Aktuálně

09.03.2023 13:58:19

První pomoc v prvních třídách

Co je to úraz? Jak pomoci člověku, který má zástavu dechu? Jak správně přivolat první pomoc? To už děti z prvních tříd ví :-). 24. února totiž měly možnost si vše vyzkoušet a osahat. Pan doktor Žvaka jim vše názorně ukázal, vysvětlil a zodpověděl všechny otázky, na které děti ještě neznaly odpověď.  

Děkujeme panu doktoru Žvakovi, že si na nás udělal čas.

Foto zde:

                                                                                                                                                                                             Lucie Migotová

 

05.03.2023 20:19:35

Za oponou s Dominikem Fajkusem – 14. února 2023

Když se řekne „výchovný koncert“, představí si asi většina z nás nudné a úmorné kroucení se na židli při poslechu hudby, kterou nesnášíme. Jenže vystoupení hudebního skladatele a klavíristy Dominika Fajkuse a jeho spoluhráče, violoncellisty Jana Hanouska, bylo této představy pravým opakem.

Žáci vyššího stupně i jejich pedagogové se zábavnou formou dozvěděli důležité informace, ale mnohdy i pikantnosti o nejslavnějších hudebních skladatelích, kteří působili na poli hudby od baroka po současnost. Oba muzikanti připomněli publiku také nejznámější melodie těchto tvůrců a žáci byli živou součástí zajímavého hudebního stand-upu. Během hodinového programu, ve kterém se mísila hudba minulá i současná, opadlo z žáků původní ne příliš nadšené očekávání a všichni se dobře bavili.   

Fotogalerie zde.

Lenka Lasáková

13.01.2023 17:13:37

Čeps cup HOLKY 2023

Moc chválíme holky, které dnes předvedly skvělé výkony na florbalovém turnaji. Trošku mě mrzí úvodní prohra, kdy jsme soupeře opravdu "drtili" celý zápas a po jedné jejich střele prohráli 1:0. Tento tým (z celkem 6) nás pak díky vzájemnému zápasu předstihl na stupních vítězů. Takový je někdy sport, ve dvou utkáních se nám zase povedlo zvítězili o jeden gól a další dva pak jednoznačně.

Turnaj jste odehrály v pohodě a s úsměvem a navíc vás to bavilo a to jde především.

Je to velký úspěch a druhé místo v Moravskoslezském kraji je super.Takže gratuluji a ještě jednou chválím!!!

Fotky zde.

28.11.2022 13:35:25

ŠKOLNÍ PLES

 

02.01.2023 13:43:57

Orion