01.09.2022 14:57:37

Den otevřených dveří - Za každého počasí!

09.09.2022 13:19:52

Cesta plná pohádek

V neděli 4. září uspořádala naše mateřská škola ve spolupráci s místními nadšenci tradiční akci Cestu do pohádky, na které na děti čekalo mnoho úkolů, her, soutěží i zajímavé odměny. Krásná trasa začíná v pohádkovém království na Fulvarku. První úkoly děti plnily u Šmoulů, poté pokračovaly ke koblížkovi a mlsné lišce, následovali piráti a jejich drahocenný poklad. Nechyběla malá mořská víla Ariel se svými kamarády, včelka Mája s Vilíkem a také postavičky z Příběhu hraček. U dvanácti měsíčků bylo veselo a v ledovém království zase trošku mrazivo. Posledním stanovištěm byla tři prasátka a vlk. V cíli, který byl jako loni na koupališti, dostaly děti balíček s dobrotami, malou hračkou a poukázkou na skákací hrad. Doufáme, že se dětem i rodičům letošní pohádková cesta líbila. Vždyť přišlo rekordních 307 dětí! Velká účast svědčí o oblíbenosti této akce nejen u místních, ale také u rodin z vedlejších obcí. Tuto nádhernou akci připravuje každoročně kolem 70 organizátorů. Dobrovolně a nezištně. Této vzájemné spolupráce si velmi vážíme a všem organizátorům ještě jednou moc děkujeme!

A pokud jste na pohádkové cestě nebyli nebo si ji chcete připomenout, máme pro Vás letos novinku, za kterou vděčíme p. Romanovi Vehovskému. Na krásné video z této akce se můžete podívat ZDE.

09.09.2022 12:51:46

Malování na asfalt

Zveme všechny malé děti ve čtvrtek 15. září od 15.30 hod. do areálu ZŠ a MŠ na

VESELÉ MALOVÁNÍ NA ASFALT.

Na všechny kresby čeká malá odměna, na rodiče posezení u dobré kávy.

Kreslící materiál je zajištěn, zápisné je 20,- Kč.

Od 15.30 hod. budou na ulici Školní probíhat

KOLOBĚŽKOVÉ ZÁVODY.

Na všechny se moc těšíme!

02.09.2022 08:06:49

PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN 2022

Tak už je to opět tady. Začal nám nový školní rok. Slavnostní zahájení školního roku na naší škole proběhlo na SPORTOVNÍM HŘIŠTI v areálu školy, kde nás svými povzbudivými slovy přivítal pan ředitel D. Neuvald, pan starosta Herbert Pavera a pan farář  Leslav Roman Mazurowski.

Někteří starší školáci se na svůj první školní den těšili, jiní možná pociťovali jisté obavy, některým se možná nechtělo vůbec.

Čerství prvňáčci však prožívali své slavnostní chvíle plni očekávání, co si pro ně jejich usměvavé paní učitelky připravily, jak bude vypadat jejich třída, že se konečně naučí číst, psát a počítat.

Všem školákům přejeme, aby jejich školní rok byl plný úspěchů, radostných prožitků a objevů, nových přátelství.

Rodičům přejeme nezdolné nervy, trpělivost, toleranci, radost z dětí a nám učitelům přeji dvojnásob pevné nervy, školáky toužící po objevování nového.

Fotogalerie zde.

Pěkný školní rok :)

29.08.2019 12:17:48

Odhlašování stravy v době nemoci

Připomínáme všem rodičům, zákonným zástupcům žáka, že mají povinnost, pokud jejich dítě onemocní nebo má z jiného důvodu vícedenní absenci ve škole, odhlásit jim objednané obědy, a to na celou dobu trvání nepřítomnosti. Pouze první den nepřítomnosti žáka je možné oběd odebrat za dotovanou cenu.

Školní obědy jsou dotované státem (režijní výdaje, mzdové náklady…), a proto žák, které je nepřítomen ve škole, má nárok na zvýhodněnou cenu stravování pouze první den neplánované nemoci (lze si jej v jídelně vyzvednout a odnést v jídlonosiči).

Na dny následující , tj. od druhého dne nemoci, se dle platných předpisů (Vyhláška MŠMT č. 107/2005 o školním stravování, §4 odst.9 a §2 odst.7) již zvýhodnění nevztahuje. Tato informace, zákonná podmínka, je uvedena na přihlášce ke stravování, kterou každý zákonný zástupce žáka na začátku šk. roku podepsal.

Pokud Vaše dítě onemocní a Vy objednané obědy nezrušíte, jsme Vám, rodičům, nuceni objednané a neodhlášené obědy od druhého dne nemoci žáka i když fakticky nebyly odebrány, ale byly uvařeny, fakturovat plnou cenu oběda, tj.+41-Kč k ceně stravného.

Při kontrole školy ze strany stát. orgánů  by v opačném případě bylo konstatováno porušování legislativy školou včetně sankcí, pokut apod. Při kontrolách prováděných školou jsme v tomto smyslu zjistili pochybení, byly zaslány dopisy a vyžadovány příslušné částky. Abychom tomuto předešli, opět připomínáme rodičům povinnost odhlásit obědy při nemoci či jiné nepřítomnosti žáka ve škole.

Ballarinová Zdenka, vedoucí školní jídelny