Dnes je pondělí 22.01.2018 a svátek má Slavomír.

26.06.2017 11:24:11

Závěr školního roku

Závěr školního roku patřil ve školní družině zábavné společenské show "Sympaťák - sympaťačka školní družiny".

Nejdříve proběhla v jednotlivých odděleních třídní kola a nejzábavnější ukázky postoupily do celkového finále. Celá závěrečná akce proběhla v malé tělocvičně základní školy za účasti všech kluků a holek a také poroty, kterou tvořily vychovatelky a zástupci z řad dětí. I v tomto ročníku jsme mohli shlédnout vystoupení z různých společenských aktivit jako je například tanec, sportovní gymnastika, kouzelnictví, viděli jsme ukázku fotbalového umění, zazněly básně, písně, hra na klavír nebo flétnu.

K celkové radostné atmosféře přispěly i dvě dětské moderátorky, které nás provázely celým zábavným odpolednem. Tato akce pobavila a okouzlila všechny přítomné a poděkování patří nejen všem zúčastněným aktérům, ale i divákům, protože všechna vystoupení ocenili bouřlivým potleskem.

Nejvyšší počet bodů získala Anežka Hendrychová z 3.A - srdečně blahopřejeme!

Touto akcí jsme se rozloučili s letošním školním rokem a přejeme všem dětem a rodičům krásné a pohodové prázdniny :-)

26.06.2017 11:17:03

Nejrychlejší lanáček

V červnu proběhl již 3. ročník celodružinové soutěže "O nejrychlejšího lanáčka".

Tak jako v minulých letech proběhla tato akce na základě dobrovolnosti. Děti, které se chtěly zúčastnit, prošly dvakrát lanovou dráhu a s rychlejším časem se nominovaly do celkového hodnocení. Ve dvou hlavních kategoriích - mladší a starší žáci byli navíc zvlášť vyhodnoceni kluci a holky.

Letošní absolutní vítězkou se stala žákyně 2.C Natálie Běláková, která vytvořila nový časový rekord - 26 sekund.

Lanové centrum je velmi oblíbeným místem všech dětí, a proto má tato akce u dětí velký ohlas. Srdečně blahopřejeme nejen vítězům, ale taky všem zúčastněným.

21.05.2017 18:34:20

Jarní tvořivost ve školní družině

V jarních měsících jsme se ve školní družině mimo jiné věnovali také výtvarným projektům.

V mladších odděleních jsme pracovali s textilními barvami a pomocí šablon si každý nazdobil své tričko. Děti si mohly vybrat z široké nabídky různých témat - od modelů motorek až po květinové vzory nebo obrázky zvířat.

Starší oddělení si vyzkoušelo modelovací hmotu Fimo, ze které vyrábělo jednoduché ozdoby z kuchyňských vykrajovátek - například přívěšky nebo knoflíky ap. Někteří si vymodelovali postavičky z kreslených seriálů a komiksů.

Všem dětem se práce dařila, a proto se k těmto tématům v budoucnu opět vrátíme. Za pozornost stojí i zmínka o tom, že skupinka dětí si vyzkoušela práci s barevnými písky, z kterých vytvořila jednoduché obrázky jako dárky pro své nejbližší.

21.05.2017 18:31:54

Hry bez hranic 2017

V dubnu se uskutečnila mezidružinová akce Hry bez hranic, která proběhla v tělocvičně základní školy v Kravařích. Naše smíšené jedenáctičlenné družstvo s vychovatelkou Petrou Schimetzkovou se již po několikáté zúčastnilo zábavné soutěže v netradičních disciplínách, které nás měly nejen pobavit, ale také rozvíjely naši přesnost, rychlost, soustředění a vzájemnou spolupráci, o kterou šlo především.

A tak jsme si vyzkoušeli hod s přesností na určený cíl, prolézání tunelem, hlavičkovanou, kutálení brambory nebo podávání špuntů s pomocí čínských hůlek.

I když jsme nevyhráli, bylo naše čtvrté místo v konkurenci osmi družstev příjemným překvapením. Celé odpoledne jsme si užili a těšíme se na další ročník této zábavné hry.

05.02.2017 21:08:53

Zimní olympiáda ve školní družině

Koncem ledna se ve školní družině uskutečnila již každoroční akce - zimní olympiáda v netradičních sportovních disciplínách, která proběhla v tělocvičně základní školy.

Děti byly rozděleny na mladší a starší věkovou kategorii. Celému dění nejdříve předcházelo zhotovení olympijské vlajky a výroba čelenek v barvách české trikolóry. Na samotném počátku byl slavnostně zapálen olympijský oheň a zazněla přísaha všech zúčastněných sportovců.

Kluci a holky pak soutěžili například v běhu na papírových lyžích, nechyběly ani boby z igelitových pytlů a dvojbob z točících židlí a letos poprvé se uskutečnil sobí závod družstev, při kterém jsme se povozili na obyčejných dekách. Starší oddělení ukončilo sportovní zápolení vybíjenou a mladší děti si společně povykládaly o sportovních zážitcích z celé akce.

Sladká odměna čekala na všechny :-)