27.06.2022 14:27:59

Turnaj ve hře Dobble

Během jara proběhla ve všech odděleních družinek třídní kola známé hry na prověření bystrosti a postřehu – DOBBLE. Turnaje se mohl zúčastnit kdokoli s chutí soutěžit, a tak se nakonec ti nejlepší a nejbystřejší z každého oddělení utkali v závěrečné hře, kde se hrálo ve dvou kategoriích.

1. kategorie

1. místo – Jindřiška Balarinová
  2. místo – Eliáš Harazim
  3. místo – Ella Plačková

2. kategorie

1. místo – Rozálie Gábová
  2. místo – Veronika Olejáková
  3. místo – Anežka Philippová

A tak jsme mohli společně uzavřít velký turnaj a zakončit ho v lanovém centru vyhlášením vítězů a předáním cen. Výhercům ještě jednou gratulujeme a zúčastněným přejeme, aby to nevzdali a příště si zahráli znovu :-)

27.06.2022 13:45:28

Olympiáda školních družin

Druhá tradiční soutěž CVČ Kravaře je olympiáda školních družin.

Bolatické žabky se na olympiádu vydaly 9. 6. do Chuchelné. Krásné počasí z dopoledních hodin vystřídal odpolední intenzivní déšť, a proto se téměř všechny disciplíny (hod na cíl, skok z místa, překážková dráha, běh na 40 m, plížení) přesunuly do tělocvičny a prostor ZŠ.

Za hlasitého povzbuzování děti podávaly skvělé výkony. Z osmi družstev se po sečtení všech bodů umístila naše ŠD na nádherném 3. místě! :-)

27.06.2022 10:17:56

Hry bez hranic

Stát se němým sluhou, logikem dne, akrobatem balancujícím míč na výškových překážkách a další zábavné úkoly měla možnost zažít 10-ti členná výprava dětí z různých oddělení ŠD v pátek 27. 5.  v tělocvičně ZŠ Kravaře, kde se konala každoroční soutěž CVČ Kravaře „Hry bez hranic“. V netradičním pátečním termínu si děti společně užívaly každou chvilku, byly si skvělými pomocníky, povzbuzovaly se.

Odměnou jim bylo, v konkurenci šesti ŠD, nádherné 2. místo, za které jim všichni moc gratulujeme!

Foto zde

08.06.2022 13:55:41

Návštěva knihovny

V květnu se děti prvního a druhého oddělení družiny zúčastnily návštěvy do místní knihovny.

Děti se dozvěděly užitečné informace jak postupovat při návštěvě knihovny, kam správně vrátit prohlédnutou knihu a navíc se seznámily s opicí Skořicí, která jim prostřednictvím příběhu poradila, jak se chovat v různých situacích. Poté si děti vyzkoušely jak správně prostřít stůl nebo soutěž v hledání a sbírání mrkviček. V závěru návštěvy si měly děti možnost vyzkoušet deskové hry, které naše knihovna nabízí, a mohly si vybrat knihu k vypůjčení.

Mockrát děkujeme Janě Štěpáníkové za čas strávený s námi, trpělivost a krásný program. :-)

04.05.2022 06:54:38

Velikonoční dílnička

Velikonoce jsou svátky jara, které oslavují probouzení přírody. S dětmi v ŠD jsme se snažili tento svátek prozkoumat. Zjistit v podobě různých her, křížovek, přesmyček a pracovních listů význam, zvyky, symboly a tradice Velikonoc. Během tematických dnů jsme využili různorodé výtvarné techniky. Děti pracovaly například s korkem, klovatinou a bublifukem. Největší radostí, v naší malé dílničce, bylo modelování z marcipánu. Každý si udělal „malovanou“ kraslici dle své fantazie. Někdo mačkal, válel, mazal … Marcipán pak obohatil jídelníček dětí.

Za 3. oddělení, Petra Hendrychová