31.10.2012 18:00:14

Návštěva pátých tříd v Hornickém muzeu

Dne 18. října jsme jeli do Hornického muzea v Petřkovicích. Cestou jsme viděli obří vrtací techniku, která se kdysi používala. Mohli jsme si prohlédnout řetízkovou šatnu a svézt se v hornickém vláčku. Poté jsme se šli podívat na vybavení Báňské záchranné služby a viděli jsme i nafilmovaný výjezd. Pak jsme sjeli výtahem do hloubky 622 cm a pan průvodce nám ukázal vrtací a hornickou techniku. Každý si mohl vzít kousek uhlí. Prohlédli jsme si šachty František a Albert a vyfárali jsme na povrch.

Fotografie zde.

Š. Plaskura, 5.A

30.10.2012 13:19:16

Den strašidel

29.10.2012 13:22:36

Učíme se pomáhat III.

Už třetím rokem se děti připravovaly na misijní neděli, která letos připadla na 21. 10. 2012. Jak? Učily se pomáhat svou prací, tím co umí a dokážou. V náboženství jsme zdobily svíce voskem, v pracovních činnostech pekly cukroví, v družinách vyráběly přáníčka, svícínky a ozdoby, čtvrťáci v náboženství vyrobili plakát, který nás informoval o misiích obecně. Vyráběly to pro ty, kteří se rozhodli přispět na misie pro naši rodačku sestru Barboru (Míšu Juráškovou), která je v Paraguayi. Ti, kteří přispěli, si za to mohli odnést také něco na památku nebo na zub. Děti pomáhaly své výrobky prodat po všech nedělních mších svatých v našem kostele.

Podařilo se nám vybrat 21 530,- Kč.

Všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomohli, patří velký dík.

Fotografie zde.

24.10.2012 08:32:57

Charitativní pomoc

V minulých říjnových dnech se všechny děti školní družiny zapojily do charitativní akce na pomoc chudým dětem v Paraguayi.

Mladší děti vyráběly papírové dárky - sovičky a podzimní svícny. Starší děti zhotovily dekorace z podzimních přírodnin a barevná přáníčka s různými motivy.

Výtěžek z této akce bude odeslán do jihoamerického města Aregua a podpoří život dětí na misiích, nacházejících se v největší nouzi.

Jak jsme pracovali - fotky zde.

17.10.2012 15:10:31

Pouštění draků - 2.B

Žáci 2.B společně pouštěli draky. Fotografie k nahlédnutí zde.