Dnes je pondělí 23.04.2018 a svátek má Vojtěch.

19.03.2018 13:34:31

Projekt Edison v naší škole

Poznat daleké země, oživit hodiny angličtiny, spřátelit se s novými lidmi, ale také třeba vyvrátit předsudky a mylné představy o jiných koutech světa - to všechno má za cíl projekt Edison, který v týdnu od 26. února do 2. března navštívil i naši školu v podobě pětice zahraničních vysokoškolských studentů. S prezentací každý z nich celý týden navštěvoval třídy na vyšším i nižším stupni; představili sebe, svou zemi i univerzitu a připravili si pro naše žáky nejrůznější aktivity, např. ukázku ukrajinského národního tance, ochutnávku indonéského jídla, výuku ruské azbuky, výklad turecké historie a nejrůznější hry, kvízy, ale především diskuze, a to vše v angličtině.
Žáci i učitelé pětici studentů přivítali v pondělí v tělocvičně, pak už se s nimi celý týden potkávali na chodbách a učebnách nebo při odpoledních programech. Završením byla ochutnávka smažené rýže, kterou studenti pro celou školu připravili ve školní kuchyňce.
Celý týden každého z nás určitě obohatil, všichni studenti byli velmi přátelští, ochotní a usměvaví a rozhodně na celý projekt ani na žádného z nich nezapomeneme.

Dva z žákovských dojmů si můžete přečíst níže:
Ukrajinka Dasha přijela do naší školy za účelem projektu Edison představit nám svou rodnou zem. S Dashou přijeli i další čtyři cizinci: Číňanka Xioa, Indonéska Kym, Turek Ufuk a Rus Timofej. Dasha si připravila nádhernou prezentaci o své zemi pro mnoho tříd. Jednou z nich byla i třída 6. B. Při klasické pondělní hodině angličtiny jsme už tušili, že někdo přijde, ale nevěděli jsme kdo. Pak tam přišla a dokonce i s doprovodem - Ufukem. Velice se mi to líbilo, protože jsme hráli hry, tančili „JUST DANCE" a mnoho dalších věcí. Mně se nejvíce líbil minikvíz o Ukrajině.
Vendula Šteffková
Tento projekt má za úkol rozvoj angličtiny. Proto do naší školy přijela skupinka pěti studentů: z Ukrajiny, Číny, Turecka, Ruska a Indonésie. K nám do naší třídy zavítala jako první Ukrajinka Dasha.
Dasha je dle mého velmi sympatická Ukrajinka, která nám vykládala o své zemi, ukázala nám jejich národní tanec, mimo jiné pro nás byly připraveny hry v angličtině a díky tomuto způsobu jsme zažili „angličtinu hrou".
Adriana Čupová

Fotogalerie zde.

15.02.2018 21:35:57

LoMaS junior

Ve středu 14. února 2018 proběhla v prostorách Gymnázia Josefa Kainara v Hlučíně soutěž LoMaS. Jedná se o soutěž pětičlenných týmů složených z žáků 8. - 9. tříd. Žáci se utkali v řešení matematicko-logických problému a hraní logických her, jako je sudoku, pexeso, piškvorky, ubongo, blokus, tangramy a kvízy. Naši školu úspěšně reprezentovali žáci Eliška Vitásková - 8.B, Eva Mušálková - 9.A, Přemek Řehánek - 8.A, Filip Růžička - 9.A a Tomáš Kučera - 9.A, kteří obsadili krásné 3. místo.

GRATULUJEME K ÚSPĚCHU!!!Smile

Fotogalerie zde.

11.02.2018 16:00:54

Recitační soutěž 2018

V pátek 9. února se konalo školní kolo recitační soutěže. V recitaci se představilo 16 mladých umělců, kteří mají rádi básně a našli v sobě odvahu podělit se s diváky o krásný zážitek. Vítězové školního kola pojedou školu reprezentovat do Kravař.

Foto zde:

04.02.2018 09:59:42

Netradiční zimní olympiáda 2018

Stejně jako každý rok se i letos ke konci prvního pololetí konalo zábavné sportovní klání mezi žáky 1. stupně. Své síly si mezi sebou nejdříve poměřili žáci druhých a třetích tříd a po nich čtvrťáci s páťáky. Protože nasazení bylo veliké a výsledky velkolepé, všichni si akci užili ve skvělé náladě. Podívejte se, jaké zábavné úkoly žáci plnili, a kdo letos zvítězil.

Foto zde

18.01.2018 15:18:17

Poděkování - školní ples

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se přišli pobavit na náš ples. Především pak všem rodičům, kteří si zakoupili vstupenku, přispěli cenou nebo finančním darem.

Těšíme se, že se na plese nebo ve škole opět sejdeme.