Aktuálně

24.05.2023 14:10:08

Liga proti rakovině 2023

Dne 10. května proběhla celonárodní sbírka Český den proti rakovině. Naše škola se do této akce zapojuje každý rok, a za to patří vám všem velké poděkování. 

Děkuji všem žákům, jejich rodičům a zaměstnancům školy, kteří se zasloužili o získání příspěvku a přispěli tak na boj s touto zákeřnou nemocí.

                                                                                                                 Helena Drozdová, koordinátorka akce

23.05.2023 22:00:07

VÝLET DO PŘÍRODNÍ REZERVACE HVOZDNICE

Dne 13. 5. 2023 jsme se vydali s žáky 6. ročníku (viz. fotogalerie) na poznávací exkurzi do povodí řeky Hvozdnice. Naše cesta začala na vlakovém nádraží v Bolaticích, kde jsme se rozdělili do skupin a dostali jsme od paní učitelky šátky a jeden zajímavý úkol. Do každé skupiny byl přidělen jeden bonbon, který jsme cestou měli vyměnit za něco cennějšího. Cílem hry bylo naučit se komunikaci s cizími lidmi a „vyhandlovat“ za bonbon to nejcennější, co jsme dokázali. Byli jsme překvapeni, co všechno se dá za bonbonek vyměnit a kolik toho kolemjdoucí mají po kapsách. Mezi nejcennější úlovky se řadí mini model auta, keramická soška, šroubovák a různé pochutiny.
Během této první hry jsme neustále pokračovali hromadnou dopravou na místo určení, a tok první tabuli naučné stezky Hvozdnice u Slavkova. Tady začal náš poznávací program. Pomocí aplikace Actionbound jsme na mobilních telefonech plnili různá zadání a úkoly, během kterých jsme se seznámili s místní faunou a florou. Naším úkolem bylo rovněž zorientovat se samostatně v novém prostředí a nezabloudit, což se mnohým z nás stalo. Naštěstí jsme měli „přátele na telefonu“, a to naše paní učitelky, které nás navedly na správnou cestu. Všichni jsme nakonec zdárně dorazili do cíle a splnili všechny zadané úkoly. Výlet do přírodní rezervace pro nás byl opravdu zajímavý a přínosný, protože nás obohatil o nové znalosti a hezké zážitky se spolužáky. Na výletě nechyběla ani návštěva
obchodního centra Breda, kde jsme výlet ukončili a koupili si něco dobrého na zub.

Účastníci výletu z 6.A + 6.B

21.05.2023 21:38:16

Prajzské slovíčkohraní

Ve středu 17. května proběhl na ZŠ Sudice 1. ročník soutěže na podporu regionální identity. Tématem celé akce byla oslava. Žáci si měli připravit a nacvičit scénku o jakékoliv oslavě „po našemu“, tedy v hlučínském dialektu. Naše bolatická skupinka (viz. foto) si připravila vystoupení s názvem: „Jak Trudka s Linkum šly na vesele“. Všechny scénáře byly povedené a nacvičená představení se vystupujícím moc povedla. Do akce se zapojila skupina žáků ze Štěpánkovic, Hati, Sudic, Kravař a z Bolatic. Všichni účinkující měli nachystány kostýmy, rekvizity a výborně znali text. Celou soutěž hodnotila tříčlenná komise ve složení (historik PhDr. Jiří Neminář, Petra Hamelová z MAS Hlučínsko a spisovatelka z Hlučínska Mgr. Eva Tvrdá). Porota se zaměřila především na jazykovou vybavenost týmů, znalost a správné používání prajzského nářečí.

Za všechny účastníky z Bolatic Andrea Pavlíková

18.05.2023 13:45:24

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ STARŠÍCH CHLAPCŮ A DÍVEK

Nejlepších 12 škol okresu Opava bylo pozváno rovnou do finále, které proběhlo na Tyršově stadiónu v Opavě. Toto tréninkové i závodní zázemí opavských atletů nabízí opravdu kvalitní podmínky jak pro pořádání atletických soutěží, tak pro překonávání osobních rekordů v jednotlivých disciplínách. Všichni žáci soutěží ve sprintu na 60 m a vytrvalostním běhu (holky 800 m, kluci 1 000 m). Dělenými disciplínami jsou skok do výšky nebo skok do dálky a hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí.

Do Opavy jela družstva starších chlapců i dívek. Jak holky, tak kluci jeli sbírat zkušenosti a útočit na umístění do 6. místa. V průběhu celé soutěže si všichni zúčastnění připsali celou řadu osobních rekordů a atakovali čelní umístění v jednotlivých disciplínách. Jmenovitě Matyáš Blažek skončil celkově druhý v hodu kriketovým míčkem (63,27 m), Tadeáš Češka obsadil 2. místo ve skoku dalekém (551 cm) a 4. místo ve sprintu na 60 m (7,89 s), Adéla Radošovská si odnesla 4. místo ve vrhu koulí za výkon 7, 87 m a osmá skončila Tereza Pytlíková v hodu kriketovým míčkem (38,25 m). Zmíněné skvělé výkony podpořené bojovností ostatních členů týmů stačilo v konečném součtu bodů na 5. místo chlapců ze 17 přihlášených a 6. místo mezi dívkami z 15ti. Tyto výsledky považuji za velký úspěch.

Věřím tomu, že si holky i kluci své tréninkové nadšení přenesou i do dalšího školního roku a budou se snažit vylepšit zmíněné umístění. Dispozice, tréninkovou morálku, nasazení a hlavu nastavenou na výkon a pokoru mají tito kluci i holky v sobě. Děkuji za ukázkovou sportovní i mimosportovní (chování a vystupování na veřejnosti) reprezentaci školy i obce.

Sestava dívek: Emma Fusová, Adéla Radošovská, Tereza Pytlíková, Viktorie Pašková, Fabiána Peterková

Sestava chlapců: Tadeáš Češka, Matyáš Blažek, Šimon Kozel, Daniel Švan, Petr Kramář

16.05.2023 15:55:06

Čtvrté místo starších kluků v MSK - fotbal

Turnaje ve fotbale mezi školami jsou skvělou příležitostí pro mladé fotbalové talenty ukázat své dovednosti a soutěžit s vrstevníky. Tyto turnaje slouží jako prostředek pro podporu sportu a týmového ducha mezi studenty.

Letos se naše „reprezentace“ probojovala přes dva turnaje až do krajského finále. Tam nás čekalo 5 soupeřů, kteří byli nejlepší ve svých okresech (Ostrava, Karviná, F-M, Nový Jičín, Bruntál, Opava). Postupně jsme se utkali se všemi soupeři a vítěze určila tabulka vzájemných zápasů.

Na úvod nás čekala Karviná, kluci byli pod tlakem, ale ze dvou brejků dokázali skórovat, přesto se nám nepovedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Pak jsme dokázali zvítězit nad Starou Vsí nad O., remizovat s Bílovcem 2:2, prohráli jsme s Vítkovicemi a nakonec porazili Krnov 7:1.

Získali jsme 7 bodů za dvě vítězství a remízu, dali jsme 14 gólů, což bylo nejvíce ze všech týmů, ale celkově to stačilo na velmi neoblíbenou 4. příčku. Přesto si myslím, že kluci odvedli parádní výkony a byli naprosto vyrovnaným soupeřem škol, které jsou fotbalovými akademiemi ligových týmů. Takže fotbal v Bolaticích je na dobré cestě a za to děkujeme také všem, kteří se věnují práci s dětmi a mládeží v našem FK.

Pár fotek zde.