10.04.2024 13:49:27

Matematický klokan 2024

Mezinárodní soutěž Matematický klokan má svůj původ v Austrálii. V současnosti se organizuje v mnoha zemích světa včetně České republiky. Soutěž, která se nedělí na kola, absolvují žáci základních a středních škol vždy v jeden den. Letos tento den připadl na pátek 22. března.

Na základních školách se soutěží ve 4 kategoriích podle ročníků. Žáci řeší úkoly se stupňující se obtížností. Řešení těchto úloh vyžaduje logické uvažování, kombinační myšlení a důležitou roli hraje také prostorová představivost.

A komu se letos dařilo nejvíce? Zde je pořadí na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích:

CVRČEK (2. – 3. ročník)              KLOKÁNEK (4. – 5. ročník)
1. Jonáš Slivka 2. B                      1. Matěj Kunc 4. A
2. Nina Stoyková 2. B                   2. David Jařab 5. B
3. Václav Kosak 3. C                    3. Ema Stoyková 5. A

BENJAMÍN (6. – 7. ročník)           KADET (8. – 9. ročník)
1. Simona Jarošová 7. A              1. Šimon Kozel 9. C
2. Oliver Stříbný 6. B                    2. Lucie Večerková 9. B
3. Natálie Krömerová 7. A            3. Vojtěch Wawrzinek 9. B

Všem soutěžícím patří pochvala za snahu a vítězům velká gratulace!

10.04.2024 13:27:23

Knihovnická lekce 6AB

Ve čtvrtek 4. 4. 2024 se 6. ročníky vypravily do knihovny na lekci se zaměřením na regionální literaturu. Pracovali jsme s pověstí Juliánka od Anny Malchárkové, kterou najdete v knize Chudobky: pověsti a báchorky z Hlučínska. Paní knihovnice nám blíže představila autorku a její dílo, rozdělili jsme se do skupin a pak už to bylo na nás. Pátrali jsme v knihovně, vymýšleli název, řadili jsme text, někteří kreslili komiks, jiní vymýšleli krátkou scénku k tématu, reportáž, sms komunikaci či báseň. Na závěr jsme své výtvory prezentovali a poté se vrátili zpět do školy. (viz. fotogalerie)

Děkujeme za poskytnutí inspirativního prostředí a těšíme se na další lekci.

08.04.2024 19:20:58

Zápis do MŠ pro školní rok 2024/2025

Zápis nových dětí do Mateřské školy Bolatice i Borová pro nový školní rok 2024/2025 se uskuteční

ve čtvrtek 9. května 2024 v době od 12.15 - 16.00 hodin

v MŠ Bolatice v žabičkové třídě (žlutá budova, 1. patro).

K zápisu můžete přijít s dětmi. Více informací i potřebné formuláře najdete ZDE.

04.04.2024 15:33:51

Mistři Hlučínska ve stolním tenisu družstev

Další zastávkou Ligy sportu na Hlučínsku byl tentokráte turnaj ve stolním tenisu. Organizace se ujala naše škola a výrazně nám pomohli hráči našeho TTC Bolatice, za což jim moc děkujeme.

Turnaj byl určen pro žáky základních škol bez rozdílů věku, tudíž každá škola mohla postavit nejlepší hráčky a hráče školy. Družstvo tvořili vždy dvě dívky a dva chlapci. Celkem 10 účastníků jsme rozdělili do dvou skupin, ze kterých postoupilo do čtvrtfinále nejlepší 4 týmy.

Pak už se hrálo vyřazovacím způsobem až do finále o velký putovní pohár pro mistra Hlučínska. Ve vyřazovací fázi se hrálo 9 utkání (8 dvouher a 1 čtyřhra, případně do rozhodnutého stavu). Viděli jsme několik napínavých soubojů, kdy hráči bojovali o každý bod. Někteří hráči předvedli úžasné dovednosti a techniku a snad se prosadí i v pozdějším věku.

Náš tým ve složení Anna Sněhotová, Isabella Patarlageanu, Teodor Strak a Daniel Švan neprohráli ani jeden zápas, proto zaslouženě vybojovali 1. místo! GRATULUJEME.

03.04.2024 13:21:57

Jarní tvoření v Domově svaté Kateřiny

Před Velikonocemi navštívily děti ze školní družiny Domov svaté Kateřiny, kde si pro nás připravili velikonoční tvoření. Děti s pomocí babiček zdobily skleněné nádoby ubrouskovou technikou. Výtvory, které se jim moc povedly, si děti mohly odnést domů a udělat radost někomu jinému. Všichni jsme si u práce popovídali, zasmáli a někteří dokonce i zazpívali. Prožili jsme krásné odpoledne a s dobrou náladou se rozloučili. Těšíme se na příští shledání :-)

Foto zde.