Aktuálně

24.04.2024 15:20:05

McDonald's Cup 2024 - 4. + 5. ročník

V úterý 23. 4. se kluci ze 4. a 5. tříd zúčastnili fotbalového turnaje McDonald's Cup v Kobeřicích. Úvodní turnaj s favorizovanými Kobeřicemi sice skončil prohrou 1:0, ale chlapci předvedli srdnatý výkon. Následná těsná prohra se Sudicemi chlapcům také nesebrala chuť do turnaje a po přesvědčivé výhře 3:0 nad Štěpánkovicemi byli kluci zpět ve hře o pěkné umístění. Ve velmi vyrovnaném utkání s Chuchelnou se jim povedlo vyhrát v poměru 1:0. Týmový výkon a bojovnost klukům zajistila slušné 3. místo.

Kluci zaslouží pochvalu především za to, že po celou dobu turnaje dodržovali pravidla fair play, týmového ducha a na hřišti nechali to nejlepší. 

24.04.2024 14:02:35

Zlepši si techniku!

Zlepši si techniku! Tohle zvolání není příkazem pro naše hokejisty před nadcházejícím mistrovství světa, ale název akce Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Studenti a pedagogové VŠB představují techniku, která neodmyslitelně ovlivňuje náš život. Na stanovištích a exponátech vysvětlují práci programátorů, technologů, ekonomů, geotechniků a desítek dalších profesí. Více než stovka našich osmáků, deváťáků a šesťáků - členů chemického kroužku, si mohla v Porubě vyzkoušet spoustu zajímavých činností (fotogalerie zde). Nakonec jsme shlédli science show slavného popularizátora vědy Michaela Londesborougha – Světlo a zvuk. Do jeho vystoupení také výrazně zasáhla paní učitelka Jana Hartmannová. Dokázala obecenstvu, že výška hlasu závisí na hustotě plynu, který obklopuje hlasivky. Doufám, že tato povedená akce přitáhne k technickým oborům co nejvíce našich žáků.

Stanislav Halfar

22.04.2024 19:25:13

Fotbal - 3. místo v okrese Opava

Ve čtvrtek 18. 4. se kluci z 9. tříd zúčastnili okrskového kola turnaje v Minifotbale v Kobeřicích. Postupně porazili všechny 4 soupeře a s celkovým skóre 22:0 postoupili do okresního kola, které se hrálo následující pondělí v Opavě Kylešovicích.

V Opavě kluky čekalo 8 nejlepších týmů z okrsků a teké velmi studené a větrné počasí. Úvodní los nás rozřadil do dvou skupin, ze kterých postupovali první dva do semifinále. Náš tým ve skupině dvakrát zvítězil a jednou po remíze v základní hrací době. Do semifinále jsme nastoupili poměrně sebejistě, o to hůře jsme strávili dva poměrně nešťastné góly. Utkání se nám bohužel nepodařilo otočit a tak nás čekal zápas o 3. místo.

V tomto utkání měli kluci navrch ve všech herních činnostech a zápas s přehledem zvládli. Po vítězství jsme tedy vybojovali konečné 3. místo v okrese Opava, což je krásný výsledek!

Klukům patří velká gratulace a díky, protože nechali na hřiště to nejlepší co mohli. Díky patří také trenérům, kteří kluky vedou v klubu. Je to opravdu „dobrej ročník“, tak snad jim to vydrží i v pozdějším věku.

15.04.2024 07:47:08

ŽÁCI ZŠ BOLATICE NEJLEPŠÍM TÝMEM VE VYBÍJENÉ OKRESU OPAVA

Vítězství není jen o výsledku, ale o síle týmu a odhodlaní dosáhnout úspěchu. Tuto pravdu potvrdili žáci z naší školy, kteří 9. dubna triumfovali na turnaji ve vybíjené a stali se tak nejlepším týmem v okrese Opava. Turnaj byl plný napětí a soutěživosti, ale náš tým vynikal od prvního okamžiku. Prošli celým turnajem bez ztráty setu, což svědčí o jejich skvělých dovednostech a strategii. Každý zápas hráli s maximálním nasazením a odhodláním, což se nakonec vyplatilo. Finálový zápas se ZŠ Kylešovice byl vrcholem celého turnaje. Oba týmy předvedly skvělou hru a bojovaly o vítězství s veškerým nasazením. Nakonec však tým ze ZŠ Bolatice vyhrál v poměru 14:10, což potvrdilo jejich dominanci v celém turnaji. Odměnou je postup do krajského finále, které se hraje 17. května za účastí vítězů ze šesti okresů
Moravskoslezského kraje.
Jsme rádi za to, jak se žáci na turnaji prezentovali nejen po sportovní stránce, ale hlavně i v duchu fair play a tím dělají škole i obci Bolatice skvělou reklamu. Gratulujeme týmu k jejich skvělému úspěchu a přejeme jim mnoho štěstí v krajském kole. Sestava: Viktor Kurka, Andreas Ostárek, Jan Kocvelda, Dominik Vojvodík, Daniel Šteffek, Robin Šimeček, Valerie Fiedlerová, Melánie Kupková, Sára Lamlová, Adéla Homolová, Maxmilián Löw, Matyáš Kudělásek, Dominik Král.

10.04.2024 13:49:27

Matematický klokan 2024

Mezinárodní soutěž Matematický klokan má svůj původ v Austrálii. V současnosti se organizuje v mnoha zemích světa včetně České republiky. Soutěž, která se nedělí na kola, absolvují žáci základních a středních škol vždy v jeden den. Letos tento den připadl na pátek 22. března.

Na základních školách se soutěží ve 4 kategoriích podle ročníků. Žáci řeší úkoly se stupňující se obtížností. Řešení těchto úloh vyžaduje logické uvažování, kombinační myšlení a důležitou roli hraje také prostorová představivost.

A komu se letos dařilo nejvíce? Zde je pořadí na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích:

CVRČEK (2. – 3. ročník)              KLOKÁNEK (4. – 5. ročník)
1. Jonáš Slivka 2. B                      1. Matěj Kunc 4. A
2. Nina Stoyková 2. B                   2. David Jařab 5. B
3. Václav Kosak 3. C                    3. Ema Stoyková 5. A


BENJAMÍN (6. – 7. ročník)           KADET (8. – 9. ročník)
1. Simona Jarošová 7. A              1. Šimon Kozel 9. C
2. Oliver Stříbný 6. B                    2. Lucie Večerková 9. B
3. Natálie Krömerová 7. A            3. Vojtěch Wawrzinek 9. B

       

 

Všem soutěžícím patří pochvala za snahu a vítězům velká gratulace!