17.06.2022 13:01:36

Indiánské rozloučení se školním rokem

Zveme všechny děti a rodiče, navštěvující naši mateřskou školu, na Indiánské rozloučení se školním rokem, které proběhne ve čtvrtek 23. června 2022. Zahájení je v 16.00 hod. na malé zahradě u totemu.

Přijďte si chytit koně, vyrýžovat si zlato, stopovat zvěř a vyzkoušet si tak svou zručnost v různých disciplínách.

Děti mohou přijít v indiánském oblečení. Pokud budete chtít opékat, nezapomeňte si vzít buřta.

K prodeji bude párek v rohlíku, pití, káva a sladké dobroty.

Na všechny malé i větší indiány se už moc těší paní učitelky.

06.06.2022 21:39:11

Den dětí

První červen patří tradičně dětem. Na svůj svátek se děti těšily již několik dní předem a od pondělí nemluvily prakticky o ničem jiném. Ve středu se konečně dočkaly. Letos čekalo na děti hned několik překvapení. O to první se postarala jedna borovská babička, která pro ně zajistila sladkou mrazivou pochoutku. Paní Marcela Žáček nám přivezla výborné ovocné nanuky, za což jí ještě jednou moc děkujeme! Dalším překvapením byla návštěva místního kina, kde na nás čekala momentálně nejoblíbenější pohádka - Tlapková patrola. Na mnoha třídách se oslava Dne dětí protáhla i do dalšího dne a na děti tak čekalo ještě spousta zábavy, úkolů a soutěží.

06.06.2022 12:52:40

Informativní schůzka

V úterý 14. června 2022 proběhne od 15.00 hod. informativní schůzka pro rodiče dětí, nastupujících v září poprvé do MŠ.

Schůzka bude v žabičkové třídě (kde byl i zápis) a je bez dětí.

27.05.2022 08:36:10

Výsledky zápisu do MŠ

Výsledky zápisu do MŠ Bolatice i Borová pro školní rok 2022/2023 najdete ZDE.

Rozhodnutí o nepřijetí bude vydáváno v písemné podobě. Vyzvednout si jej můžete v mateřské škole dne 2. června 2022 v době od 13.00 – 16.00 hodin.

24.05.2022 20:51:37

Beseda "Čisté ruce"

V květnu k nám do školky přijely sestřičky ze Slezské nemocnice v Opavě a pro děti si připravily besedu s názvem „Čisté ruce“. Na prvním stanovišti jsme se podívali na krátké a poučné video, kde jsme zjistili, co to jsou bacily, jak se přenášejí a jak se jim můžeme bránit. Naučili jsme se správnou techniku mytí rukou a díky speciálnímu přístroji si na druhém stanovišti hned vyzkoušeli, jak to funguje. Poslední stanoviště na nás čekalo venku, kde jsme mohli nakouknout do sanitky a zjistit, k čemu se používají různé zdravotnické přístroje. Na rozloučenou nám pan řidič také zahoukal - až jsme si museli zacpat uši :-).