01.07.2024 10:41:17

Přání

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ LÉTO!

Kancelář je otevřena pro veřejnost v pracovní dny 9:00 - 11:00 hodin,

případně po telefonické domluvě (553 655 252).

Email: sekretariat@zsbolatice.cz

24.06.2024 12:04:22

Exkurze 9. tříd

Ve dnech 17. až 19. června 2024 se náš 9. ročník vydal na školní exkurzi do Budišova nad Budišovkou. První den jsme navštívili přehradu Kružberk. Druhý den se někteří žáci vydali na rozhlednu Halašku, zatímco ostatní se zúčastnili volejbalového turnaje. Poslední den jsme se podívali do Muzea břidlice. Zbytek programu probíhal v uvolněném duchu, abychom žákům umožnili strávit poslední chvíle pohromadě, než se rozutečou na různé střední školy.

Fotogalerie zde.

24.06.2024 10:10:45

Emise 2024

Ve čtvrtek 20. 6. 2024 jsme se s žáky 8. ročníku zúčastnili již tradičně projektu Emise na Slezském gymnáziu v Opavě. V rámci pokusů a prezentací z fyziky a chemie jsme se seznámili s tématem Znečištění ovzduší a Světelné znečištění. Zjistili jsme např., jak pálení plastů ohrožuje naše zdraví a jak snížit světelný smog v běžné domácnosti. Věřím, že celá akce byla pro nás přínosná nejen z hlediska efektivních pokusů, ale také z environmentálního pohledu a přístupu k životu.

Fotogalerie zde.

19.06.2024 13:27:08

Olympijský běh 2024

Běžci různých věkových kategorií a z různých míst, spojené olympijskou myšlenkou – to je T-Mobile Olympijský běh. Naše škola se této akce účastní každoročně a zapojují se do ní všechny děti školou povinné. T-Mobile Olympijský běh je oslavou pohybu a sportu jako takového. Připomínáme si tímto mezinárodní Olympijský den, tedy výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Jedná se o největší běžeckou událost v České republice, kdy tisíce běžců vyběhnou ve stejný den a ve stejný čas, s živým startem na vlnách Radiožurnálu, po celé zemi – ať už v rámci hlavních závodů nebo ve školách.

Tato událost není jen o soutěžení, ale především o radosti z pohybu. Žáci nižšího stupně běželi trasu o délce 300 m a starší kolegové z vyššího stupně pak absolvovali vzdálenost 550 m. Na start ve všech věkových kategoriích se postavilo přibližně 340 žáků (žáci devátých tříd byli na školním výletě). Každý z účastníků v cíli obdržel medaili, sladkou odměnu a diplom.

Fotogalerie zde.

14.06.2024 12:33:25

Volejbalový turnaj školních týmů

Posledním sportovním kláním pro naše nejstarší žáky byl volejbalový turnaj v Ludgeřovicích. Účastnilo se šest škol. Hrálo se systémem každý s každým, což znamenalo, že každá škola měla možnost změřit síly s každým z ostatních týmů. Musím přiznat, že volejbal moc netrénujeme, nicméně některé holky i kluci po pár trénincích udělali velký pokrok. Turnaj měl být především zábavou, ale při hře chce samozřejmě každý vyhrát a tak jsme se snažili, co to šlo. Nakonec se našemu týmu podařilo vyhrát 3 z 5 utkání a obsadit tak 3. místo a to je asi více, než jsme na začátku všichni čekali., takže paráda!