Dnes je pondělí 22.01.2018 a svátek má Slavomír.

30.12.2016 22:38:04

Prosinec ve školní družině

Prosinec ve školní družině patří k nejočekávanějším měsícům v roce. Než se ale sejdeme u vánočního stromečku, prožívají děti se svými vychovatelkami nejdříve čas adventní. Ten byl i letos zaměřený především na to, abychom se všichni ztišili.

Děti poslouchaly nejenom vánoční písně a koledy, ale také příběhy a pohádky, které nám přiblížily vánoční čas, různé tradice a zvyky, ale také v nás měly probudit touhu po dobru. A tak jsme vyráběli různé dárky, kterými jsme chtěli potěšit své nejbližší. Kromě přáníček, zhotovených různými výtvarnými technikami, si někteří vyzkoušeli práci s keramickou hlínou, ze které vznikly jednoduché svícny. Nejstarší děti si pro nás připravily překvapení v podobě hrané pohádky O Popelce a nejmladší děti se zase vydaly "ježíškovou cestou", na které je čekaly záludné otázky a úkoly, které nás nakonec dovedly až k vánočnímu stromečku.

Poslední dny v roce jsme si také krátili tím, že vánoční pohádku jsme sledovali v "opravdovém" družinovém kině s pop cornem, kofolou a vánočním cukrovím. Celý tento čas jsme prožili radostně a svátečně !

Přejeme všem šťastný a úspěšný rok 2 O17 :-)

27.10.2016 20:09:00

Charita ve školní družině

V říjnu proběhla ve všech odděleních školní družiny charitativní akce "Na pomoc chudobným dětem v Paraguayi", do které jsme se zapojili již poněkolikáté.

Děti ve všech odděleních školní družiny společně se svými vychovatelkami vyráběly jednoduché dárky - například jmenovky, dárkové krabičky, papírová přání, ozdobné magnety či drátěná srdíčka zdobená jeřabinami. Prodejem těchto výrobků, do kterého se zapojili i další dobrovolníci z řad dětí i dospělých, se vybrala značná částka přesahující 3O OOO Kč.

Tento obnos bude zaslán do misijního centra v Paraguayi, kde poslouží k nákupu jídla, pitné vody či k zakoupení školních a výtvarných pomůcek pro děti.

Poděkování patří všem, kteří se této akce zúčastnili.

27.10.2016 20:06:32

Vítání prvňáčků ve školní družině

Družina to není žádná hrozná věc - děti si tam hrají, taky si tam povídají,chodí spolu na oběd. Jeden kluk tam pět knedlíků sněd !

Touto básničkou z vlastní tvorby dětí jsme zahájili již tradiční akci školní družiny - Vítání prvňáčků. Sešli jsme se na chodbě nižšího stupně, kde děti z nejmladších oddělení shlédly krátký program, který si pro nás připravili naši nejstarší kamarádi.

Měli jsme možnost poslechnout si verše, hru na flétnu, zazněly známé i ménně známé písně nebo nám děti předvedly svůj um v tanci či pohybových sestavách.

Na závěr všichni obdrželi papírovou kočičku, kterou vyrobili kluci a holky pro své nové kamarády. S přáním, aby se dětem ve škole i školní družině líbilo, jsme se rozloučili a o svých dojmech jsme si pak povídali ve svých třídách.

25.09.2016 19:57:23

Informace o provozu školní družiny

1. oddělení ŠD (spojovací chodba), provoz 11.4O-15.4O hod. vychovatelka: Petra Ballarinová, telefonní kontakt 777 736 626

2. oddělení ŠD (třída 1.A), provoz 11.4O-15.OO hod. (pak je oddělení spojeno v 1. oddělení) vychovatelka: Marcela Halfarová, telefonní kontakt 778 O51 1O7

3. oddělení ŠD (počítačová učebna n. stupně), provoz po, čt 12.35-15.35 hod., út, st, pá 11.4O-14.4O hod. (pak je oddělení spojeno v 1.odd.) vychovatelka: Mgr. Veronika Kozlová, telefonní kontakt 778 O51 1O8

4. oddělení ŠD (chodba v. stupně), provoz 11.4O-14.4O hod. (pak je spojeno v 1.odd. ) vychovatelka: Petra Schimetzková, telefonní kontakt 778 O51 1O9

5. oddělení (třída 1.B), provoz 12.35-14.35 hod. (pak je oddělení spojeno v 1.odd.) vychovatelka: Marta Antošová, telefonní kontakt 778 O51 11O

25.09.2016 19:26:56

Olympiáda školních družin v Chuchelné

Ve středu 14. září se vydalo desetičlenné družstvo našich žáků do nedaleké Chuchelné na Olympiádu školních družin. Pod vedením vychovatelky Petry Schimetzkové jsme se vydali na vlakové nádraží s hlavním maskotem našeho družstva - žlutomodrým Mimoněm.

V barvách této postavičky jsme pak předvedli své výkony například v běhu na 5O metrů, skákali jsme do dálky, vyzkoušeli jsme si plížení nebo vrh granátem a nechyběl ani štafetový běh.

Po sečtení výsledků jsme se všichni shromáždili pod olympijskou vlajkou k vyhlášení výsledků. Z olympiády jsme si přivezli nádherné stříbrné medaile a naše radost byla veliká. Unavení, ale šťastní jsme se vrátili domů.

Poděkování patří všem zúčastněným:

Kláře Neuvaldové, Natálii Bělákové, Natálii Kalužíkové, Petrovi Kramářovi, Adamovi Pospěchovi, Adrianě Praskové, Jiřímu Pavlíkovi, Magdaléně Pavlíkové, Anežce Hendrychové a Emmě Fusové.

Foto zde.