03.10.2023 14:17:41

Drakiáda

Zveme všechny malé i větší děti ve středu 11. října 2023 na tradiční podzimní

DRAKIÁDU.

Sejdeme se v 15.30 hod. na kopci Fusáku.

Draka a úsměv na tváři s sebou. :-)

29.09.2023 09:45:26

Malování na chodík a koloběžkové závody

Mateřská škola Bolatice v rámci evropského týdne mobility uspořádala pro děti akci Malování na chodník. Akce se uskutečnila 21. 9. 2023 v areálu základní a mateřské školy. Mile nás překvapilo, že se akce zúčastnily i děti ze Základní školy Bolatice a celkový počet účastníků se nakonec vyšplhal na 98 dětí.

V rámci této akce mohly děti nejen ukázat své malířské umění při kresbě na chodník dle své fantazie, ale také si mohly na koloběžkách či odrážedlech vyzkoušet krátkou překážkovou dráhu. Za kresbu a zvládnutí překážkové dráhy byly děti odměněny nálepkou, gumovým pavoučkem či lízátkem. Pokud děti splnily obě disciplíny, čekal na ně na závěr ještě balíček s pitím a sladkou odměnou, kterou věnovala obec. Za odměny velmi děkujeme.

Děti tak mohly s rodiči strávit na zahradě příjemné odpoledne. Kdo měl chuť, mohl si zakoupit kávu, pití, oplatek či něco slaného. Děti hojně využily i pískoviště a další vybavení školní zahrady. I přesto, že počasí bylo dosti větrné a lehce chladnější, všem zúčastněným velmi děkujeme a budeme se těšit i v dalším školním roce.

Další fotky z této akce najdete ZDE.

24.09.2023 22:12:16

Cesta plná pohádek

Mateřská škola Bolatice ve spolupráci s místními nadšenci uspořádala pro děti již tradiční Cestu plnou pohádek. Akce se konala v neděli 10. 9. odpoledne za krásného počasí. Na cestu se vydalo 300 dětí s rodiči, prarodiči nebo kamarády. Na začátku, v království děti přivítal královský šašek s dvorní dámou. Každý účastník obdržel plánek cesty, bonbónek a pohádkovou tašku, kterou si po cestě plnil originálními odměnami. Děti navštívily devět poutavých stanovišť - Sněhurku se sedmi trpaslíky, Koblížka i mlsnou lišku, nebezpečné piráty, Tři prasátka s vlkem, mořskou vílu Ariel, nezbedné čertice, Příběh hraček, mraveniště s Ferdou a Ledové království. Pohádkové bytosti byly opravdu velmi nápadité. Nádherné kostýmy a zajímavé úkoly vykouzlily dětem úsměv na tváři.

Cesta končila na koupališti. Tam na děti čekaly milé berušky, které je odměnily medailí a malým dárečkem. Na koupališti pak pokračoval další zábavný program - u táboráku si mohly děti opéct špekáček, zaskákat si na skákacím hradě nebo zastřílet na střelnici. Nechybělo bohaté občerstvení a slavností ukončení – společný tanec všech pohádkových bytostí, ke kterému se na konci přidaly i děti s rodiči.

Všem účastníkům děkujeme, že přišli za námi do pohádky a obrovské díky patří také téměř 80 účinkujícím, kteří se na akci podílejí.

Na fotky z Cesty plné pohádek se můžete podívat ZDE.

19.09.2023 13:24:43

Malování na chodník

Dnešní akce Malování na chodník a koloběžkové závody se z důvodu nepříznivého počasí NEKONÁ.

Náhradní termín je ve čtvrtek 21. září 2023.

14.09.2023 20:06:39

Malování na chodník

Zveme všechny malé děti v úterý 19. září v 15.30 hod. do areálu ZŠ a MŠ na akci

VESELÉ MALOVÁNÍ NA CHODNÍK.

Součástí akce budou také závody na koloběžkách a odrážedlech.

Kreslící materiál, koloběžky i odrážedla jsou zajištěny. Na všechy kresbičky čeká malá odměna, rodiče posezení u kávy.

Zápisné je 20,- Kč.

Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility.