Aktuálně

29.11.2023 07:57:17

Mikuláš

V úterý 5. prosince 2023 přijde do školky Mikuláš i se svými pomocníky.

23.11.2023 18:33:29

Uspávání broučků na Borové

    

Malý broučku, zavři očka, z nebe padá první vločka.
Po loňském úspěšném průvodu sv. Martina jsme se s Osadním výborem domluvili na střídaní a obměňování akcí pro děti a veřejnost. Letos přišlo na řadu opět uspávání broučků. Zatímco na drakiádě nebyl vítr, tentokrát fičel pořádně. Některé rekvizity potřebovaly zatížit, aby se dětem dobře soutěžilo. Za splněný úkol sbíraly děti body na papírovou lucerničku, které pak směnily za párek v rohlíku a čaj. Soutěžilo se u pavoučků, včelek, u stonožky, u mravenečků, hovnivála i u motýlků. Trasa vedla podél lesa i setmělými ulicemi Borové. Atmosféru celé akce už několik let umocňují světla svíček, která rozsvěcují lidé bydlící na trase. Moc jim tímto děkujeme za ochotu a spolupráci. Na zahradě MŠ děti uspaly zakuklené motýly a po snězení párku si případně ještě mohly pohrát na zahradě pod hvězdami.

Tato akce by se nikdy nemohla uskutečnit bez pomoci Osadního výboru. Všem jejim členům v čele s p. Zuzanou Juráškovou moc děkujeme za skvělé nápady, kostýmy a chuť udělat ve svém volném čase něco pro druhé. Patří Vám velký dík. Poděkování patří také SDH Borová za zapůjčení stolů a laviček a TS Bolatice za jejich dovezení a následný úklid. 

Další fotky z Uspávání najdete ZDE.

12.11.2023 21:35:32

Webinář

Vážení rodiče,

nabízíme Vám možnost přihlásit se na seminář p. Lenky Bínové na téma "Vývoj řeči u dítěte, jak předcházet logopedickým vadám". Seminář proběhne online 23. listopadu 2023 od 17.30 hod. a je zdarma. Více informací i jak se přihlásit najdete ZDE.

29.10.2023 21:41:28

Kuřátka v lese

    

Společně s dětmi jsme šli navštívit chaloupku lesního skřítka. V lese jsme pozorovali stromy, našli pár hříbků a měli jsme štěstí zahlédnout lovící káně. V dalších dnech si děti vyrobily ve školce náramky, které jsme si šli nazdobit do lesa různými přírodninami, děti měly radost při sbírání lesních pokladů, náramky měly opravdu krásné a nápadité. Nezapomněli jsme ani na Den stromů a při procházce v lese jsme jejich obejmutím čerpali sílu. Další fotky z návštěvy lesa můžete shlédnout ve fotogalerii kuřátkové třídy.

23.10.2023 20:01:19

Uspávání broučků na Borové

MŠ Borová ve spolupráci s Osadním výborem zve děti a rodiče na borovskou stezku s úkoly a uspáváním broučků.

A to: 9. 11. 2023. Začátek v 16.15 hodin u hasičárny na Borové. Ukončení na zahradě MŠ.

Startovné pro děti 50,- Kč. S sebou lampiony, baterky, lucerničky. Děti mohou přijít v kostýmech broučků a berušek.

Na všechny se těší MŠ a Osadní výbor Borová.