012 10:51:44

Den mláďátek

V pátek 20.4. navštívili žáci 1.A a 1.B akci "Den mláďátek",která se uskutečnila na Školním statku v Opavě. V areálu jsme viděli několik druhů domácích zvířat a jejich mláďátek. Nejvíce se dětem líbila kůzlátka,housátka a jehňátka. Jedinou chybičkou tohoto výletu byla příliš vysoká návštěvnost v areálu statku.
                                                                                                        J.Halfarová , Š.Gargošová

25.04.2012 12:03:45

DEN ZEMĚ

Ve čtvrtek 26. 4. bude na naší škole pořádán Den Země. Žáci v rámci výuky pomohou uklízet veřejné prostory a budou sadit nové stromky. Závěr této akce proběhne na hřišti FK Bolatice, kde jsou pro žáky připraveny různé atrakce. Škola nezajišťuje dozor nad žáky na hřišti, proto doporučujeme účast rodičů.

Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081