12.02.2013 12:36:47

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

12.02.2013 12:36:34

Družina má talent

"Družina má talent"! Tak se jmenovala soutěž, která se uskutečnila jednoho lednového odpoledne ve školní družině 2. a 4. oddělení. Mohl se přihlásit každý, kdo měl odvahu ukázat nám všem nějaké umění nebo zajímavou disciplínu. Ukázalo se, že máme mezi sebou vynikající tanečnice, zpěváky, hudebníky, gymnastky, ale i kouzelníky.

Všichni soutěžící byli odměněni diplomem, a tak školní družina v Bolaticích našla své nejlepší talenty Smile .  Odměnou pro všechny pak bylo bobování na "Fusáku".

Fotografie zde.

12.02.2013 12:27:32

Zápis dětí do 1. tříd 2013

Úterý 5. února 2013 bylo pro některé předškolní děti a jejich rodiče opravdu významným dnem. Na základní škole totiž probíhal zápis do 1. třídy. Také letos přivítali své nástupce žáci 9. ročníku a připravili si několik stanovišť, na kterých děti plnily jednoduché úkoly. Tentokrát si deváťáci zvolili téma: „... ten dělá to a ten zas tohle ...". U zedníků děti převážely cihly na stavbu, v dílně se stolaři zabíjely hřebíky, u prodavačů musely nakoupit za určitý počet mincí pomůcky do školy, pak uzdravovaly u lékařů zraněného plyšáčka a nejvíce se jim asi líbilo u malířů, kde vybarvovaly obrázek na počítači. Děti se tak trochu osmělily a prohlédly si společně s rodiči školu. Pak již prověřovaly jejich připravenost na školní docházku paní učitelky. K zápisu se dostavilo celkem 67 dětí. Na všechny budoucí prvňáčky se moc těšíme a přejeme jim, aby se jim ve škole líbilo a chodili do ní rádi.

Fotografie zde.                                               Mgr. Lenka Jordánová

Žáci vyššího stupně na divadelním představení zde.

12.02.2013 12:27:13

Netradiční zimní olympiáda

Ve čtvrtek 31. ledna si děti zpříjemnily čekání na vysvědčení Netradiční zimní olympiádou. Z každé třídy soutěžilo družstvo šesti žáků a čekalo je mnoho disciplín, např. lyžování, bobování, sjezd lavičky, koulování nebo rychlost v oblékání zimního oblečení.

Fotografie z olympiády jsou k nahlédnutí zde.

04.02.2013 18:28:56

Zimní olympiáda

Začátkem ledna se v malé tělocvičně ZŠ uskutečnil již 2. ročník zimní olympiády v netradičních sportovních disciplínách.

Této akce se zúčastnily děti 1. a 2. oddělení školní družiny.Cílem této akce bylo předvést dětem zimní sporty zábavnou formou.

Nejdřív "vzplál" olympijský oheň a pak už se mohlo závodit, soutěžit nebo si hrát jen tak pro radost a potěšení.

Zvláštností těchto her byl i olympijský slib: "My čeští - bolatičtí reprezentanti v dětské kategorii slibujeme, že budeme plnit úkoly na zimních olympijských hrách svědomitě a poctivě, nebudeme plakat, ale bojovat do posledních sil. Tak přísaháme!"

A příští rok zase na shledanou.

Na momentky z letošního klání se podívejte zde.