Dnes je pondělí 23.04.2018 a svátek má Vojtěch.

21.05.2017 18:34:20

Jarní tvořivost ve školní družině

V jarních měsících jsme se ve školní družině mimo jiné věnovali také výtvarným projektům.

V mladších odděleních jsme pracovali s textilními barvami a pomocí šablon si každý nazdobil své tričko. Děti si mohly vybrat z široké nabídky různých témat - od modelů motorek až po květinové vzory nebo obrázky zvířat.

Starší oddělení si vyzkoušelo modelovací hmotu Fimo, ze které vyrábělo jednoduché ozdoby z kuchyňských vykrajovátek - například přívěšky nebo knoflíky ap. Někteří si vymodelovali postavičky z kreslených seriálů a komiksů.

Všem dětem se práce dařila, a proto se k těmto tématům v budoucnu opět vrátíme. Za pozornost stojí i zmínka o tom, že skupinka dětí si vyzkoušela práci s barevnými písky, z kterých vytvořila jednoduché obrázky jako dárky pro své nejbližší.

21.05.2017 18:31:54

Hry bez hranic 2017

V dubnu se uskutečnila mezidružinová akce Hry bez hranic, která proběhla v tělocvičně základní školy v Kravařích. Naše smíšené jedenáctičlenné družstvo s vychovatelkou Petrou Schimetzkovou se již po několikáté zúčastnilo zábavné soutěže v netradičních disciplínách, které nás měly nejen pobavit, ale také rozvíjely naši přesnost, rychlost, soustředění a vzájemnou spolupráci, o kterou šlo především.

A tak jsme si vyzkoušeli hod s přesností na určený cíl, prolézání tunelem, hlavičkovanou, kutálení brambory nebo podávání špuntů s pomocí čínských hůlek.

I když jsme nevyhráli, bylo naše čtvrté místo v konkurenci osmi družstev příjemným překvapením. Celé odpoledne jsme si užili a těšíme se na další ročník této zábavné hry.

05.02.2017 21:08:53

Zimní olympiáda ve školní družině

Koncem ledna se ve školní družině uskutečnila již každoroční akce - zimní olympiáda v netradičních sportovních disciplínách, která proběhla v tělocvičně základní školy.

Děti byly rozděleny na mladší a starší věkovou kategorii. Celému dění nejdříve předcházelo zhotovení olympijské vlajky a výroba čelenek v barvách české trikolóry. Na samotném počátku byl slavnostně zapálen olympijský oheň a zazněla přísaha všech zúčastněných sportovců.

Kluci a holky pak soutěžili například v běhu na papírových lyžích, nechyběly ani boby z igelitových pytlů a dvojbob z točících židlí a letos poprvé se uskutečnil sobí závod družstev, při kterém jsme se povozili na obyčejných dekách. Starší oddělení ukončilo sportovní zápolení vybíjenou a mladší děti si společně povykládaly o sportovních zážitcích z celé akce.

Sladká odměna čekala na všechny :-)

30.12.2016 22:38:04

Prosinec ve školní družině

Prosinec ve školní družině patří k nejočekávanějším měsícům v roce. Než se ale sejdeme u vánočního stromečku, prožívají děti se svými vychovatelkami nejdříve čas adventní. Ten byl i letos zaměřený především na to, abychom se všichni ztišili.

Děti poslouchaly nejenom vánoční písně a koledy, ale také příběhy a pohádky, které nám přiblížily vánoční čas, různé tradice a zvyky, ale také v nás měly probudit touhu po dobru. A tak jsme vyráběli různé dárky, kterými jsme chtěli potěšit své nejbližší. Kromě přáníček, zhotovených různými výtvarnými technikami, si někteří vyzkoušeli práci s keramickou hlínou, ze které vznikly jednoduché svícny. Nejstarší děti si pro nás připravily překvapení v podobě hrané pohádky O Popelce a nejmladší děti se zase vydaly "ježíškovou cestou", na které je čekaly záludné otázky a úkoly, které nás nakonec dovedly až k vánočnímu stromečku.

Poslední dny v roce jsme si také krátili tím, že vánoční pohádku jsme sledovali v "opravdovém" družinovém kině s pop cornem, kofolou a vánočním cukrovím. Celý tento čas jsme prožili radostně a svátečně !

Přejeme všem šťastný a úspěšný rok 2 O17 :-)

Fotografie zde.

27.10.2016 20:09:00

Charita ve školní družině

V říjnu proběhla ve všech odděleních školní družiny charitativní akce "Na pomoc chudobným dětem v Paraguayi", do které jsme se zapojili již poněkolikáté.

Děti ve všech odděleních školní družiny společně se svými vychovatelkami vyráběly jednoduché dárky - například jmenovky, dárkové krabičky, papírová přání, ozdobné magnety či drátěná srdíčka zdobená jeřabinami. Prodejem těchto výrobků, do kterého se zapojili i další dobrovolníci z řad dětí i dospělých, se vybrala značná částka přesahující 3O OOO Kč.

Tento obnos bude zaslán do misijního centra v Paraguayi, kde poslouží k nákupu jídla, pitné vody či k zakoupení školních a výtvarných pomůcek pro děti.

Poděkování patří všem, kteří se této akce zúčastnili.

Fotografie zde.