Dnes je neděle 20.01.2019 a svátek má Ilona.

04.02.2013 17:28:56

Zimní olympiáda

Začátkem ledna se v malé tělocvičně ZŠ uskutečnil již 2. ročník zimní olympiády v netradičních sportovních disciplínách.

Této akce se zúčastnily děti 1. a 2. oddělení školní družiny.Cílem této akce bylo předvést dětem zimní sporty zábavnou formou.

Nejdřív "vzplál" olympijský oheň a pak už se mohlo závodit, soutěžit nebo si hrát jen tak pro radost a potěšení.

Zvláštností těchto her byl i olympijský slib: "My čeští - bolatičtí reprezentanti v dětské kategorii slibujeme, že budeme plnit úkoly na zimních olympijských hrách svědomitě a poctivě, nebudeme plakat, ale bojovat do posledních sil. Tak přísaháme!"

A příští rok zase na shledanou.

Na momentky z letošního klání se podívejte zde.

09.01.2013 10:18:29

Prosinec ve školní družině

V prosinci proběhly ve školní družině tradiční oslavy zimních svátků - Mikuláš a Vánoce.

Nejdříve nás navštívili andělé, čerti a Mikuláš, pro kterého si každé oddělení připravilo krátký program.

Před Štědrým dnem pak na všech třídách proběhl "vánoční den". Povídání o přípravách a tradicích Vánoc ukončilo malé překvapení v podobě nadílky.

Nakonec jsme si zazpívali u vánočního stromečku.

Na fotky se podívejte zde.

01.12.2012 12:41:14

Loučení s podzimem

Celý podzim se ve školní družině nesl v duchu barev.

Ve všech třídách se děti seznamovaly s nejrůznějšímí výtvarnými technikami - například s barevnými písky, zapouštěním barev do vlhkého podkladu, batikováním papíru nebo rozpouštěním vosku pomocí enkaustické žehličky.

Děti prvního oddělení ukončily podzimní radovánky tématem o zdravé výživě. Ve druhém oddělení se "setkaly" s podzimní královnou a králem a v nejstarších odděleních si zahrály na básníky a scénáristy. Vytvořily tak krásné básně o podzimu a originální příběhy - například "O ztracené slzičce" nebo "Vyprávění o čtyřech hvězdičkách".

Velkou zábavou pro všechny bylo cvičení s barevným padákem v hale. Teď už se všichni těšíme na zimní svátky.

Fotky zde.

06.11.2012 16:55:02

Družinové prostřeno

Ve čtvrtém oddělení školní družiny proběhla soutěž, tak trochu po vzoru televizního pořadu Prostřeno. Děti vařily těstoviny, rizoto, pizzu, špízy, šneky. Vytvářely ovocné poháry, jednohubky a mnoho dalších pochutin. Tato akce vyvolala mezi dětmi velký zájem a v konečném bodování zvítězily všechny děti.

Fotky zde.

24.10.2012 08:32:57

Charitativní pomoc

V minulých říjnových dnech se všechny děti školní družiny zapojily do charitativní akce na pomoc chudým dětem v Paraguayi.

Mladší děti vyráběly papírové dárky - sovičky a podzimní svícny. Starší děti zhotovily dekorace z podzimních přírodnin a barevná přáníčka s různými motivy.

Výtěžek z této akce bude odeslán do jihoamerického města Aregua a podpoří život dětí na misiích, nacházejících se v největší nouzi.

Jak jsme pracovali - fotky zde.