12.11.2023 22:35:32

Webinář

Vážení rodiče,

nabízíme Vám možnost přihlásit se na seminář p. Lenky Bínové na téma "Vývoj řeči u dítěte, jak předcházet logopedickým vadám". Seminář proběhne online 23. listopadu 2023 od 17.30 hod. a je zdarma. Více informací i jak se přihlásit najdete ZDE.

29.10.2023 22:41:28

Kuřátka v lese

Společně s dětmi jsme šli navštívit chaloupku lesního skřítka. V lese jsme pozorovali stromy, našli pár hříbků a měli jsme štěstí zahlédnout lovící káně. V dalších dnech si děti vyrobily ve školce náramky, které jsme si šli nazdobit do lesa různými přírodninami, děti měly radost při sbírání lesních pokladů, náramky měly opravdu krásné a nápadité. Nezapomněli jsme ani na Den stromů a při procházce v lese jsme jejich obejmutím čerpali sílu. Další fotky z návštěvy lesa můžete shlédnout ve fotogalerii kuřátkové třídy.

23.10.2023 21:01:19

Uspávání broučků na Borové

MŠ Borová ve spolupráci s Osadním výborem zve děti a rodiče na borovskou stezku s úkoly a uspáváním broučků.

A to: 9. 11. 2023. Začátek v 16.15 hodin u hasičárny na Borové. Ukončení na zahradě MŠ.

Startovné pro děti 50,- Kč. S sebou lampiony, baterky, lucerničky. Děti mohou přijít v kostýmech broučků a berušek.

Na všechny se těší MŠ a Osadní výbor Borová.

23.10.2023 20:45:48

Drakiáda v Borové

Místo nebe, místo mraků, měla být obloha plná draků.
Tradiční drakiáda na Borové byla ale letos netradiční. Natěšené děti, koupení a připravení draci, jen vítr v úterý 17. října scházel. Díky pořádné dávce vytrvalosti a trpělivosti dětí a rodičů nakonec draci přece jen trošku vzlétli. Před rozdáním diplomů a sladké odměny se všichni dráčci se svými majiteli předvedli na "dračí módní přehlídce". A vzhledem k příjemnému podzimnímu počasí jsme drakiádu zakončili netradičně - dračí procházkou po poli a ulicemi Borové. Všechny děti s jejich dráčky jsme tak postupně doprovodili do jejich domovů.

Fotky z Drakiády najdete ZDE.

19.10.2023 08:43:24

Drakiáda v Bolaticích

Ve středu 11. října vzlétlo na kopci ,,Fusáku“  více než 50 draků různých tvarů a velikostí. Již tradiční Drakiády, kterou pořádá MŠ Bolatice se zúčastnilo bezmála 130 dětí. Počasí nám přálo, sluníčko nás krásně zahřívalo a vítr ukázal svou pravou sílu. Letos se podařilo vzlétnout snad všem drakům, byla to opravdu krásná podívaná a nejen děti, ale i dospělí si pouštění náramně užili. Kdo přišel bez draka, mohl si vyzkoušet překážkovou dráhu přes dračí ocas nebo křídami namalovat na cestu svého dráčka. Všechny děti byly odměněny diplomem a malou dobrůtkou. Děkujeme všem účastněným a hlavně rodině Fusových, která nám umožnila pořádat Drakiádu na jejich kopci.

Na fotky z Drakiády se můžete podívat ZDE.