Dnes je čtvrtek 21.03.2019 a svátek má Radek.

18.03.2019 12:36:22

Maškarní ples na Borové

8. března proběhl na Borové Maškarní bál pro všechny malé děti. Více fotek z Maškarního plesu najdete zde.

18.03.2019 12:29:08

Únor u štěňátek

Děti ze štěňátek v únoru pracovaly s tématem "naše tělo a zdraví". Zkoušely si různé praktické činnosti, hrály si s obrázky orgánů těla a umisťovaly je na kreslenou postavu, využívaly své smysly k rozmanitým hrám a poznávání svých schopností a možností, tvořily pyramidu zdraví, hádaly, co by se stalo kdyby..., zkoušely, co všechno zvládnou jejich ruce, nohy (hmatový chodník), zjišťovaly, co všechno musí umět lidé s handicapem.

Své fyzické schopnosti si mohly děti vyzkoušet v rámci výletu do JoJo parku v Ostravě, který jsme uskutečnili v únoru spolu s kamarády z beruškové třídy.

12.03.2019 12:46:17

Únor u žabiček

V tomto měsíci jsme se zaměřili na témata, která k tomuto období patří, a to zimní sporty a zdraví. Děti se sportovním aktivitám věnovaly nejen venku, při hrách na sněhu, ale také ve třídě. Zjistily, že se hokej dá hrát na stole s malými hokejkami vyrobenými z dřevěných špachtlí, listy papíru poslouží jako „sáňky“, nebo „boby“, kousky polystyrénu jako ledové kry apod. Vrcholem pak byla účast naší třídy na „Olympijských hrách“ v hale ZŠ, kterou pro nejstarší děti zorganizovaly paní učitelky z beruškové třídy. Své lyžařské dovednosti si pak mohlo přímo vyzkoušet 10 dětí z naší třídy, které se účastnily výjezdního lyžařského kurzu. V rámci téma zdraví jsme si s dětmi povídali o tom, jak to v našem těle vypadá, k čemu jsou jednotlivé orgány důležité, procvičovali své smysly, ale hlavně, proč a jak si své zdraví musíme chránit. Z různých netradičních materiálů jsme vyráběli kostry, třídili zdravé - nezdravé potraviny, vařili bylinkové čaje a dokonce jsme si k nám pozvali odborníky. O tom, jak to vypadá na operačním sále, nám přišla povykládat paní Stachová a  přednášku spojenou s praktickou ukázkou na téma „dentální hygiena“ si pro nás připravila paní Loskotová. Věnovali jsme se také kultuře, děti viděly v KD velmi poučné a zábavné představení Staré pověsti české v podání Jana Přeučila a Evy Hruškové. Proběhly první dvě lekce kurzu Malý předškolák, který je společnou aktivitou dětí a rodičů.

Fotky žabičkové třídy najdete zde.

12.03.2019 12:10:13

Lyžařský kurz

Také letos jsme s dětmi absolvovali týdenní výjezdní lyžařský kurz na Vaňkově kopci a to už po šesté. Jako vždy se předem objevily obavy, jestli bude sníh, jaké bude počasí a jak to děti zvládnou. Zvlášť, když jsme lyžovali až poslední únorový týden. Obavy se postupně rozplynuly, počasí bylo luxusní, sníh držel a děti byly perfektní. Všech 37 dětí (z toho 6 dětí z 1. třídy ZŠ) si lyžování užívaly od prvního dne. I ti, kteří na lyžích stáli úplně poprvé a z počátku byli víc na sněhu než na lyžích, se s tím poprali a většina z nich ke konci týdne jezdila na velkém kopci. Poděkování patří také instruktorům za jejich trpělivost, ochotu a pěkný přístup.V pátek se tradičně konaly závody, na které se mohli přijet podívat rodiče. Děti se na tento den velmi těšily, chtěly se před svými rodiči předvést a ukázat jim, jak jsou šikovné. I když nám během závodů chvílemi jemně mrholilo, nikomu to nevadilo a náladu nám to nepokazilo. A kdo nakonec v jednotlivých kategoriích vyhrál? Přece všichni. Nejenom ti, kteří byli nejrychlejší a stáli na stupních vítězů, ale hlavně všichni kteří to nevzdali, občas utřeli slzičku, zvedli se ze země a šli do toho znovu. A o to přece šlo.

Takže za rok zase na svahu?!

Fotky z lyžařského kurzu najdete zde.

08.03.2019 08:35:27

Provoz v době jarních prázdnin

Od pondělí 11. března bude provoz v MŠ z důvodu jarních prázdnin omezen. Přihlášené děti z medvídkové, koťátkové, štěňátkové a kuřátkové třídy budou docházet do kuřátkové třídy (1. budova, 2. patro) - tel. číslo 773 33 66 19. Děti z žabičkové, beruškové a sovičkové třídy budou docházet do žabičkové třídy (1. budova, 1. patro) - tel. číslo 773 33 66 20.

1 2 3 ... 31 32 další »