16.02.2014 10:08:47

Netradiční zimní olympiáda 2014

Dne 30. ledna 2014 se uskutečnila již tradiční Netradiční zimní olympiáda. Žáci nižšího stupně ZŠ byli rozděleni do dvou kategorií - 1. kategorii tvořili žáci prvních a druhých tříd a 2. kategorii tvořili žáci třetích a čtvrtých tříd.

Děti soutěžily v různých disciplínách - puzzle, lyžování, koulování atd.

A jak to dopadlo?

1. Kategorie:

1. místo: 2.A

2. místo: 2.B

3. místo: 1.A

2. Kategorie:

1. místo: 4.A

2. místo: 4.B

3. místo: 3.A

Fotografie z her najdete zde

09.02.2014 21:27:26

Malý školáček

Rodiče, 13. února 2014 zahájíme pro předškolní děti 4 týdenní kurz přípravy na školu: MALÝ ŠKOLÁČEK.

Příprava bude probíhat vždy ve čtvrtek od 15.00 - 15.45 hodin. Pod vedením p. učitelek můžete pomoci svým dětem zdokonalovat se v různých oblastech, důležitých pro vstup do 1. třídy.

Je to vhodné pro rodiče, kteří váhají s nástupem svého dítěte do školy a pro děti, které ještě potřebují některou z daných oblastí posílit.

Cíle pro malé předškoláky:

-      zkvalitnění koncentrace a pozornosti

-      posílení zrakového a sluchového vnímaní

-      zdokonalení grafomotoriky - příprava na psaní

-      nácvik správného držení tužky a nůžek

-      podpora jemné motoriky ruky - prstová cvičení

-      jazyková a logopedická cvičení, zkvalitnění souvislého vyjadřování

-      podpora zdravého sebevědomí a sebedůvěry v různých psychomotorických hrách

Zájemci nahlaste se na žabičkové a beruškové třídě.

Těší se na Vás paní učitelky.

31.01.2014 11:42:33

(po)Vánoční turnaj ve vybíjené

Ve středu 29. 1. se odehrál v rámci naší školy již tradiční turnaj ve vybíjené určený pro žáky 1. stupně. Do samotného sportovního klání bylo zapojeno na šedesát žáků. Ostatní mohutně povzbuzovali své favority. Turnaj rovněž sloužil jako kvalifikace na okrskové kolo vybíjené, které se uskuteční v týdnu po jarních prázdninách v Dolním Benešově.

Jak vše probíhalo si můžete prohlédnout zde.

30.01.2014 18:45:21

Školský pohár 2014

Našim mladým florbalistům ze 4. a 5. tříd se před vánoci podařil velký úspěch, když dokázali vyhrát okresní kolo turnaje s názvem "ŠKOLSKÝ POHÁR ČP". Zajistit si tak účast v krajském finále. Toto finále se odehrálo v úterý 28. 1. ve sportovní hale v Ostravě Dubině, v turnaji se utkalo 10. nejlepších mužstev z Moravskoslezského kraje. Našim klukům se po tuhém boji nepodařilo postoupit ze skupiny a obsadili tak 9. až 10. místo v Moravskoslezském kraji. Všem klukům k tomuto úspěchu gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a přejeme další sportovní úspěchy. Rovněž děkujeme panu Kristiánu Uvarovi za zajištění dopravy pro naše žáky.

ŠKOLU NA TURNAJI REPREZENTOVALI:

Vít Baránek, Rostislav Uvara, Filip Hluchník, David Mazal, Tadeáš Uvara, Tomáš Kučera, Vojtěch Dostál a Martin Blahetka (v okresním kole Denis Kramář).

Fotky z turnaje můžete prohlížet zde.

28.01.2014 14:25:08

Zápis do 1. tříd 2014

V úterý 21. ledna proběhl na škole zápis dětí do prvního ročníku pro školní rok 2014/2015. Děti i jejich rodiče měli při této příležitosti možnost prohlédnout si školu a jednotlivé třídy, navíc si pro ně žáci devátých tříd připravili pěkné přivítání. Na několika stanovištích si děti mohly vyzkoušet své dovednosti a přitom se i pobavit. Tématem letošního zápisu byla „Škola plná princezen". Jak to ve skutečnosti dopadlo, se můžete podívat na fotografiích ZDE.
K zápisu se dostavilo 50 nových žáků, 16 žáků bylo přijato již v loňském roce a měli jednoroční odklad. V září by tedy mohlo nastoupit
do prvních tříd až 66 žáků.