Aktuálně

14.05.2013 08:36:31

Soustředění 3. tříd

Pátek 10. 5. odpoledne a celou sobotu strávilo 33 žáků třetích ročníků, kteří se připravují na přijetí 1. sv. přijímání, na krátkém soustředění ve Frýdlantu nad Ostravicí. Plnili 7 různých disciplín a soutěžili jak v jednotlivcích, tak v družstvech, která byla 3. Z družstev vyhráli Bibliosauři, druzí byli Zelenáči a třetí Červení draci. V jednotlivcích zvítězila Nela Stříbná, která vyhrála také ve finále soutěže Biblionář, na 2. místě skončila Eliška Vitásková a o třetí místo se dělili Matěj Sněhota a Filip Kurka - všichni ze 3.B. Děti soutěžily ve sportovních disciplínách, tvořily své pokřiky, nacvičovaly krátkou scénku, zdobily svíčky, soutěžily v biblických vědomostech, zpívaly a besedovaly s naším knězem, otcem Przemyslavem, zažily také noční mši v kapli.

02.05.2013 10:26:12

Beseda o Keni

Ve čtvrtek 11. 4. 2013 nás navštívila Alžběta Suchánková, která pracovala jako dobrovolnice v Keni. O svých zážitcích povykládala žákům 2.,4.,6. a 9. ročníků, někteří měli možnost si vyzkoušet, jak se v Keni lidé oblékají a jaké nosí ozdoby. Přednáška byla velmi zajímavá, doplněná projekcí na interaktivní tabuli.

02.05.2013 10:24:42

Stavění májky

V úterý 30. 4. se žáci dramatického kroužku zúčastnili stavění májky v místním skanzenu. Připravili si pohádku O lakomé Marichen (podle předlohy J. Wericha Lakomá Barka). Scénka byla velmi zdařilá, lidé se bavili a po zásluze děti odměnili velkým potleskem. Děkujeme zvláště těm, kteří do dramatického kroužku nechodí, ale přesto nám přišli pomoci, zvláště dětem z nižšího stupně a jednomu žáčkovi z mateřské školy.

Na fotografie se můžete podívat zde.

26.04.2013 09:34:26

Sport ve škole

Ve středu se žáci 9. tříd účastnili turnaje v Basketbalu. V zápase o 1. místo jim vítěztví uteklo pouze o jeden koš a obsadili tak v konkurenci čtyř týmů konečné 2. místo.

Ve čtvrtek naši školu na florbalovém turnaji v ostravské ČEZ Aréně reprezentovali žáci 6. a 7. tříd. Bohužel se nám nepodařilo projít přes první kolo, ale i tak to byl úspěch. Naši fanoušci ze 6. tříd si svou originální, hlasitou podporou a nápaditou choreografií vybojovali ceny v soutěži o nejlepší publikum.

Jak to v ČEZ Aréně vypadalo se můžete podívat zde.

Dnes se od 16:00 do 18:00 hodin se v hale bude konat florbalový trénink pod vedením českého reprezentanta Pavla Bruse - tohoto tréninku se mohou zúčastnit všichni zájemci ze 3. až 9. třídy. S sebou bílé triko a florbalovou hokejku, případně věci k podpisu.

21.04.2013 14:16:08

Turistický klub

Protože zima ne a ne skončit, vyrazily děti z turistického klubu až 22. 3. do Křemének a okolí, aby nasypaly zvířátkům nasbírané plody. Fotografie jsou ke shlédnutí zde

Dne 14. 4. se uskutečnila akce s názvem Bolatická dvacítka, na kreré jsme nemohli chybět. Tentokrát přišli s dětmi i rodiče, kteří s námi pokořili trasu dlouhou 10 km. Jsme rádi, že nám počasí přálo a sluníčko hřálo. Pochod skončil na koupališti, kde proběhlo losování o ceny. I náš člen, Matěj Křižka, měl to štěstí a vyhrál zájezd do Polska. Gratulujeme. Na průběh akce se můžete podívat zde