Dnes je pondělí 22.01.2018 a svátek má Slavomír.

09.01.2018 07:53:27

Vánoce ve školní družině

Než nastane vánoční čas ve školní družině, předchází této chvíli přípravy různého druhu. Všechny děti a paní vychovatelky si v době adventní četly vánoční povídky a příběhy, poslouchali koledy, někteří se pokusili přenést vánoční pohádky do výtvarného či dramatického zpracování.

Nechyběly ani adventní dílny, ve kterých jsme vyráběli dárky a přání pro rodiče a své blízké. V některých odděleních děti zdobily perníčky, jiní zase vánoční svícny a pár dětí se vydalo "ježíškovou cestou", na které je čekalo spousta zábavy a překvapení.

Po celou dobu příprav jsme si také povídali o tom, jak je důležité, abychom se naučili ztišit, vnímat potřeby druhých a že se nemusíme obdarovávat jen dárky. Někdy stačí jen úsměv a vlídné slovo a svět je hned veselejší.

Nakonec zazvonil zvoneček a Vánoce mohly začít. Přejeme všem rodičům a dětem krásné svátky a úspěšný nový rok 2O18!

09.01.2018 07:52:34

Podzim ve školní družině

Podzim ve školní družině probíhal tak jako v minulých letech v tradičních, ale i netradičních činnostech. Děti pozorovaly barvy měnící se přírody a tuto skutečnost pak převáděly hlavně do výtvarných a pracovních činností.

Tak si například vyzkoušely různé techniky se zapouštěním barvy, batikování výkresů, zhotovení efektu ručně vyrobeného papíru, práci s enkaustickou žehličkou nebo tisk s pomocí bramborových tiskátek.

Barvy podzimu se nacházely téměř všude-třeba i při oblíbeném cvičení s barevným padákem. K těm netradičním, ale přesto zajímavým činnostem, patřilo malování a zdobení neglazurovaných talířů nebo pexesový turnaj, jehož zvláštností byly karty, které si děti zhotovily samy-tentokrát  v podobě evropských vlajek.

Podzimní témata se objevila také v zábavných kvízech a tajenkách, které si žáci vytvářeli a vymýšleli samostatně. Neménně zajímavou činností bylo modelování slunečnic z opravdového marcipánu a touto sladkou tečkou jsme podzimní období ukončili.

31.10.2017 21:18:07

Chceme pomáhat

Také v letošním školním roce proběhl v říjnu ve všech odděleních školní družiny projekt, který podpořil celosvětový týden pro misie.

Děti spolu s vychovatelkami shlédly dokumentární film a autentické fotky o tom, jak žijí děti v misijním centru v Aregua. Že se nemají všechny děti ve světě tak dobře jako my, nás inspirovalo k vyrábění jednoduchých dárků, které se pak prodávaly s dalšími předměty v misijním obchůdku.

Společnými silami všech zúčastněných se vybrala částka přes 32. OOOkč. a ta byla zaslána do Paraguaye. Tento projekt přinesl všem radost, protože pomáhat může každý.

19.10.2017 20:34:16

Vítání prvňáčků ve školní družině

Na začátku školního roku proběhla ve školní družině již tradiční akce Vítání prvňáčků. Nejstarší děti si pro své nové kamarády připravily krátký program.

V úvodu nejdříve zazněly básně o podzimu a pak následovalo zábavné leporelo "seznámení s angličtinou", které bylo doplněno barevnými ilustracemi. Celý program byl ukončen dramatizací známé pohádky K. J. Erbena - Polednice.

Na závěr zaznělo přání, aby se dětem ve škole i ve školní družině líbilo. Překvapením pro děti byly papírové žirafky, které si na památku odnesly domů.

04.09.2017 20:52:04

Informace k provozu ve školní družině 2O17/2O18

Provoz ve školní družině ve školním roce 2O17/2O18 bude zahájen v úterý 5.září s vyplněnou přihláškou, kterou děti obdrží ve svých třídách.

Ranní družina začíná od 6. 3O hod. - 7. 4O hod. v 1. oddělení ŠD (spojovací chodba školy).

Odpolední provoz ŠD od 11. 4O hod. - 16. OO hod.

Rozdělení dětí do jednotlivých oddělení bude umístěno v úterý 5. září u prostředního vchodu školy a veškeré informace k provozu ŠD obdrží všechny děti písemně.

Na spolupráci s Vámi se těší vychovatelky školní družiny.

1 2 3 ... 16 17 další »