02.06.2013 19:56:54

Návštěva IQ parku - 2.A

V úterý 28. května navštívili žáci 2.A zábavnou a vzdělávací výstavu IQ parku v Hlučíně. Během jedné hodiny, kterou jsme zde strávili, si mohli žáci vyzkoušet různé druhy hlavolamů, hru s perspektivou, procvičit si jazýček na různých jazykolamech, hádat hádanky atd. Nejvíce se žákům líbil exponát pod názvem "Obtiskni své tělo" nebo "Frekvence stisku".

Fotografie z výstavy jsou k nahlídnutí zde

28.05.2013 12:12:20

Exkurze v Zoo Ostrava

Každým rokem žáci vyššího stupně v rámci výuky přírodopisu navštíví ZOO Ostrava. Tento rok se jednalo o žáky 8. A a 7. A třídy. Pro děti byly připraveny výukové programy, které jsou velice oblíbené a žádané. První část výukového programu je teoretická a probíhá v prostorách výukového centra, kde si děti mohou "osahat" a prohlédnout vystavené exponáty, druhá část programu je u zvířat v prostorách ZOO.

Žáci osmého ročníku si zvolili program ŠELMY. Po teoretické části se přednášející s dětmi odebral k výběhům kočkovitých šelem jako jsou lvi a tygři, což byl pro děti velký zážitek. Žáci sedmého ročníku si zvolili program PLAZI. Možná, že ve skrytu duše, se chtěli někteří pomazlit s hadem nebo alespoň si zna hada sáhnout a vyvrátit mýtus, že had je slizký. Přednášky byly velmi zajímavé, humorné a nejen pro děti hodně poučné.

Děti měly také možnost si prohlédnout prostory ZOO a jednotlivé pavilony. Nemohou porovnat, jak ZOO vypadala před 20 lety, a jak vypadá dnes. Tento rozdíl je ale OBROVSKÝ. Přijďte se přesvědčit i Vy, opravdu to stojí zato!                                                                                                                      Mgr. Kamila Dominiková

Fotografie z exkurze ke zhlédnutí zde.

24.05.2013 11:26:47

Úspěch v Biologické olympiádě

Velký úspěch zaznamenal žák třídy 6.B Marek Zajíček v Biologické olympiádě. Po postupu z okresního kola se v konkurenci nejlepších 23. žáků z Moravskoslezského kraje umístil na konečném 6. místě. K tomuto úspěchu Markovi moc gratulujeme.

Dne 16. 5. 2013 jsem se zúčastnil krajského kola Biologické olympiády v Ostravě. Soutěž začala v 9.00. Byli jsme rozděleni do tří skupin. Postupně jsme se prostřídali u testu, laboratorního úkolu a poznávačky živočichů a rostlin. V laboratorním úkolu jsme pozorovali perloočku. Ve volném času jsme si mohli prohlédnout akvária. Soutěž byla časově dobře rozvržena.                                                                                                                                                                                 Marek Zajíček 6.B

22.05.2013 10:23:02

Výtvarná soutěž

V minulých dnech se děti z nejstarší školní družiny zúčastnily výtvarné soutěže, kterou vyhlásila Střední zemědělská škola v Opavě.Tuto soutěž, s názvem "Mé nejmilejší zvířátko", jsme absolvovali již podruhé, ale letos nám bylo odměnou 1. místo, na kterém se umístila Janette Řeháčková.

Toto vítězství bylo oceněno sladkým marcipánovým dortem. Srdečně blahopřejeme!

21.05.2013 10:42:23

Sport ve škole

Žáci 4. a 5. tříd se v týdnu účastnili fotbalového turnaje Mc Donald´s cup. Ze skupiny hrané v Dolním Benešově si kluci odvezli 1. místo, když postupně porazili všechny účastníky, a zajistili si tak postup do okresního finále. Okresní finále se konalo na umělé trávě v Opavě Kylešovicích ve čtvrtek 16. 5. I přes dvě výhry naši kluci obsadili konečné sedmé místo v okrese.

Tým ve složení Lucie Valentová, Sabina Gargošová, Radek Nový a Jonáš Michalík dokázal v úterý zvítězit v okresním kole Dopravní soutěže, tímto si zajistili účast v krajském kole, které se uskuteční ve dnech 23. a 24. května.