Dnes je sobota 16.02.2019 a svátek má Ljuba.

20.12.2018 15:46:52

Turistický klub – Cesta do Krnova

Ve čtvrtek 6. 12. jsme se sešli na vlakovém nádraží v Bolaticích. Jeli jsme do Kravař a tam jsme přestoupili a jeli do Opavy. V Opavě jsme zase přestoupili a jeli rychlíkem do Krnova. V Krnově jsme byli bruslit na umělé ploše na náměstí foto zde: a pak jsme šli na trhy. Skoro všichni jsme si koupili trdelníky a Klárka a Danek si koupili kukuřici. Pak jsme šli s Eliškou do Domova mládeže, podívat se, jak tam holky bydlí. A nakonec jsme jeli domů. Mně se nejvíc líbil zvon a jaká byla sranda, když jsme bruslili. Byl to super výlet.

Sofie Herudková

20.12.2018 15:30:49

Turnaj ve vybíjené 4. tříd 2018

V pondělí 17. prosince nastoupila 3 družstva čtvrťáků k utkání mezi svými třídami. Každá třída vybrala 10 borců a dva náhradníky a mohlo se začít. Boj to byl napínavý, děti bojovaly jak o život. Nejlepší družstvo však postavila 4. C, která vybojovala 6 bodů. Na druhém místě se umístila 4. A se 3 body a třetí místo obsadila 4. B. Vítězům 3x huráááá!

20.12.2018 15:28:05

Vyjmenovaná slova ve Slezském zemském muzeu

V adventním čase navštívili žáci 4. A edukační program zaměřený na znalosti vyjmenovaných slov ve Slezském zemském muzeu v Opavě. Úkolem žáků bylo pomocí mapky vyhledat v prostorách přírodovědné části muzea exponáty, v jejichž názvech se skrývá tvrdé y po obojetné hlásce. Zjistili jsme, jak vypadá myšice, babyka, vyza či kavyl. Celou naši výpravu jsme ukončili krátkou prohlídkou opavských vánočních trhů.

Mgr. Eva Mlýnková, třídní učitelka 4. A

18.12.2018 16:04:32

Problém s přihlášením do ŽK.

Omlouváme se za vzniklé potíže s přihlášením, v současné době již žákovská knížka funguje bez potíží.

Pro mobil doporučujeme používat oficiální aplikaci Bakaláři, kterou si můžete stáhnout z Google Obchod play nebo z App Storu.

18.12.2018 07:07:36

Netradiční vánoční besídka - 6.B

Ve čtvrtek 13. prosince proběhla na chodbě vyššího stupně besídka žáků 6.B. Začala o půl čtvrté přivítáním a netradičním soutěžním zápolením ve stolním fotbálku, kterého se zúčastnila dvojice rodič s žákem proti jinému rodiči s žákem. Ti, kteří nesoutěžili, si mohli vyrobit ve vánoční dílničce krásného jelínka ze dřeva a pak se prostřídat na fotbálku. V průběhu odpoledne žáci pobavili své rodiče pohádkou Kdo je hloupější, kterou proložili vánočními reklamami. Na závěr jsme si všichni zazpívali koledy a pokračovali volnou zábavou s občerstvením.
Tímto děkuji všem, kteří se této besídky zúčastnili, především panu Gabrielu Dudovi, který nachystal materiál a celou dílničku připravil a také rodičům, kteří přinesli občerstvení.
                                                 Mgr. Andrea Pavlíková (tř. uč. 6.B)