24.06.2022 12:00:19

Atletické mistrovství škol Hlučínska 2022

Osmý ročník atletického klání žáků základních škol Hlučínska pořádala Základní škola Hornická v Hlučíně ve středu 15. června 2022. Celkem se zúčastnilo 14 škol z Hlučínska. Ve třech věkových kategoriích se utkali o místa na stupních vítězů.
Soutěžilo se v atletických disciplínách běh na 60 metrů, skok do dálky, běh na 400, 600 a 800 metrů, hod kriketovým míčkem a závěrečná štafeta 4x100 metrů.
Žáci naši školy ve všech třech kategoriích (4. – 5. třída, 6. – 7. třída, 8. – 9. třída) obsadili vynikající 2. místo.

Fotogalerie zde.

23.06.2022 10:45:50

Olympijský běh 22. 6. 2022

Ve středu 22. 6. 2022 nám začalo léto a také se všichni naši žáci zapojili do oslav olympijského dne. V rámci tohoto dne byly organizovány třídní běhy. Tentokráte ale nešlo pouze o určení nejrychlejšího závodníka, ale především o radost z pohybu.

Vítězem se stal každý žák (nebo učitel), který připravenou trať uběhl. Každý účastník také obdržel medaili, diplom a sladkou odměnu.

Fotogalerie zde.

16.06.2022 16:35:12

Schůzka s rodiči předškoláků

09.06.2022 08:15:59

1. června - Den dětí na vyšším stupni

Den dětí letos připadl na středu a byl jak pro děti, tak pro učitele, příjemným zpestřením pracovního týdne. Počasí nám opravdu přálo, bylo nádherně a panující atmosféra akce byla víc než přátelská. Děti soutěžily v disciplínách v celém areálu školy, a protože pracovaly ve smíšených týmech z řad dětí 6., 7.,a 8. tříd, byly nenásilně nuceny se navzájem poznat a hlavně spolu komunikovat a jednat jako tým. Při pohledu na upocené a rudé tváře dětí se nejednomu učiteli vykouzlil nefalšovaný úsměv na tváři. Všechna družstva se s úkoly poprala se ctí a do cílové rovinky doběhla s napětím a očekáváním nejlepšího umístění. Vítězi se stali nakonec všichni aktéři, avšak symbolickou cenou byla odměněna tři nejlepší družstva.

Děkujeme všem soutěžícím za férové jednání a organizátorům za sdílenou pomoc.

Kamila Dominiková

Foto zde.

08.06.2022 07:56:59

Projektová hodina na nižším stupni - Kouření 2022

U příležitosti Světového dne bez tabáku, který každým rokem připadá  na 31. květen, si žáci 8.A a 8.B třídy připravili  projektovou hodinu zaměřenou na téma kouření. S ohledem na věk dětí 1. až 5. tříd žáci vysvětlovali, jaký negativní dopad může mít kouření na zdraví člověka, názorně předvedli, z jakých škodlivých látek se cigareta skládá a proč vůbec lidé kouří. Cílem projektové hodiny byla prevence proti vzniku a rozvoji kuřáctví, zvýšení odolnosti dětí a jejich orientace na zdravý životní styl. Příprava na hodinu byla pro žáky časově hodně náročná, důraz byl kladen na týmovou práci a vzájemnou komunikaci. K udržení pozornosti dětí bylo nutno střídat různé metody a formy práce, které pozvedly hodinu na profesionální úroveň. Odměnou za kvalitně vykonanou práci byla nejenom pochvala ze strany dětí a dohlížejících učitelů, ale především dobrý pocit a vlastní zkušenost, jaké je to být hodinu  „učitelem“.

„ Osmáci“, můžete být za svou dobře odvedenou práci na sebe právem pyšní. Já teda za tak zodpovědný přístup a vaši dobře vedenou hodinu na nižším stupni na vás pyšná jsem.

Moc děkuji, Kamila Dominiková :)

Foto zde.