Dnes je čtvrtek 16.07.2020 a svátek má Luboš.

Aktuálně

17.06.2019 07:50:01

Olympiáda v Chuchelné

Začátkem června se uskutečnila v Chuchelné mezidružinová sportovní olympiáda. Této akce se zúčastnilo i naše devítičlenné družstvo s vychovatelkou Janou Stuchlíkovou.

Děti si vyzkoušely například hod granátem, překážkovou dráhu, běh na 5O metrů, plížení pod nízkou překážkou a štafetový závod, který patří k nejoblíbenějším disciplínám.

Kromě sportování jsme si všichni užili krásné počasí a naše radost byla umocněna také drobnými dárky a sladkostmi, které jsme si vybojovali krásným pátým místem.

Reprezentovali nás tito žáci: Samuel Ballarin, Kateřina Elblová, Ester Štefková, Agáta Zajícová, Matyáš Pernický, Klára Neuvaldová, Matouš Martínek, Matěj Harazim a Dominik Musiol.

Všem soutěžícím patří poděkování za účast a reprezentaci naší družiny. A tak zase za rok, olympiádo :-)

foto zde. 

----
24.04.2019 10:30:24

Hry bez hranic

V dubnu proběhla tradiční soutěž "Hry bez hranic". Tuto zábavnou akci pořádalo Centrum volného času v Kravařích a naši bolatickou družinu reprezentovaly tyto děti: Samuel Ballarin, Erik Pospěch, Josef Pavlík, Tereza Pavlíková, Nelly Moravcová, Klára a Veronika Smitkovy, Viktorie Gregorczyk, Matouš Martínek, Matěj Harazim, Natálie Běláková a Adam Pospěch.

Pod vedením vychovatelky Petry Ballarinové se naši žáci zúčastnili zábavného sportovního odpoledne, které proběhlo v tělocvičně ZŠ v Kravařích. A jaké disciplíny na nás čekaly letos? Za účasti devíti družstev jsme si mohli například vyzkoušet akrobacii na chůdách, běh slalomem, při kterém nám nesměl spadnout malý míček držený na lžičce, nechyběla oblíbená štafeta či kuličkiáda, která vyžadovala nejen soustředění, ale i rychlost. Ta nesměla chybět i při zábavném skládání rozstříhaných obrázků.

Naše družstvo obsadilo v silné konkurenci 5. místo. Všechny děti si přivezly sladkou odměnu a společenskou hru "Rybičky", která udělala radost nám všem.

foto zde.

----
24.04.2019 10:23:40

Týden pro včelu

V prvních jarních dnech se všechny děti ve školní družině zapojily do projektu "Týden pro včelu". Na životě těchto malých tvorů jsme si ukázali spoustu přírodních zákonitostí a během celého týdne jsme se dozvěděli o včelách mnoho zajímavostí.

Například kdo bydlí v úlu a jakou má zde úlohu a práci, kolik medu nasbírá včelka za svůj život, jakou létá rychlostí, jak se včely mezi sebou dorozumívají a co všechno předchází tomu, než si otevřeme sklenici medu.

Součástí tohoto povídání byly také zábavné "včelí hry", čtení z knihy o Medovníčkovi, Barvínkovi a včelce Máji, tvoření vlastních rýmovaček nebo pečení medovníčků.

Prohlédli jsme si, jak vypadá například plástev nebo ochranná helma, která chrání včelaře před bodnutím.

Prostřednictvím tohoto projektu se děti naučily ještě více chápat a respektovat přírodu.

foto zde. 

----
24.04.2019 10:14:43

Tričkování ve školní družině

Konec zimního období jsme ve školní družině ukončili výtvarným tvořením-oblíbeným malováním na textil. Děti si donesly nová i starší trička a s pomocí speciálních barev, štětců a šablon si vytvořily svůj originální model.

Přenést vybraný vzor na látku není nic složitého, a tak jsme při závěrečné módní přehlídce viděli oblečení s motivy květin, motýlů, ještěrek, motorek a dalších jiných obrázků, které si mohly děti vybrat z široké nabídky předloh.

Kromě tričkování si někteří mohli vyzkoušet práci s keramickou hlínou a kdo si stihl vyrobit papírovou masku, ten se zapojil do projektu, který byl součástí masopustu.

Teď už se všichni těšíme na jarní sluníčko :-)

foto zde. 

----
27.03.2019 11:06:29

Zimní olympiáda ve školní družině

V lednu se uskutečnila ve školní družině zimní olympiáda v netradičních sportovních disciplínách. Toto setkání proběhlo v tělocvičně základní školy a bylo zahájeno zapálením olympijského ohně a slavnostním slibem, který nám připomenul, že budeme soutěžit podle stanovených pravidel v duchu fair play. Radostnou a pohodovou atmosféru umocnilo také losování, které rozdělilo děti do smíšených družstev a tím bylo vše odstartováno.

A jaké disciplíny na nás čekaly letos? Mohli jsme lyžovat na papírových lyžích, bruslit na točících židlích, hrát hokej nebo bobovat v igelitových pytlích, vyzkoušeli jsme si curling s drátěnkou a nakonec jsme se povozili na dekách se "sobím spřežením".

Ještě na nás čekal vědomostní test, kreslení zážitků a čokoládová medaile, která byla sladkou tečkou celé akce.

Foto zde. 

----

Základní škola a Mateřská škola
BOLATICE, příspěvková organizace

Školní 540/9
747 23 Bolatice

Tel.: 553 655 252
Mobil: 6.-9. tř. 777 73 66 22, 1.-5. tř 778 050 081

esf | EU | MŠMT | OP
made by VIP Design.cz | FunkčníEshopy.cz ©2011 | Powered by VIPS!