Dnes je pondělí 23.10.2017 a svátek má Teodor.

Projekt OP VK s názvem „Chytří pomocníci ve výuce aneb využíváme ICT jednoduše a kreativně", registrační číslo CZ.1.07/1.3.00/51.0009

Seznam výběrových řízení včetně veškerých příloh naleznete zde.

Základní a střední školy jsou většinou poměrně dobře vybaveny informačními a komunikačními technologiemi (ICT). To se však dosud neprojevuje v jejich efektivním využívání a dostatečné integraci ICT ze strany pedagogů do výuky.

Projekt si proto klade za cíl realizací vzdělávacích kurzů pro pedagogické, vedoucí a ICT pracovníky partnerských ZŠ a SŠ a poskytováním intenzivní prezenční a on-line metodické a technické podpory dosáhnout zvýšení kompetencí těchto pracovníků při integraci ICT do výuky. Pozornost bude rovněž věnována důkladné evaluaci, která umožní zmapování potřeb pedagogů. Výrazným prvkem také bude aktivní zapojení mentorů do práce s cílovou skupinou.

Aktivity budou realizovány v unikátním spojení Pedagogické a Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity v Ostravě, která bude zajišťovat zejm. odbornou garanci a vzdělávací kurzy pro pedagogy, a Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, která nabídne zejm. metodickou a technickou podporu v oblasti ICT.

Cílem projektu je realizace vzdělávacích kurzů pro pedagogické, vedoucí a ICT pracovníky partnerských ŽS a SŠ a poskytováním intenzivní prezenční a on-line metodické a technické podpory vč. mentoringu dosáhnout zvýšení kompetencí těchto pracovníků při integraci ICT do výuky. Dalším cílem projektu je dosažení min. 30% zastoupení ZŠ s počtem žáků do 200.