Dnes je čtvrtek 18.10.2018 a svátek má Lukáš.

29.05.2018 14:43:43

Hry bez hranic

V měsíci dubnu se zúčastnila školní družina zábavné sportovní soutěže "Hry bez hranic", kterou každoročně pořádá Centrum volného času v Kravařích.

Za krásného počasí se vydala vlakem skupina 12 dětí pod vedením vychovatelky Petry Ballarinové na určené místo. Pro všechna družstva bylo připraveno několik netradičních úkolů. A tak jsme například hledali karetní pohádkové dvojice, plyšové hračky mířily do klobouků pohádkových králíků, stavěl se hrad z kostek nebo se házely malé kuličky do otvorů žebříku. Některé činnosti se plnily se zavázanýma očima a nechyběla ani oblíbená jízda na dece. Společné plnění scrabblu celou akci ukončilo.

Pro nás tyto hry byly velmi úspěšné, protože v závěrečném finále jsme obsadili krásné 2. místo. Srdečně všem blahopřejeme!

A kdo nás reprezentoval? Byly to tyto děti: Tereza Pavlíková, Eva Wawrzinková, Jonáš Peterek, Jan Hanzlík, Matouš Martínek, Tony Lehnert, Jakub Peterek, Tobiáš Franěc, Natálie Běláková, Anežka Hendrychová, Magdaléna Pavlíková a Jiří Pavlík.

24.04.2018 07:22:34

Pohádková tečka za zimou

Na přelomu zimy a jara se ve školní družině uskutečnila pohádková akce, kterou si pro nás připravily pod vedením svých vychovatelek děti z mladšího a středního oddělení. Zahrály nám všem pohádkový příběh O dvanácti měsíčkách.

Tomuto setkání předcházely přípravy různého charakteru. Kromě toho, že se děti musely naučit text a písně, které danou pohádku doprovázely, bylo ještě třeba vyrobit kulisy a jednoduché kostýmy. Pak už mohlo vše začít. Nakonec proběhl i zábavný test, který prověřil, jak byly děti pozorné a soustředěné. Všichni jsme si odnesli zážitky jako z opravdového divadla.

Budeme se těšit na další podobná setkání.

Fotografie zde.

04.02.2018 13:14:13

Dobble - 2. ročník společenské hry

V lednu se uskutečnil ve školní družině po roční odmlce teprve 2. ročník oblíbené společenské hry Dobble. Tato hra je určena pro děti od šesti let a nabízí skvělou zábavu zaměřenou na rychlost, postřeh, reflexy. Skládá se z 55 karet, s 8 symboly na každé z nich a jen 2 karty mají společný znak. Současně může hrát až 6 hráčů v 5 různých obměnách.

V naší školní družině proběhla nejdříve třídní kola a nejúspěšnější hráči pak postoupili do celodružinového utkání. Vítězkou letošního turnaje se stala Klára Táncos (4. A), které srdečně blahopřejeme! Na druhém místě se umístili sourozenci Magdaléna a Jiří Pavlíkovi (4. A) a třetí místo patří Veronice Smitkové (1. A).

Tato hra je pro svou jednoduchost u dětí velmi oblíbená a přináší nám zábavu a radost během celého pobytu ve školní družině.

04.02.2018 13:08:34

Olympiáda školních družin

V zimních měsících proběhla ve školní družině zábavná olympiáda v netradičních sportovních disciplínách. Tato akce se uskutečnila v malé tělocvičně základní školy a byla rozdělena na dvě etapy. Nejdříve soutěžily starší děti a další týden se mezi sebou utkali mladší kluci a holky.

Tak jako v minulých letech nesměl ani letos chybět olympijský oheň a slavnostní ceremoniál, jehož součástí byl slib sportovců, ve kterém zazněla pravidla pro dané disciplíny.

Charakter celého setkání se nesl v duchu zimních sportů, ale v humorném podání. A tak si děti mohly například vyzkoušet "curling" se smetáčkem a polystyrenovou koulí, "sobí spřežení" s jízdou na dece, "lyžování" na papírových lyžích, "bobování" na igelitových pytlích nebo "krasojízdu" na točících židlích ap.

Na závěr všechny čekala sladká odměna a vlastnoručně zhotovené papírové medaile. S tou putovní se sejdeme opět za rok. Tak na shledanou, olympiádo!

29.01.2018 10:49:40

Vánoce ve školní družině

Než nastane vánoční čas ve školní družině, předchází této chvíli přípravy různého druhu. Všechny děti a paní vychovatelky si v době adventní četly vánoční povídky a příběhy, poslouchaly koledy. Někteří se pokusili přenést vánoční pohádky do výtvarného či dramatického zpracování.

Nechyběly ani adventní dílny, ve kterých jsme vyráběli dárky a přání pro rodiče a své blízké. V některých odděleních děti zdobily perníčky, jiní zase vánoční svícny a pár dětí se vydalo "ježíškovou cestou", na které je čekalo spousta zábavy a překvapení.

Po celou dobu příprav jsme si také povídali o tom, jak je důležité, abychom se naučili ztišit, vnímat potřeby druhých a že se nemusíme obdarovávat jen dárky. Někdy stačí jen úsměv a vlídné slovo a svět je hned veselejší.

Nakonec zazvonil zvoneček a Vánoce mohly začít. Přejeme všem rodičům a dětem krásné svátky a úspěšný nový rok 2O18!