Dnes je středa 12.12.2018 a svátek má Simona.

12.06.2018 08:01:36

Setkání družin v Chuchelné

V červnu se uskutečnila sportovní olympiáda družin, která proběhla na školním hřišti Základní školy v Chuchelné.

Naše smíšené desetičlenné družstvo se vypravilo vlakem do nedaleké Chuchelné za velmi slunečného a teplého počasí. Na školním hřišti se postupně se svými vlajkonoši představila všechna družstva a poté se pod olympijskou vlajkou začalo soutěžit. Děti si vyzkoušely hod granátem do vymezeného prostoru, plížení pod nízkou překážkou, běh na 5O m, skok do dálky a nechyběla ani oblíbená štafeta.

Tentokrát jsme nevyhráli, ale o to víc jsme si užili krásné a radostné odpoledne. Zúčastnily se tyto děti: Tereza Pavlíková, Eva Wawrzinková, Jonáš Peterek, Tony Lehnert, Natálie Běláková, Justýna Kremserová, Jakub Peterek, Karolína Hanzlíková, Tereza Táncos a Jiří Pavlík.

12.06.2018 08:00:33

Nejrychlejší lanáček

Koncem května proběhl ve školní družině již 4. ročník celodružinové soutěže "O nejrychlejšího lanáčka".

Celá akce se uskutečnila v lanovém centru školy dle stanovených pravidel. Na základě dobrovolnosti prošly děti dvakrát lanovou dráhu a s rychlejším časem se nominovaly do celkové klasifikace. Vyhodnocení mělo dvě kategorie-mladší a starší žáci a zvlášť jsme odměnili kluky a holky.

Pro nejrychlejší lezce byly připraveny "opravdové medaile" a letos poprvé jsme absolutního vítěze odměnili putovním pohárem, který se do školní družiny vrátí příští rok. Své loňské vítězství obhájila žákyně 3. třídy Natálie Běláková, které srdečně blahopřejeme tak jako všem, kteří se letošního ročníku zúčastnili.

Lanové centrum je oblíbeným místem všech dětí, a tak se těšíme na další podobná setkání.

29.05.2018 14:43:43

Hry bez hranic

V měsíci dubnu se zúčastnila školní družina zábavné sportovní soutěže "Hry bez hranic", kterou každoročně pořádá Centrum volného času v Kravařích.

Za krásného počasí se vydala vlakem skupina 12 dětí pod vedením vychovatelky Petry Ballarinové na určené místo. Pro všechna družstva bylo připraveno několik netradičních úkolů. A tak jsme například hledali karetní pohádkové dvojice, plyšové hračky mířily do klobouků pohádkových králíků, stavěl se hrad z kostek nebo se házely malé kuličky do otvorů žebříku. Některé činnosti se plnily se zavázanýma očima a nechyběla ani oblíbená jízda na dece. Společné plnění scrabblu celou akci ukončilo.

Pro nás tyto hry byly velmi úspěšné, protože v závěrečném finále jsme obsadili krásné 2. místo. Srdečně všem blahopřejeme!

A kdo nás reprezentoval? Byly to tyto děti: Tereza Pavlíková, Eva Wawrzinková, Jonáš Peterek, Jan Hanzlík, Matouš Martínek, Tony Lehnert, Jakub Peterek, Tobiáš Franěc, Natálie Běláková, Anežka Hendrychová, Magdaléna Pavlíková a Jiří Pavlík.

24.04.2018 07:22:34

Pohádková tečka za zimou

Na přelomu zimy a jara se ve školní družině uskutečnila pohádková akce, kterou si pro nás připravily pod vedením svých vychovatelek děti z mladšího a středního oddělení. Zahrály nám všem pohádkový příběh O dvanácti měsíčkách.

Tomuto setkání předcházely přípravy různého charakteru. Kromě toho, že se děti musely naučit text a písně, které danou pohádku doprovázely, bylo ještě třeba vyrobit kulisy a jednoduché kostýmy. Pak už mohlo vše začít. Nakonec proběhl i zábavný test, který prověřil, jak byly děti pozorné a soustředěné. Všichni jsme si odnesli zážitky jako z opravdového divadla.

Budeme se těšit na další podobná setkání.

Fotografie zde.

04.02.2018 13:14:13

Dobble - 2. ročník společenské hry

V lednu se uskutečnil ve školní družině po roční odmlce teprve 2. ročník oblíbené společenské hry Dobble. Tato hra je určena pro děti od šesti let a nabízí skvělou zábavu zaměřenou na rychlost, postřeh, reflexy. Skládá se z 55 karet, s 8 symboly na každé z nich a jen 2 karty mají společný znak. Současně může hrát až 6 hráčů v 5 různých obměnách.

V naší školní družině proběhla nejdříve třídní kola a nejúspěšnější hráči pak postoupili do celodružinového utkání. Vítězkou letošního turnaje se stala Klára Táncos (4. A), které srdečně blahopřejeme! Na druhém místě se umístili sourozenci Magdaléna a Jiří Pavlíkovi (4. A) a třetí místo patří Veronice Smitkové (1. A).

Tato hra je pro svou jednoduchost u dětí velmi oblíbená a přináší nám zábavu a radost během celého pobytu ve školní družině.