02.11.2012 11:37:15

Florbalové mistrovství 2012

Ve čtvrtek 1. 11. se v hale naší školy uskutečnil druhý ročník turnaje o školního mistra Hlučínska. Na turnaj se sjelo osm družstev... Více informací na následujících odkazech.

Kompletní výsledky zde.

Fotografie zde.

02.11.2012 11:37:07

Den zdraví

Ve středu 24. října proběhl na nižším stupni projekt, který se jmenoval Den zdraví. Děti si během tohoto dne povídali nejen o zdraví, lidském těle a jeho smyslech, návykových látkách, ale také o třídění odpadu nebo o dopravě. Na žáky čekaly různé činnosti, během kterých se s těmito tématy blíže seznámili.  Děti z 5. tříd pro své mladší kamarády v kuchyňce připravovaly ovocný salát a jednohubky s mrkvovou pomazánkou.

Obrovský dík patří hlavně firmě AZPEK s. r. o., která sponzorovala tuto akci.

Fotografie z projektového dne naleznete zde.

31.10.2012 18:13:12

Beseda s hasiči

Pro žáky druhých tříd se uskutečnila beseda s profesionálními pracovníky požárního záchranného sboru.
Děti se hravou a zábavnou formou dozvěděly o prevenci předcházení požárů a také jak mají postupovat při nahlášení požáru. Byly poučeny o nebezpečí, které jim hrozí při požárech.

Fotografie jsou zde.

31.10.2012 18:06:00

Páté třídy v Arboretu

V úterý ráno jsme jeli s naší třídou do Arboreta. Když jsme přijeli, tak nás přivítal průvodce a provedl nás celým parkem. Bylo tam spoustu překrásných stromů a keřů. Také tam rostly stromy, kterým na podzim zčervenají listy.  V odlehlé části zahrady se nacházel zoo koutek, kde pobíhaly kozy. Králíci po nás pokukovali z klecí. Na dvorku se procházeli ptáci hrabaví. Poté, co jsme si prohlídli celý park, vydali jsme se do skleníku. Tam nás upoutaly cizokrajné rostliny a kaktusy. Jeden kaktus dosahoval výšky asi tří a půl metru. Výlet byl velmi zajímavý, škoda jen, že nám mrholilo.

Fotografie jsou zde.

I. Hankeová, 5.B

31.10.2012 18:00:14

Návštěva pátých tříd v Hornickém muzeu

Dne 18. října jsme jeli do Hornického muzea v Petřkovicích. Cestou jsme viděli obří vrtací techniku, která se kdysi používala. Mohli jsme si prohlédnout řetízkovou šatnu a svézt se v hornickém vláčku. Poté jsme se šli podívat na vybavení Báňské záchranné služby a viděli jsme i nafilmovaný výjezd. Pak jsme sjeli výtahem do hloubky 622 cm a pan průvodce nám ukázal vrtací a hornickou techniku. Každý si mohl vzít kousek uhlí. Prohlédli jsme si šachty František a Albert a vyfárali jsme na povrch.

Fotografie zde.

Š. Plaskura, 5.A