Charakteristika mateřské školy

 

Budovy mateřské školy Bolatice jsou součástí „školního areálu". Ten se nachází na okraji Bolatic směrem k osadě Borová. V areálu jsou také budovy základní školy, školní tělocvična se sportovní halou, malá tělocvična a školní jídelna. Všechny tyto budovy jsou obklopeny zahradou a hracími hřišti, které mohou děti využívat pro hru i sportování. Toto velmi pěkné prostředí je jednou z hlavních předností a umožňuje realizovat spoustu zajímavých vzdělávacích činností a projektů.

Elokované pracoviště mateřské školy se nachází na Borové. Jedná se o smíšenou třídu o kapacitě 25 dětí.

MŠ má tři budovy. Dvě z nich jsou navzájem propojeny. Každá třída je prostorově členěna na část „pracovní" a „herní", i když tyto názvy jsou opravdu jen symbolické, neboť činnosti dětí se prolínají a navazují na sebe. Na každém podlaží je pak šatna, sociální zařízení a místnost pro přípravu výdeje stravy.

Děti jsou na jednotlivé třídy zařazovány podle věku, ne však striktně, snažíme se vyhovět požadavkům zákonných zástupců (např. umístění sourozenců v jedné budově). Toto rozdělení má vliv na tvorbu třídních vzdělávacích programů, které mohou být odlišné v závislosti na věku dětí.

 

Kapacita mateřské školy je 170 dětí. Jednotlivé třídy jsou označeny symboly zvířátek:

1. třída - Medvídci 

2. třída - Koťátka  

3. třída - Štěňátka    

4. třída - Kuřátka  

5. třída - Žabičky  

6. třída - Berušky  

7. třída - Sovičky (Borová)