Dnes je středa 12.12.2018 a svátek má Simona.

04.11.2018 21:54:19

Happy Halloween! 4.C

Dne 31.10. oslavila třída 4.C Halloween ve škole. Povídali jsme si o tomto svátku, i o Dušičkách. Soutěžili jsme celý den v několika strašidelných týmech, nejlépe se umístili Čarodějové. Gratulujeme!

04.11.2018 21:51:32

Halloween v 5.A 2018

Poslední říjnový den se v naší třídě nesl v duchu halloweenu. Žáci přišli do školy ve strašidelných kostýmech. V rámci vyučovacích předmětů děti vymýšlely strašidelné věty, rýsovaly Drákulův zámek, naučily se nová anglická slovíčka o halloweenu, vyrobily si strašidelné náramky a uvařily lektvary. Na všechna šikovná strašidla čekala odměna v podobě krvavých prstů.

Rodičům moc děkuji za spolupráci a krásné masky, které dětem pomohli vyrobit.

Bohunka Hluchníková

04.11.2018 21:33:56

Morava zpívá

Takto byla pojmenovaná hudební beseda s panem Petrem Drkulou, který k nám zavítal z Rožnova pod Radhoštěm, aby děti seznámil se starodávnými hudebními nástroji.

Děti si mohly nástroje osahat, vyzkoušet jak zní, z jakého materiálu jsou vyrobeny a dokonce si zanotovat jednoduché písně.

Zjistily také, že hrát na tyto hudební nástroje není vůbec jednoduché. Ale protože byly děti šikovné a podařilo se jim vyloudit ty správné zvuky, mohly se považovat za hudebníky a hrát jako velká kapela.

04.11.2018 21:27:49

Den zdraví 2018

Paní učitelky připravily v pátek 26. 10. 2018 pro žáky nižšího stupně celodenní projektový den zabývající se zdravím.

Děti si vyzkoušely, jak se chovat v situacích, při kterých jim hrozí úraz. Jak pečovat nejen o svoji životosprávu, ale i o své tělo relaxačním a posilovacím cvičením. Zopakovaly si náměty z dopravní výchovy. Prakticky jsme si vyzkoušeli jaké je to být nevidomým, neslyšícím či tělesně postiženým na vozíku. Procvičili jsme si své smysly a získali informace o návykových látkách. Naše chuťové buňky potěšila prezentace firmy MK FRUIT, která nám dodává potraviny v projektu Ovoce do škol.

03.11.2018 17:47:27

Turnaj ve stolním tenisu

Družstvo naší školy se v říjnu účastnilo krajského finále ve stolním tenisu dívek i chlapců. Turnaj se hraje stejným způsobem jako známější tenisový Fed Cup - na úvod dvě dvouhry, poté jedna čtyřhra a následují další dvě dvouhry. Zápas tedy mohl předčasně skončit za stavu 3:0, nebo se o vítězství mohlo bojovat až do poslední dvouhry za stavu 2:2.  V úvodu proběhlo losování do skupin, ze kterých postupovaly dva nejlepší týmy do semifinále. Holky svou skupinu s přehledem ovládly a všechny zápasy zvládly poměrem 3:0. Stejně si počínaly v semifinále i finále a získaly tím stejně jako loni titul šampionek našeho okresu. Barboře Strakové, Lucii Kramářové a Natálii Bočkové gratulujeme k velkému úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Také kluci se zapojili do soutěže a v těžké skupině jim o kousek unikl postup do semifinále, vůbec nevadí, příště budeme mít o to větší motivaci. Jsem moc rád, že obě kategorie potvrzují zvýšený zájem o stolní tenis v naší obci a výbornou práci trenérů.