13.03.2012 13:47:01

Únorové tradice a zvyky

Únor se nesl ve školní družině v duchu Masopustu. Ve všech odděleních se vyráběly různé masky a škrabošky, děti kreslily a zdobily klauny, malovaly na téma "já tančím - my tančíme" apod.

Nejmladší děti toto veselí zakončily plesem, kde si připomněly zásady společenského chování nejen při tanci.

Děti ze středního oddělení vyráběly zvláštní výtvarnou technikou z alobalu královské koruny.

Nejstarší děti si připravily přehlídku masek a tance v netradičních rytmech.

Příští rok zase na shledanou, pane Karnevale!

Fotky zde.

02.02.2012 13:29:10

Zimní olympiáda

Ve čtvrtek 26.1.2012 se uskutečnila v hale ZŠ "netradiční zimní olympiáda", které se zúčastnila družstva střední a nejstarší školní družiny. Děti soutěžily v disciplínách jako olympijský expres, olympijské destičky, olympijská čutora a podobně.

Cílem této akce bylo nejenom rozvíjení pohybových dovedností a schopností, ale také přiblížení významu olympiády a pochopení chování fair play.

Tak za rok zase na shledanou, olympiádo!

Fotky zde.

16.01.2012 20:30:01

Poděkování

Vychovatelky všech tří oddělení školní družiny děkují všem rodičům a dětem, kteří se zúčastnili společného víkendového kreslení na téma "Vánoce u nás doma".

Všechny obrázky byly vystaveny ve spojovací chodbě ZŠ.

Těšíme se na další spolupráci s Vámi.

03.01.2012 13:16:33

Vánoce ve školní družině

Vánoce ve školní družině prožily všechny děti v duchu českých tradic - zdobili jsme stromečky, vyráběli jsme vánoční ozdoby a řetězy, poslouchali jsme a zpívali koledy. Nejstarší děti pekly cukroví, střední oddělení se zúčastnilo vánoční vycházky a nejmladší třída se vzájemně obdarovala vánočním polštářkem ve tvaru ryby. Fotografie zde.

Všechny tyto zážitky umocnil vánoční koncert v podání dětí ZUŠ, které nám předvedly vánoční pásmo písní a koled. Na závěr jsme si všichni zazpívali a s přáním radostně prožitých Vánoc jsme se začali těšit na prázdniny. Fototografie zde.

Vánočním dárkem pro všechny pak byla pohádka O Popelce, kterou si připravila nejstarší třída ŠD pod vedením paní učitelky Marty Antošové. Fotografie zde.

09.12.2011 22:43:29

Přišel k nám anděl, čert i Mikuláš

V pondělí 5. prosince zavítal Mikuláš, čerti i andělé do školní družiny. Ve všech třech odděleních si děti připravily krátký program, který zahrnoval písně, básně, hudebně pohybové hry a starší děti si navíc připravily i "barevné punčochy", do kterých jim Mikuláš nadělil sladkosti.

Odměněni ale byli všichni a takto radostně prožité odpoledne jsme pak na základě svých citových prožitků výtvarně zpracovali v tématické kresbě.

Foto zde.