14.12.2023 10:01:47

Mikulášská nadílka

Paní učitelko, bude mít čert s sebou pytel? Paní učitelko, proč Mikuláš nosí berlu? Paní učitelko, dostanu nějaký dáreček, když jsem byla hodná? Paní učitelko… tyhlety a spoustu dalších otázek dostávaly paní učitelky v úterý 5. prosince už od rána. Nastal totiž onen dětmi dlouho očekávaný den – den Mikulášské nadílky. Některé děti se trošičku bály, jiné byly odvážné, mnohé nervózní, ale všechny byly nedočkavé, kdy konečně ta vzácná návštěva dorazí. V oknech každé třídy byly vidět dětské hlavičky a nosíky nalepené na skle – to jak všichni vyhlíželi čertovy růžky, andělíčkova křídla a Mikulášskou čepici.

Cililink… a byli tady! Mikuláš vytáhl svou knihu hříchů, čert si připravoval pytel a andílek čekal, zda-li bude moct rozdat odměny, které si spolu s Mikulášem pro děti připravili. Pár hříšníků se v každé třídě našlo a čert je za jich zlobení odměnil uhlím. Ale jelikož je Mikuláš spravedlivý, dal jim příležitost se do příštího roku nad sebou zamyslet a vše napravit. Děti na závěr zazpívaly písničku a za odměnu jim andílek rozdal dobrůtky, které děti hned po nadílce s chutí zbaštily.

Fotky z návštěvy Mikuláše najdete ve fotogalerii jednotlivých tříd.

06.12.2023 22:09:10

Předvánoční čas ve školce

Dětmi tak dlouho očekávaná vánoční nadílka proběhne v úterý 19. prosince.

Ve čtvrtek 21. prosince přijede do školky divadlo Letadlo s vánoční pohádkou.

29.11.2023 08:57:17

Mikuláš

V úterý 5. prosince 2023 přijde do školky Mikuláš i se svými pomocníky.

23.11.2023 19:33:29

Uspávání broučků na Borové

Malý broučku, zavři očka, z nebe padá první vločka.
Po loňském úspěšném průvodu sv. Martina jsme se s Osadním výborem domluvili na střídaní a obměňování akcí pro děti a veřejnost. Letos přišlo na řadu opět uspávání broučků. Zatímco na drakiádě nebyl vítr, tentokrát fičel pořádně. Některé rekvizity potřebovaly zatížit, aby se dětem dobře soutěžilo. Za splněný úkol sbíraly děti body na papírovou lucerničku, které pak směnily za párek v rohlíku a čaj. Soutěžilo se u pavoučků, včelek, u stonožky, u mravenečků, hovnivála i u motýlků. Trasa vedla podél lesa i setmělými ulicemi Borové. Atmosféru celé akce už několik let umocňují světla svíček, která rozsvěcují lidé bydlící na trase. Moc jim tímto děkujeme za ochotu a spolupráci. Na zahradě MŠ děti uspaly zakuklené motýly a po snězení párku si případně ještě mohly pohrát na zahradě pod hvězdami.

Tato akce by se nikdy nemohla uskutečnit bez pomoci Osadního výboru. Všem jejim členům v čele s p. Zuzanou Juráškovou moc děkujeme za skvělé nápady, kostýmy a chuť udělat ve svém volném čase něco pro druhé. Patří Vám velký dík. Poděkování patří také SDH Borová za zapůjčení stolů a laviček a TS Bolatice za jejich dovezení a následný úklid.

Další fotky z Uspávání najdete ZDE.

12.11.2023 22:35:32

Webinář

Vážení rodiče,

nabízíme Vám možnost přihlásit se na seminář p. Lenky Bínové na téma "Vývoj řeči u dítěte, jak předcházet logopedickým vadám". Seminář proběhne online 23. listopadu 2023 od 17.30 hod. a je zdarma. Více informací i jak se přihlásit najdete ZDE.