Dnes je středa 12.12.2018 a svátek má Simona.

Aktuálně

04.02.2018 13:08:34

Olympiáda školních družin

V zimních měsících proběhla ve školní družině zábavná olympiáda v netradičních sportovních disciplínách. Tato akce se uskutečnila v malé tělocvičně základní školy a byla rozdělena na dvě etapy. Nejdříve soutěžily starší děti a další týden se mezi sebou utkali mladší kluci a holky.

Tak jako v minulých letech nesměl ani letos chybět olympijský oheň a slavnostní ceremoniál, jehož součástí byl slib sportovců, ve kterém zazněla pravidla pro dané disciplíny.

Charakter celého setkání se nesl v duchu zimních sportů, ale v humorném podání. A tak si děti mohly například vyzkoušet "curling" se smetáčkem a polystyrenovou koulí, "sobí spřežení" s jízdou na dece, "lyžování" na papírových lyžích, "bobování" na igelitových pytlích nebo "krasojízdu" na točících židlích ap.

Na závěr všechny čekala sladká odměna a vlastnoručně zhotovené papírové medaile. S tou putovní se sejdeme opět za rok. Tak na shledanou, olympiádo!

Fotogalerie zde.

----
29.01.2018 10:49:40

Vánoce ve školní družině

Než nastane vánoční čas ve školní družině, předchází této chvíli přípravy různého druhu. Všechny děti a paní vychovatelky si v době adventní četly vánoční povídky a příběhy, poslouchaly koledy. Někteří se pokusili přenést vánoční pohádky do výtvarného či dramatického zpracování.

Nechyběly ani adventní dílny, ve kterých jsme vyráběli dárky a přání pro rodiče a své blízké. V některých odděleních děti zdobily perníčky, jiní zase vánoční svícny a pár dětí se vydalo "ježíškovou cestou", na které je čekalo spousta zábavy a překvapení.

Po celou dobu příprav jsme si také povídali o tom, jak je důležité, abychom se naučili ztišit, vnímat potřeby druhých a že se nemusíme obdarovávat jen dárky. Někdy stačí jen úsměv a vlídné slovo a svět je hned veselejší.

Nakonec zazvonil zvoneček a Vánoce mohly začít. Přejeme všem rodičům a dětem krásné svátky a úspěšný nový rok 2O18!

Fotogalerie zde.

----
09.01.2018 07:52:34

Podzim ve školní družině

Podzim ve školní družině probíhal tak jako v minulých letech v tradičních, ale i netradičních činnostech. Děti pozorovaly barvy měnící se přírody a tuto skutečnost pak převáděly hlavně do výtvarných a pracovních činností.

Tak si například vyzkoušely různé techniky se zapouštěním barvy, batikování výkresů, zhotovení efektu ručně vyrobeného papíru, práci s enkaustickou žehličkou nebo tisk s pomocí bramborových tiskátek.

Barvy podzimu se nacházely téměř všude-třeba i při oblíbeném cvičení s barevným padákem. K těm netradičním, ale přesto zajímavým činnostem, patřilo malování a zdobení neglazurovaných talířů nebo pexesový turnaj, jehož zvláštností byly karty, které si děti zhotovily samy-tentokrát  v podobě evropských vlajek.

Podzimní témata se objevila také v zábavných kvízech a tajenkách, které si žáci vytvářeli a vymýšleli samostatně. Neménně zajímavou činností bylo modelování slunečnic z opravdového marcipánu a touto sladkou tečkou jsme podzimní období ukončili.

----
31.10.2017 21:18:07

Chceme pomáhat

Také v letošním školním roce proběhl v říjnu ve všech odděleních školní družiny projekt, který podpořil celosvětový týden pro misie.

Děti spolu s vychovatelkami shlédly dokumentární film a autentické fotky o tom, jak žijí děti v misijním centru v Aregua. Že se nemají všechny děti ve světě tak dobře jako my, nás inspirovalo k vyrábění jednoduchých dárků, které se pak prodávaly s dalšími předměty v misijním obchůdku.

Společnými silami všech zúčastněných se vybrala částka přes 32. OOOkč. a ta byla zaslána do Paraguaye. Tento projekt přinesl všem radost, protože pomáhat může každý.

Fotogalerie zde.

----
19.10.2017 20:34:16

Vítání prvňáčků ve školní družině

Na začátku školního roku proběhla ve školní družině již tradiční akce Vítání prvňáčků. Nejstarší děti si pro své nové kamarády připravily krátký program.

V úvodu nejdříve zazněly básně o podzimu a pak následovalo zábavné leporelo "seznámení s angličtinou", které bylo doplněno barevnými ilustracemi. Celý program byl ukončen dramatizací známé pohádky K. J. Erbena - Polednice.

Na závěr zaznělo přání, aby se dětem ve škole i ve školní družině líbilo. Překvapením pro děti byly papírové žirafky, které si na památku odnesly domů.

Fotogalerie zde.

 

----

Základní škola a Mateřská škola
BOLATICE, příspěvková organizace

Školní 540/9
747 23 Bolatice

Tel.: 553 655 252
Mobil: 777 73 66 22

esf | EU | MŠMT | OP
made by VIP Design.cz | FunkčníEshopy.cz ©2011 | Powered by VIPS!