28.11.2022 12:35:25

ŠKOLNÍ PLES

02.11.2022 15:25:45

MISTROVSTVÍ HLUČÍNSKA VE FLORBALU 2022

V úterý 1. 11. 2022 se v hale naší základní školy konal již 12. ročník tohoto florbalového turnaje základních škol. V letošním ročníku k nám přijelo osm základních škol, které reprezentovaly své obce (města) - Hlučín Rovniny, Dolní Benešov, Oldřišov, Píšť, Bohuslavice, Štěpánkovice, Kobeřice a domácí Bolatice.

Družstva byla losem rozdělena do dvou skupin po čtyřech, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Ze základních skupin postoupila družstva, která se utkala v semifinálových kláních.

Po skupinové fázi turnaje začal tuhý boj o velký putovní pohár MISTRA HLUČÍNSKA a samozřejmě také o medailové příčky. V prvním semifinálovém střetnutí proti sobě nastoupily domácí Bolatice proti Dolnímu Benešovu. Naši kluci navázali na skvělé výkony ze skupiny a soupeře zdolali 8:0. A tak jsme se mohli radovat z postupu do finále. Před finálovým utkáním se odehrálo utkání o třetí místo, kde zdolal Dolní Benešov Štěpánkovice 3:0

Ve finále nás čekal soupeř, se kterým jsme se utkali již v základní skupině - Bohuslavice. Kluci potvrdili roli favorita a soupeře porazili jednoznačně 6:0 a obhájili titul mistra Hlučínska i pro rok 2022. Kluky musím opravdu pochválit, tento ročník byl jednoznačný, v pěti utkáních nastříleli 32 gólů a obdrželi pouze 3 (z toho 2 vlastní).

V turnaji podporujeme hru bez agresivity, podvádění a zesměšňování. Současně chceme již v zárodku jakékoliv takové projevy zastavit. Děkuji všem trenérům a učitelům, kteří žáky připravují. Dle předvedených výkonů jednotlivých týmů lze vypozorovat hodiny poctivého tréninku. Jsem rád, že turnaj si mezi školami vybudoval velkou oblibu a tradici, kladné reakce ze strany účastníků i trenérů nás nesmírně těší. Takže příští rok v listopadu nás čeká jubilejní 13. ročník. Fotky zde.

26.10.2022 14:02:11

Okresní finále škol ve stolním tenisu

Naši žáci chtěli navázat na výrazné úspěchy v soutěžích ve stolním tenisu z předchozích let. Proto jsme se vypravili ve středu 25. 10. do Opavy na okresní finále. Chlapeckých týmů se sešlo čtrnáct a dívčích pět. Kluci hráli vyřazovacím způsobem, v každém utkání se odehraje 6 dvouher a čtyřhra. První zápas zvládli bez potíží 6:1, ve druhém podlehli silnému soupeři 3:4, a tudíž to pro ně znamenalo konec v soutěži.

Holky měly vyrovnaný tým a odehrály celkem čtyři utkání. Jedno utkání v dívčím turnaji znamená čtyři zápasy ve dvouhře a jedna čtyřhra. Holky ani jednou neprohrály a zaslouženě tak vybojovaly titul okresních šampionek a zlaté medaile. Navíc je čeká koncem listopadu krajské kolo, kde jim budeme opět držet pěsti. Holkám gratuluji ke skvělému výsledku a klukům k předvedeným výkonům. Jsem rád, že jste ukázali, že stolní tenis má v Bolaticích tradici a skvělé výsledky.

26.10.2022 08:57:53

ŠKOLNÍ TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ 4. A 5. TŘÍD

Za účasti 4 týmů (4. A, 4. B, 5. A, 5. B) proběhl v úterý 25. 10. 2022 školní turnaj v přehazované. Uvedené třídy si ve spolupráci s vyučujícími tělesné výchovy sestavily smíšené týmy. Přehazovaná obecně slouží jako příprava na technicky náročnější volejbal, se kterým se žáci seznámí na vlastní kůži na vyšším stupni. Systém turnaje, kdy se týmy utkají navzájem, sliboval zajímavou podívanou. Favorizované týmy pátých tříd potvrdily roli favorita a v závěrečném zápase si to rozdaly o 1. místo.  Úspěšnější byla třída 5. B, která porazila 5. A na sety v poměru 2 : 0. Reprezentanti čtvrtých tříd se následně utkali o 3. místo a i zde byli úspěšnější žáci 4. B.

Holky a kluci, kteří byli nejšikovnější, budou v průběhu měsíce listopadu reprezentovat školu v turnaji mezi základními školami okresu Opava. V plánu je ještě nějaký ten trénink a věříme, že se v konkurenci škol vybraní žáci naší školy neztratí. Největší přínos akce vidím v aktivním trávení volného času ve společnosti svých spolužáků či kamarádů.

24.10.2022 12:48:45

Pythagoriáda 2022/2023

I v letošním školním roce se konal již 45. ročník matematické soutěže Pythagoriáda (prezenčně žáci psali 20. 10. 2022) . Účast v soutěži byla dobrovolná a v letošním školním roce se do ní přihlásilo 76 žáků vyššího stupně. Během hodiny měli za úkol vyřešit celkem 15 zapeklitých úloh a správným řešitelem se stal ten, kdo měl minimálně 9 úloh správně.

Úspěšní řešitelé, kteří postupují do dalího kola soutěže jsou:

Vodáková Kateřina ( 7. A) - 10 bodů

Scheffczik Theodor (7. B) - 9 bodů

Kozel Šimon (8. C) - 13 bodů

Vitásek Šimon (9. A) - 9 bodů

Úspěšným řešitelům přejeme hodně štěstí v dalším kole soutěže.:)