Aktuálně

15.05.2013 14:56:48

Soutěž

V měsíci dubnu se uskutečnila v Kravařích soutěž "Hry bez hranic", které se zúčastnilo devět družstev okresu Opava.

Soutěžilo se v netradičních sedmi disciplínách jako například hod brčkem do dálky, házení míčkem do plechovek, vyhledávání karet s daným číslem, provázkování apod.

Naše jedenáctičlenné družstvo se umístilo na pěkném třetím místě. Už teď se těšíme na další ročník této zábavné soutěže.

Na fotky se můžete podívat zde.

14.05.2013 08:36:31

Soustředění 3. tříd

Pátek 10. 5. odpoledne a celou sobotu strávilo 33 žáků třetích ročníků, kteří se připravují na přijetí 1. sv. přijímání, na krátkém soustředění ve Frýdlantu nad Ostravicí. Plnili 7 různých disciplín a soutěžili jak v jednotlivcích, tak v družstvech, která byla 3. Z družstev vyhráli Bibliosauři, druzí byli Zelenáči a třetí Červení draci. V jednotlivcích zvítězila Nela Stříbná, která vyhrála také ve finále soutěže Biblionář, na 2. místě skončila Eliška Vitásková a o třetí místo se dělili Matěj Sněhota a Filip Kurka - všichni ze 3.B. Děti soutěžily ve sportovních disciplínách, tvořily své pokřiky, nacvičovaly krátkou scénku, zdobily svíčky, soutěžily v biblických vědomostech, zpívaly a besedovaly s naším knězem, otcem Przemyslavem, zažily také noční mši v kapli.

02.05.2013 10:26:12

Beseda o Keni

Ve čtvrtek 11. 4. 2013 nás navštívila Alžběta Suchánková, která pracovala jako dobrovolnice v Keni. O svých zážitcích povykládala žákům 2.,4.,6. a 9. ročníků, někteří měli možnost si vyzkoušet, jak se v Keni lidé oblékají a jaké nosí ozdoby. Přednáška byla velmi zajímavá, doplněná projekcí na interaktivní tabuli.

02.05.2013 10:24:42

Stavění májky

V úterý 30. 4. se žáci dramatického kroužku zúčastnili stavění májky v místním skanzenu. Připravili si pohádku O lakomé Marichen (podle předlohy J. Wericha Lakomá Barka). Scénka byla velmi zdařilá, lidé se bavili a po zásluze děti odměnili velkým potleskem. Děkujeme zvláště těm, kteří do dramatického kroužku nechodí, ale přesto nám přišli pomoci, zvláště dětem z nižšího stupně a jednomu žáčkovi z mateřské školy.

Na fotografie se můžete podívat zde.

26.04.2013 09:34:26

Sport ve škole

Ve středu se žáci 9. tříd účastnili turnaje v Basketbalu. V zápase o 1. místo jim vítěztví uteklo pouze o jeden koš a obsadili tak v konkurenci čtyř týmů konečné 2. místo.

Ve čtvrtek naši školu na florbalovém turnaji v ostravské ČEZ Aréně reprezentovali žáci 6. a 7. tříd. Bohužel se nám nepodařilo projít přes první kolo, ale i tak to byl úspěch. Naši fanoušci ze 6. tříd si svou originální, hlasitou podporou a nápaditou choreografií vybojovali ceny v soutěži o nejlepší publikum.

Jak to v ČEZ Aréně vypadalo se můžete podívat zde.

Dnes se od 16:00 do 18:00 hodin se v hale bude konat florbalový trénink pod vedením českého reprezentanta Pavla Bruse - tohoto tréninku se mohou zúčastnit všichni zájemci ze 3. až 9. třídy. S sebou bílé triko a florbalovou hokejku, případně věci k podpisu.