27.09.2012 22:00:20

Beseda

Ve středu 3. 10. od 11,00 hodin se uskuteční beseda na téma "Zlobilky a Nezbedníci" se spisovatelkou Martinou Drijverovou. Beseda je určena pro žáky 2. - 4.tříd.

22.09.2012 11:46:46

Koloběžkové závody

Dne 18. 9. v rámci Evropského týdne mobility proběhly na ulici Školní Koloběžkové závody a Závody na in-line bruslích, které si pro děti z mateřské a základní školy připravily paní učitelky z 1. Stupně ZŠ. Těchto závodů se zúčastnilo bezmála 100 dětí. Sladkou odměnu pro závodníky zajistil OÚ Bolatice. Fotografie zde.

20.09.2012 20:12:16

Přednáška o ústní hygieně

V minulých dnech proběhla na naší základní škole série přednášek o ústní hygieně s panem Zdeňkem Řehořem. Děti třetích až devátých tříd se učily o dutině ústní, potřebě její pravidelné hygieny, tvorbě plaku, kazu, zubního kamene a zánětu dásní. Následovalo poučení o způsobech čištění a také základních pomůckách k němu určených. Při zvídavých dotazech došlo i na širší témata zahrnující mezizubní kartáčky, nitě, elektrické kartáčky a ústní vody. Domů si s sebou děti mohly odnést kvíz a někteří šikovní jedinci dostali jako odměnu za spolupráci detektor plaku v podobě fialové pastilky, která jim po rozpuštění v ústech obarví plak a tak názorně ukáže, na která místa se při čištění zaměřit.

09.09.2012 10:17:35

Nabídka zájmových činností

I v letošním školním roce škola připravuje pro své žáky širokou nabídku zájmových činností - kroužků. V tabulce pod textem naleznete jejich přehled. Kroužky budou začínat na přelomu září a října. Žáci se mohou přihlásit u třídních učitelů. Kroužek se uskuteční při dostatečném zájmu žáků.

Žáci mají možnost navštěvovat i kroužky, které nespadají přímo pod záštitu školy, ale

jsou určeny pro její žáky.

Horolezecký - CVČ Kravaře

Zumba - Eva Gajdová

28.08.2012 09:49:40

Zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního roku se uskuteční v pondělí 3. 9. v 8:00 hodin.