Aktuálně

08.04.2024 19:20:58

Zápis do MŠ pro školní rok 2024/2025

Zápis nových dětí do Mateřské školy Bolatice i Borová pro nový školní rok 2024/2025 se uskuteční

ve čtvrtek 9. května 2024 v době od 12.15 - 16.00 hodin

v MŠ Bolatice v žabičkové třídě (žlutá budova, 1. patro).

K zápisu můžete přijít s dětmi. Více informací i potřebné formuláře najdete ZDE.

01.04.2024 11:24:35

Velikonoce v naší školičce

     

Svátky jara u nás odstartovalo vyhánění zimy. Pod vedením žabičkové třídy jsme si u ohniště na školní zahrádce zazpívali jarní písničky a za doprovodu říkadel jsme se snažili přivolat a přivítat jaro. Důkazem bylo zapálení Moreny, kterou nám poté pomohli uhasit místní hasiči. Vítej jaro!

Poté už přišly na řadu tradiční velikonoční zvyky. Ve třídách se malovaly, zdobily a lepily vajíčka, sázelo se jarní osení, pekli se slaďoučcí beránci a ovečky, zdobily se větvičky, hledali se zajíčci i čokoládová vajíčka. Celá školka se proměnila v jednu velkou přehlídku velikonočních ozdob a tradic.

Vzhledem k současnému teplému a sluníčkovému počasí se nám přivolání jara povedlo vskutku jedničku!

21.02.2024 09:58:36

Maškarní ples na Borové

    

Na Borové v sále hostince U Kozla se už tradičně den před pololetními prázdninami koná maškarní ples. Ten letošní vyšel na 1. února. Přišlo přes 70 dětí a jen málokteré nemělo masku. Jako vždy byl sál plný, a tak to má být. Hlavním tématem byli Flintstoneovi a dinosaurus, který zapojil děti do soutěží a tanečků. Program již tradičně zajišťovalo CVČ Kravaře, se kterým máme ty nejlepší zkušenosti. Moc jim děkujeme i tentokrát. Součástí plesu byla i bohatá tombola. K losování bylo připraveno přes 100 cen, 13 velkých a
2 hlavní. Poděkování patří všem, kteří dětem na tombolu přispěli, a to jak z řad rodičů, tak i z řad sponzorů. Věříme, že nám zachováte přízeň i v dalších letech. Celý ples podtrhla bombastická výzdoba, která byla opět v režii Osadního výboru. Věříme, že všichni malí tanečníci i přihlížející dospělí byli spokojeni a celé odpoledne si užili.

Fotky z maškarního plesu najdete ZDE.

15.02.2024 21:02:53

Lyžařský kurz na Vaňkově kopci

         

V týdnu od 5. – 9. února se děti z MŠ a ZŠ zúčastnily výjezdního lyžařského kurzu na Vaňkově kopci. I když počasí vypadalo spíše jarně a na celý týden byly hlášeny přeháňky, opět nám štěstí přálo. Sníh (i když umělý) vydržel, déšť nás minul a 45 dětí, které letos s námi jezdilo, si každý den mohlo užít téměř 2 hodiny lyžování.

Někteří už jsou zdatní borci, kteří hned první den směle vyrazili vlekem nahoru, ale pro většinu dětí to bylo první seznámení s lyžemi a správnou technikou lyžování. A že to není vůbec jednoduché! Už jenom nazutí lyžáků a chůze v nich, či jízda na malém vleku dá pořádně zabrat. Postupem týdne se děti pod vedením instruktorů zlepšovaly, získávaly sebejistotu a na konci týdne si i někteří začátečníci mohli vyzkoušet jízdu na velkém vleku.

Lyžování si nenechal ujít ani třídní maskot žabičkové třídy žabák Hubert, kterého tým polárních lišek vyvezl vlekem až na kopec.

Poslední den již tradičně patří závodům, na které mohou přijet fandit i rodiče dětí. A jak to nakonec dopadlo? Samozřejmě, že na stupně vítězů se dostali jen ti nejrychlejší, ale vyhráli všichni, kteří to i přes počáteční nezdary a pády nevzdali a vydrželi až do konce. A za to jim patří zasloužená medaile.         

                                                                                             Tak za rok zase na Vaňkáči!

Fotky z Lyžařského kurzu najdete ZDE.

Speciální video a shrnutí celého lyžařského týdne ke shlédnutí ZDE.

15.02.2024 20:30:48

Maškarní ples v Bolaticích

    

V neděli 4. února 2024 pořádala Mateřská škola Bolatice Maškarní ples pro nejmenší. Kulturním domem se rozléhala veselá hudba, nadšený dětský smích a dobrá nálada. O zábavu a celý program se postaral klaun Hopsalín. Nejen děti, ale i rodiče, babičky nebo dědečkové se mohli zapojit do různých soutěží a užít si zábavu. Taneční parket se tak zaplnil různými maskami, jak tradičními, tak i těmi novodobými. Po parketu poskakovaly Červené karkulky, princezny, víly a spousta akčních hrdinů. Díky rodičům a sponzorům byla pro děti připravená bohatá tombola s téměř 160. cenami. Krásný dort, jako jednu  z hlavních cen za slosovatelné vstupenky předal výherci pan starosta Herbert Pavera. Kdo neměl štěstí v tombole nemusel smutnit, v závěru akce klaun Hopsalín obdařil všechny děti modelovacími balónky. Akce se nám vydařila, děkujeme všem za krásné zábavné odpoledne.

Fotky z Maškarního plesu najdete ZDE.