Aktuálně

03.05.2024 08:38:58

Křeslo pro vzácného hosta 2024

V měsíci dubnu jsme v družině uspořádali první ročník talkshow „Křeslo pro vzácného hosta“. Prvním hostem byl pan ředitel, který přijal naše pozvání. Nejdříve jsme v jednotlivých odděleních dali hlavy dohromady a sepsali otázky, na které by se děti rády pana ředitele zeptaly. Otázek se nakonec sešlo dost. Děti zajímalo například, jak pan ředitel přišel na to, že chce být ředitelem, co se stane s dětmi, které hodně zlobí, jestli bylo těžké stát se panem ředitelem, o čem se učitelé baví na poradě, zda bude ve školním areálu bazén, nebo i to, jestli pan ředitel posiluje a jestli má rád sladké.

První ročník této talkshow se moc vydařil. Děkujeme panu řediteli, že přijal naše pozvání a také Jolance, která celé povídání skvěle moderovala. :-)

Foto zde.

03.04.2024 13:21:57

Jarní tvoření v Domově svaté Kateřiny

Před Velikonocemi navštívily děti ze školní družiny Domov svaté Kateřiny, kde si pro nás připravili velikonoční tvoření. Děti s pomocí babiček zdobily skleněné nádoby ubrouskovou technikou. Výtvory, které se jim moc povedly, si děti mohly odnést domů a udělat radost někomu jinému. Všichni jsme si u práce popovídali, zasmáli a někteří dokonce i zazpívali. Prožili jsme krásné odpoledne a s dobrou náladou se rozloučili. Těšíme se na příští shledání :-) 

Foto zde.

 

16.04.2024 14:03:03

Výtvarná soutěž - Den vody

V březnu jsme v družině uspořádali výtvarnou soutěž ke světovému dni vody, který je 22. 3. Kromě toho, že jsme se v jednotlivých odděleních věnovali přípravě a vytváření jsme si také řekli, proč je voda pro nás důležitá a jak ji můžeme šetřit.

Nejdříve proběhla třídní kola, ze kterých vzešli z každého oddělení tři vítězové. Následně proběhlo hlasování, kterého se účastnili děti, učitelé, zkrátka, kdo šel kolem. Obrázky byly moc krásné, mnohdy bylo opravdu těžké se rozhodnout.  Nakonec jsme mohli společně vyhodnotit vítěze a ocenit také ty, kteří se soutěže zúčastnili. Vítězům gratulujeme a děkujeme všem, kteří se svými výtvory zapojili.

Foto zde.

1. kategorie (1. třídy)  

1. místo: Julie Poledníková,  2. místo: Karolína Martincová,  3. místo: Sabina Stočková

2. kategorie (2. třídy)

1. místo: Tina Jiříková, 2. místo: Beáta Kotíková, Štěpán Kubín, Amélie Návratová,  3. místo: Ema Grufíková

3. kategorie (3. a 4. třídy)

1. místo: Eliška Hluchníková, 2. místo: Jolana Maňková, 3. místo: Natálie Abrahamčíková

24.02.2024 09:34:53

Recyklohraní aneb ukliďme si svět

V týdnu od 19. 2. – 23. 2. 2024 se všechna oddělení věnovala Recyklohraní aneb ukliďme svět a čekala nás recyklační výzva: „Dejme do pohybu nepotřebné elektro a baterie“. S dětmi jsme si připomněli, proč je důležité třídit veškerý odpad a jaký má význam recyklace. Poté jsme se zaměřili na třídění elektroodpadu. Odpověděli jsme si na otázky, co všechno obsahuje tužková baterie, kde ve škole máme sběrné místo, kam můžeme tyto baterky odnést a proč je nevyhazujeme do směsného odpadu. Vysvětlili jsme si, co se děje s elektrospotřebiči, když je odneseme do sběrného dvora a kde se u nás v obci takové místo nachází. A abychom nezůstali jen u povídání, v každém oddělení se děly různé aktivity. Někde se věnovali výrobě propagačního letáku o důležitosti sběru elektroodpadu, téměř všude jsme si zahráli pexeso s obrázky elektrospotřebičů a recyklační Člověče, nezlob se, jinde se vyráběli Baterkožrouti, které jsme poté umístili v naší škole. Ukázali jsme si druhy baterií a s žabákem Batem vyplnili pracovní list a mnoho dalšího. Všichni jsme si tuto výzvu užili :-) 

Foto zde

13.02.2024 08:08:56

Maškarní karneval v druhém oddělení

Ve středu 7.2. se 2. oddělení školní družiny proměnilo v rej masek. K vidění byli superhrdinové, princezny, víly, zvířátka i postavy z pohádek. Spolu jsme si zahráli tradiční karnevalové hry a zatančili na známé písničky. Nejvíce děti nadchla známá hra ve dvojici s balonkem, který při tanci musely udržet mezi hlavami co nejdéle. Všechny děti byly za snahu v soutěži oceněny sladkou odměnou. Touto akcí jsme si s dětmi připomněli tradici masopustu. Vysvětlili jsme si pojem masopust a ukončili tak vládnutí zimy.

Děkujeme všem rodičům za přípravu masek.
Petra Herrmannová

Foto zde.