15.12.2013 19:00:30

Co se děje v 5.B?

V letošním školním roce proběhly v 5.B různé projektové dny.

31. října jsme si s dětmi povídali o Halloweenu. Děti se dozvěděly něco nového o jeho historii, co se během tohoto svátku děje, zahrály si různé hry, naučily se básničky i písničky a nakonec vyrobily plakáty na toto téma.

Fotografie z tohoto dne naleznete zde

Ve čtvrtek 5. prosince se ve třídě objevilo spoustu čertů a andělů. Děti si připomínaly svátek svatého Mikuláše.

Fotografie z tohoto projektu uvidíte zde

15.12.2013 18:44:21

Švihadlový král 2013

I v letošním školním roce proběhla velmi oblíbená soutěž Švihadlový král.

A jak to dopadlo?

V ročnících zvítězily tyto děti:

1. ročník - Regina Řehánková, 1.A

2. ročník - Filip Kremser, 2.B

3. ročník - Barbora Straková, 3.A

4. ročník - Hana Herudková, 4.B

5. ročník - Vít Baránek, 5.A

Vátězům ještě jednou gratulujeme.

Fotrografie ze soutěže jsou zde.

15.12.2013 18:34:45

Sněhulka a Bambulín

3. prosince jsme byli na předvánočním představení, které předvedlo divadlo Slunečnice.

Příběh se tentokrát jmenoval Sněhulka a Bambulín. Děj se odehrával v malé vesničce. Sněhulka a Bambulín jsou sourozenci. Sněhulka je sice popleta, ale miluje Vánoce. Bambulín o Vánocích ví všechno, tak nás poučil o zvycích.

Zpívali jsme s Bambulínem a Sněhulkou různé koledy, bavili jsme se o vánočních zvycích a o pohádkách.

Sára Kretková, 5.B

Fotky z představení naleznete zde.

06.12.2013 20:35:28

Mikuláš 2013

I v letošním roce naší školu nezapoměl navštívit Mikuláš se svými pomocníky...

Na fotky se můžete podívat zde.

05.12.2013 09:11:41

Adopce na dálku 2013

Dne 1. prosince se konala v rámci Vánočních trhů v kulturním domě prodejní výstavka výtvarných prací žáků. Výtěžek z prodeje, 5598 korun, použijeme na nákup výtvarných potřeb pro žáky a na úhradu školného námi „adoptovaného" indického chlapce Robina. „Adopce na dálku" je forma dobročinnosti, jejíž podstatou je pravidelná finanční podpora chudých dětí za účelem jejich vzdělávání. Podle zprávy, kterou jsme obdrželi, Robin úspěšně ukončil základní vzdělání a pokračuje v dalším studiu na vyšším stupni. To se podaří jen menší části dětí. Přijali jsme proto nabídku Arcidiecézní charity a budeme chlapce ve studiu i nadále podporovat.

Velmi srdečně děkujeme všem, kteří se na akci podíleli!

Další podrobnosti si můžete přečíst zde.