Aktuálně

20.05.2024 13:40:48

Vlastivědná exkurze do Hlučína 2024

Dne 10.5. jsme se společně páté a sedmé třídy vydali na vlastivědnou exkurzi do Hlučína. Sraz byl brzy ráno na nádraží, ale přesto bylo všude rušno. Po pár desítkách minut a přestupů jsme dorazili do cíle. Přesunuli jsme se do Kulturního domu v Hlučíně. Usadili jsme se a další hodinu a půl jsme sledovali životopisný film Síla lidskosti o Nicholasu Wintonovi. Film byl dojemný a nechyběly i slzy. Poté jsme se přesunuli do Muzea Hlučínska, kde každá třída měla vlastní program. Nakonec jsme se všichni sešli na náměstí. Po chvíli volna jsme odjeli zpět domů. Exkurzi jsme si užili a naučili jsme se něco nového. Uvědomili jsme si, jak je důležitá pomoc lidem v nouzi.
Nela Gorgolová, 5.A

V Hlučíně jsme navštívili kulturní dům, kde jsme zhlédli film Síla lidskosti. Zjistili jsme, že Nicholas Winton zachránil 669 dětí. Poslal je do bezpečí k novým rodinám do Anglie před začátkem 2. světové války. Byl to moc dojemný a smutný film. Moc se nám líbil. Nicholas Winton zemřel roku 2015 ve 106 letech. Pak jsme se šli podívat do Muzea Hlučínska, kde jsme si ve skupinkách zahráli na detektivy. Museli jsme zjistit a napsat o daném člověku informace, které se odehráli během 1. světové války. Poté každá skupina předvedla prezentaci o svém člověku před spolužáky. Výlet jsme si všichni moc užili!
Eliška Hluchníková, 5.A

 

10. května, v pátek, jsme jeli na vlastivědnou akci. Jako první jsme jeli vlakem do Hlučína, v kulturním domě pro nás byl připravený film Síla lidskosti. Příběh vyprávěl o tom, že sir Nicholas Winton zachránil 669 dětských životů. Z filmu jsem se dozvěděla, že 95% dětí, jak skončila 2. světová válka, neměla v Česku svou rodinu, protože je všechny odvezli do koncentračních táborů. Jen si představte, jaké strašné to muselo být. Poté co film skončil,  jsme šli do Muzea Hlučínska, tam následoval program: Středověké město. Jako první pro nás měli připravenou prezentaci středověkých měst, Hlučína a Opavy, poté nám vysvětlili, jak se stavěla středověká města. Také jsme stavěli vlastní středověká města. Pak jsme se šli podívat na bašty, což jsou válcové stavby, odkud se střílelo. Dokonce v baštách někdo i bydlel. Také jsme hledali bašty. Jak jsme vše našli, měli jsme po náměstí 30 minut rozchod. Vlakem jsme dojeli do Bolatic za cca 1 hodinu. Do školy jsme přišli v 13.35 hodin. Výlet se mi moc líbil.
Adéla Homolová, 5.B

 

V pátek 10. 5. 2024 jsme jeli do Hlučína na vlastivědnou akci. Z Bolatic jsme jeli do Hlučína vlakem. Když jsme přijeli, tak jsme šli do kulturního domu, kde nám pustili film Síla lidskosti. Tento příběh vyprávěl o siru Nicholasovi Wintonovi. Příběh byl na základě 2. světové války. Během toho jeho života zachránil 669 dětí, které převezl do Velké Británie. Bylo to moc dojemné. Zkuste se vžít do situace těch rodin, které přišli o své děti. Jak to skončilo, tak jsme šli do Muzea Hlučínska, kde jsme měli téma Středověké město. Bavili jsme se o městě Opavě. Rozdělili jsme se do skupin a plnili jsme úkoly. Jedna skupinka stavěla město podle své fantazie. Pak jsme šli s paní vedoucí hledat bašty. Poté jsme se s ní rozloučili a pomalu jsme šli zpátky na vlak. Po cestě si někteří koupili zmrzlinu. Když jsme přijeli zpátky do Bolatic, tak jsme šli s naší paní učitelkou do školy na oběd a takhle naše vlastivědná akce skončila. Bylo to moc zajímavé, naučné a zábavné. Určitě se to bude hodit ve výuce. Děkujeme za krásně prožitý den.
Sofie Fussová, 5.B

Foto

16.05.2024 06:58:22

NAŠI ATLETI ZAZÁŘILI V OPAVĚ

Ve středu 15. 5. 2024 se na Tyršově stadionu v Opavě konalo finále v atletickém čtyřboji, kde naši žáci předvedli skvělé výkony a vybojovali vynikající umístění. Tým chlapců se umístil na fantastickém 3. místě, zatímco dívky obsadily velmi solidní 6. místo.

Naši sportovci se v jednotlivých disciplínách překonávali a vytvořili si celou řadu osobních rekordů, což jen podtrhuje jejich skvělou výkonnost. Za zmínku určitě stojí umístění Petra Kramáře na celkovém 5. místě z 69 závodníků. Matyáš Blažek zazářil v hodu kriketovým míčkem, kde se stal nejlepším chlapcem celého závodu s výkonem 66,93 m. Fabiana Peterková si vedla skvěle ve vrhu 3 kg koulí a zaslouženě zvítězila vrhem dlouhým 9,33 m. Rozálie Pospíšilová byla pátou nejrychlejší sprinterkou s časem 8,60 s a Tadeáš Češka pak šestým nejrychlejším sprinterem s časem 7,72 s.

Všichni účastníci si zaslouží obrovskou pochvalu za reprezentaci školy a předvedené výkony. Děkujeme našim žákům za skvělou reprezentaci a za to, že opět dokázali, že se můžeme pyšnit talentovanými sportovci. Gratulujeme a těšíme se na další sportovní klání.

Družstvo dívek: Rozálie Pospíšilová, Tereza Hříbková, Zuzana Jochimová, Fabiána Peterková, Ema Jiříková

Družstvo chlapců: Tadeáš Češka, Matyáš Blažek, Šimon Kozel, Petr Kramář, Tobiáš Halfar

09.05.2024 16:19:29

Energy Street Fotbal 2024

Street fotbal, známý také jako pouliční fotbal, je fenomén, který získává stále větší popularitu po celém světě. Jedná se o alternativní formu fotbalu, která se hraje na ulicích, ve dvoře nebo v jiných neformálních prostředích. Proto jsme se po roce vydali opět na tento turnaj konaný v Ostravě. Podmínky byly "asfaltové",  hraje se 3+1 s tím, že musí být na hřišti vždy jedna dívka.

Po třech výhrách ve skupině jsme nastupovali do playoff z 1. místa. V osmifinále i čtvrtfinále jsme si poměrně snadno poradili a jednoznačně zvítězili. Bohužel v semifinále a zápase o třetí místo se nám nepodařilo navázat na skvělé výkony. Samozřejmě jsme zklamáni, ale nevadí, někdo musí odnést bramboru a bez prohry není radost z výhry. Matěj z našeho týmu navíc vyhrál poukaz na sportovní zboží v hodnotě 2.000 Kč, tak se nám odjíždělo alespoň trochu veseleji.   

Mohli jsme vidět a vyzkoušet si zahrát s lidmi se streetfotbalového světa. Myslím, že to byl pro všechny velmi zajímavý den.

07.05.2024 13:05:19

Výtvarná soutěž - "Černý Petr"

Koncem měsíce dubna bylo rušno i v hodinách výtvarné výchovy na vyšším stupni. Židovská obec Brno a centrum židovské kultury ŠTETL ve spolupráci se Základní uměleckou školou Brno vyhlásili výtvarnou soutěž na dotvoření chybějící karty k sérii hry Černý Petr, kterou z koncentračního tábora Terezín přivezl přeživší holocaustu Petr Haimann.

Z mnoha zajímavých výtvarných námětů bylo nakonec vybráno sedm nejvíce originálních návrhů, které budou reprezentovat naši školu v této soutěži.  Výsledky soutěže budou známy koncem měsíce května. Budeme držet palce!!

 

03.05.2024 08:38:58

Křeslo pro vzácného hosta 2024

V měsíci dubnu jsme v družině uspořádali první ročník talkshow „Křeslo pro vzácného hosta“. Prvním hostem byl pan ředitel, který přijal naše pozvání. Nejdříve jsme v jednotlivých odděleních dali hlavy dohromady a sepsali otázky, na které by se děti rády pana ředitele zeptaly. Otázek se nakonec sešlo dost. Děti zajímalo například, jak pan ředitel přišel na to, že chce být ředitelem, co se stane s dětmi, které hodně zlobí, jestli bylo těžké stát se panem ředitelem, o čem se učitelé baví na poradě, zda bude ve školním areálu bazén, nebo i to, jestli pan ředitel posiluje a jestli má rád sladké.

První ročník této talkshow se moc vydařil. Děkujeme panu řediteli, že přijal naše pozvání a také Jolance, která celé povídání skvěle moderovala. :-)

Foto zde.